165 Shares 6459 views

English Staffordshire Bull Terrier: charakterystyka, zdjęcia i opinie Kennel

Psychologicznie stabilny, nieustraszony i przyjazny pies. Ma ogromną moc dla takiego małego zwierzęcia. Zawartość angielskiego Staffordshire Bull Terrier jest skromny, nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji, czuje się świetnie, nawet na małym obszarze. Ma dobre zdrowie. Ale jego główną zaletą – Stuffy kocha dzieci.


Z historii tej rasy

Ten angielski skała ma ponad 200 lat jego historii. Przyniósł w Staffordshire. Z tego buldoga skrzyżowane z różnych ras terierów. Staffordshire Bull Terrier został skompilowany dla przynęty byków, a później – był wykorzystywany jako pies walki. Na początku XIX wieku były bardzo popularne walki psów, więc to silny, odważny i zwinny pies całkowicie podbił serca miłośników psów. W tamtych czasach były one nazywane teriery typu bull.

Następnie buldog był większy, niż jest obecnie, i waży około 30 kg. To jak eksperyment przeszedł z małym terier. Staffordshire Bull Terrier został uznany Kynologicznego Anglii pod koniec XIX wieku, ale jako uczestnik walk psów, został uznany dopiero w 1935 roku. Jednