116 Shares 5127 views

Szczepionka „Menaktra”: instrukcje, opisy i recenzje

Szczepionka „Menaktra” – nowa generacja leków. Niewiele wiadomo o stosunkowo nowo utworzonego (około 10 lat temu), amerykańskiej firmy Sanofi Pasteur. Lek przeszedł serię testów i różni się od podobnych produktów. Ma wiele bakterii, które mają wpływ na tworzenie się parametrów immunologicznych organizmu przed wystąpieniem zapalenia opon mózgowych i zakażenia krwi spowodowane meningokoków.

struktura

Szczepionka „Menaktra” ostrzega szereg chorób, które wpływają na wygląd meningokoków grupy serologicznej konkretnego. Jest to nieco jasne klarowny roztwór do podawania domięśniowego.

Jedna dawka jest od około 0,5 ml zawiera takie składniki czynne, jak monowalentne koniugaty meningokokowe, które składają się z kombinacji pewnych typów polisacharydów serotypów (A, C, Y, W-135) i nośnika białkowego. Każdy polisacharyd skoniugowany z anatoksyną błoniczą dawki wtrysku wynosi 48 mg.

Substancje dodatkowe w kompozycji leku to: fosforan sodu, chlorek sodu, diwodorofosforan sodu jednowodny i specjalne wody do iniekcji.

Preparat pakuje się w szklanych fiolkach zawierających dawkę jednorazową – 0,5 ml. Karton może być jedno lub pięć fiolek oraz instrukcje obsługi.

Szczepionki przechowywano w temperaturze 2-8 ° C, To nie musi być zamrożone. To musi być przechowywany w chłodnym miejscu, niedostępnym dla dzieci. Jeśli z jakiegoś powodu lek został zamrożony, nie jest przedmiotem dalszego wykorzystania.

Okres półtrwania leku wynosi dwa lata od daty produkcji wydrukowanej na opakowaniu.

„Menaktru” produkuje światowej sławy producentem szczepionek „Sanofi Pasteur Inc.”.

Szczepionka „Menaktra”: opis działania farmakologicznego

Typowo, środkiem wywołującym choroby meningokokowe zapalenie opon mózgowych (na przykład bakterie) staje N. meningitidis. Zidentyfikowano szereg serotypów tej grupy bakterii. Z zastosowaniem szczepionki „Menaktra” stymuluje wytwarzania specyficznych przeciwciał skierowanych przeciw czynnika przyczynowego choroby meningokokowej. Szczepionka zawiera cztery grupy serologicznej jest A, C, Y i W-135. Wszystkie są wyposażone w specjalną aktywność bakteriobójczą.

Badania kliniczne mające na celu uzyskanie efektu z ustawienia „Menaktry” nie jest przeprowadzane, ponieważ wybór bakteriobójczych przeciwciał w surowicy (SBA) jest poziom skuteczności szczepionek meningokokowych.

Immunologiczne jakość leczonych dzieci od 2 do 10 lat oraz osoby w wieku 11-55 lat. Immunogenność została ustalona w odniesieniu do funkcji przeciwciała, które zostały wykryte w teście bakteriobójczym, w surowicy krwi. grupa osób w wieku 2-10 lat uważany odpowiedź immunologiczna na jednym preparacie szczepionki, a po 28 dniach. Wzrost miana geometrycznej pośredniego zidentyfikowano (GMT) bakteriobójczych przeciwciał. Wszystkie rodzaje serogrup w 86-100% przypadków w wczesny wskaźnik niewykrywalnego miana odnotowano serokonwersji, scharakteryzowanego chetrehkratnoe i wzrost miana przeciwciał w 28 dni po szczepieniu.

Stała wielkość „Menaktry” wpływają na pamięci immunologicznej po szczepieniu pierwotnym u dzieci i dorosłych.

Wyniki badań u osób 11-18 lat wykazały, że odpowiedź immunologiczna na tworzenie jednorazowej szczepionki. Wskaźniki SBA GMT 28 dni po szczepieniu były znacznie wyższe niż w oryginale. W 98-100% nastolatków, z niepewnością początkowych poziomów przeciwciała w dniu 28 pokazano cherehkratnoe wzrost miana SBA dla wszystkich typów szczepionki dla serogrupy B. Fakty te wykazują wysoką immunogenność leku w określonym wieku.

U dorosłych z nieokreślonymi miana przeciwciał u 93-100% pacjentów wykazywała wzrost czterokrotnie miana SBA dla wszystkich innych rodzajów patogenu serogrup w kompozycji szczepionki. We wszystkich testach, odpowiedź immunologiczna była taka sama, niezależnie od płci, wieku i rasy.

Brak wskaźników na kinetykę początkowej odpowiedzi na tworzeniu szczepionki, ale odpowiedź immunologiczna po 7-10 dni po szczepieniu odnotowano.

Czas trwania ochrony immunologicznej po szczepionce formacji początkowej udowodnione w badaniach klinicznych i wynosi trzy lata po jednorazowym podaniu.

wskazania

Szczepionka „Menaktra” przeznaczony jest do zapobiegania infekcji meningokokowej. Powstanie tego ostatniego ma wpływ bakterii N. meningitidis z takich gatunków jak serogrup A, C, Y i W-135 u ludzi w różnorodnej grupie wiekowej.

Przeciwwskazania do opracowania szczepionek

„Menaktra” (szczepionkę), nie należy stosować w przypadku nietolerancji lub dodatkowych substancji czynnych w jego skład. choroby zakaźne i zakaz są niezakaźne przyrodzie, jak również w czasie zaostrzeń chorób przewlekłych.

Dawka i metoda szczepienia

Preparat „Menaktra” (szczepionkę) podawano domięśniowo przypomina instrukcji, korzystnie w zakresie mięśni ramię naramienny. Dzieci do roku lek jest podawany w mięsień uda obszar, ponieważ ta kategoria pacjentów mięśni naramiennych są słabo rozwinięte. Szczepienie przeprowadza się tylko raz w dawce 0,5 ml.

Przed pojawieniem się szczepionki muszą spełniać pewne środki bezpieczeństwa, które mają na celu zapobieganiu niechcianych konsekwencji. Analizuje stan zdrowia osoby, dowiedzieć się obecność przeciwwskazań.

Szczepienie jest tylko sanitariusz i pod jego kontrolą. Pomieszczenie leczenie takich szczepienia powinno być wyposażone leków amortyzującego leczenia.

W niektórych przypadkach, po wprowadzeniu wstrzyknięć omdlenia przestrzegane. Pracownicy służby zdrowia, szczepienia, powinien być gotowy do tego stanu rzeczy, w odpowiednim czasie, aby uniknąć kontuzji związanych ze spadkiem, a także w celu zapewnienia niezbędnej opieki medycznej.

Istnieje wiele dokumentów medycznych, które określają, w jaki sposób należy stosować szczepionki „Menaktra”. Harmonogram szczepienia jest następujący:

  • Niemowlęta w wieku 9-23 miesięcy, szczepionka jest umieścić w dwóch etapach. Po pierwszym szczepieniu zrobić przerwę na trzy miesiące, a następnie wykonaj drugi.
  • Dzieci w wieku od dwóch lat, młodzieży i dorosłych lek podaje się domięśniowo, i tylko raz.

Lek zapewnia ochronę przed chorobą meningokokową, która przejawia się po dziesięciu dniach od daty szczepienia. Dawka przypominająca w tym przypadku nie jest przewidziane.

Interakcje z innymi lekami

Lek „Menaktra” (żywa szczepionka) można podawać w połączeniu ze szczepionką polisacharydu, dur występowania ostrzegawczy. W połączeniu z zaadsorbowanej szczepionki przeciwko tężcowi i błonicy. Dzieląc powyższe szczepienia mogą być w grupie wiekowej 11-17 i 18-55 lat.

Nie można umieścić zarówno szczepionka „Menaktra” i szczepienia BCG.

Jeśli dwa szczepienia są przeprowadzane w tym samym czasie, muszą być wykonane w różnych częściach ciała. Dla każdej iniekcji użycie oddzielnej strzykawki.

Ciąża i laktacja

W wyniku szeroko zakrojonych badaniach klinicznych stwierdzono, że nie ma niekorzystnego wpływu na ciąży i płodu szczepionka „Menaktra”. Opis leku, choć zaleca się, aby używać go w tym okresie, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ryzyko dla rozwoju płodu. Na przykład, jego stosowanie jest dopuszczalne, jeżeli choroby meningokokowej są ogromne, z epidemią lub wizyta w obszarze endemicznym.

Nie badano zdolność tych substancji czynnych szczepionka przechodzi do mleka karmiące. We wczesnych prób tego typu szczepionki przeciwciałami polisacharydów u młodych myszy, które nadal karmienia matki. Fakt ten nie miał wpływu na rozwój potomstwa. Podobne badania na ludziach nie zostały przeprowadzone.

Przed szczepić kobiety w okresie laktacji, należy starannie rozważyć ryzyko i potencjalne korzyści ze szczepienia.

Szczepionka „Menaktra”: skutki uboczne

Po szczepieniu tego leku u wielu pacjentów martwi się o różnych negatywnych reakcji. Symptomatologia jest zróżnicowana w zależności od tożsamości wiekowej.

Zatem u osób od dwóch do dziesięciu lat zostały oznaczone przez tkliwość, stwardnienie, obrzęk i zaczerwienienie strefy wtrysku. Dzieci po szczepieniu pękały, była senność. W niektórych przypadkach, jadłowstręt, biegunka, wymioty i gorączka. Niespokojnych dzieci wysypka i pokrzywka. Były objawy w postaci bólu stawów.

Młodzież 11-18 lat oraz dorośli w wieku 18-55 lat, były ból i stwardnienie w sprawie wprowadzenia szczepienia. Cierpię na bóle głowy, biegunka, wymioty. Powstały zmęczenie. Zmniejszenie apetytu. wysypka, bóle stawów zaobserwowano. Było gorączka, ogólne złe samopoczucie, gorączka.

Były różne reakcje nadwrażliwości. zespół Guillain-Barre, zaobserwowano częściową utratę pamięci, napady drgawek, porażenie nerwu twarzowego, parestezja, poprzeczne zapalenie rdzenia, zawroty głowy, rozsiane zapalenie mózgu i rdzenia w postaci ostrej, bóle mięśniowe.

Zakażenia meningokokowe szczepionkowe „Menaktra” może spowodować wiele dolegliwości, ale są łagodne i ustępują w ciągu tygodnia po szczepieniu.

Przestrogi

„Menaktra” szczepionka zapalenie opon mózgowych jest zalecane dla osób ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na chorobę meningokokową. Są to ludzie, którzy byli w bezpośrednim kontakcie z pacjentami zakażonymi z meningokoków. Powinniśmy uczynić ludzi szczepionki z niedoborem properdyna i uzupełniają komponenty. Szczepionka jest istotnym obywatelom asplenią. Można go również umieścić ludzi podróżujących w obszarach hiperendemicznej i pracownicy laboratoriów regularnie prowadzi różne badania na temat wpływu bakterii N. meningitidis. Lekarze zalecają szczepionki dla studentów mieszkających w akademiku i poborowych.

Lek nie powinien być podawany dożylnie, wewnątrz- lub podskórnie. ewentualne konsekwencje takich danych w instalacji nie ma lekarstwa.

Nie wolno podłączać tej szczepionki w jednej strzykawce z innymi lekami.

Nie badano wpływu szczepionki na pacjentów z małopłytkowością lub osób cierpiących na zaburzenia krwawienia. Istnieje ryzyko krwawienia po podaniu domięśniowym. W przypadku szczepionek produkcjach takie osoby muszą rozważyć potencjalne ryzyko i korzyści.

Podobny wzorzec obserwowany z zespołem Guillaina-Barrego. Były przypadki progresji choroby po podaniu szczepionki. Dlatego też, przed obliczem szczepienia, cierpiących na zespół Guillain-Barre, konieczne jest, aby dokładnie ocenić wszystkie możliwe zagrożenia.

Lek nie zapobiega zapaleniu opon wywołane przez inne mikroorganizmy i bakterii, jak również w chorobach wywołanych przez zakażenie meningokokowej serogrupy B

U osób z osłabionym układem odpornościowym i tych z leczenia immunosupresyjnego jest często obniżona odpowiedź immunologiczna na pojawienie się „Menaktra” szczepień. Ochronna odpowiedź immunologiczna może być generowany nie wszyscy pacjenci są w równym stopniu na poziomie 100%.

Przed zbliżającym się sanitariusz szczepienie lub lekarz powinien poinformować pacjenta o zagrożeniach i korzyściach podawania szczepień, a także możliwych skutków ubocznych.

Recenzje szczepieniu

Oferuje on o wysokiej czystości chemicznej, stabilne i określa długotrwałej ochrony immunologicznej i multiwalencji „Menaktra” (szczepionkę). Uwagi dotyczące tej zaszczepieniu przeważnie pozytywne.

Wiele matek umieścić szczepionkę dla swoich dzieci we wczesnym wieku i później. Mówią, że to jest dobrze tolerowane i rzadko wywołuje działania niepożądane. Niektóre dzieci w ciągu pierwszych dni po zaszczepieniu zaobserwowano wzrost temperatury ciała, od 37,2 do 40 ° C Niepokój o nadmierną drażliwość, zmniejszenie apetytu. Lekarze w odpowiedzi na matek podniecenia o to mówiąc, że jest normą, i że odpowiedź immunologiczna na szczepionkę tak powinno być utworzone. Na szczęście takie zdarzenia były krótkotrwałe, a matka przestała martwić się wkrótce za stan swojego dziecka.

Ponadto, lekarze powinni podać szczepionkę, „Fenistil” lub inne leki przeciw alergii. Dorośli, którzy zwykle tolerują go dobrze, bez żadnych negatywnych konsekwencji.

Niektórzy ludzie nie rozumieją, dlaczego dokonać takiego szczepienia bez recepty. Należy pamiętać, że ci, którzy mieszkają w Rosji, że jest mało prawdopodobne, aby być przydatne, ponieważ większość ludzi, którzy chorują na zapalenie opon mózgowych, nabyta choroba ta nie wynika z serogrup A, C, Y, W-135, a dzięki przekazanym chorób. Twierdzą oni, że najbardziej ciężką postać zapalenia opon mózgowych jest meningokokom B, a od niego do tej pory nie ma szczepionki.

Pomimo kontrowersji, wiele osób umieścić szczepionkę „Menakra” siebie i swoich dzieci. Negatywne konsekwencje z niej jest niezwykle rzadkie, ale chroni jednostki przed meningokokom infekcje przez całe życie. Fakt ten potwierdza uratował tysiące ludzi na całym świecie.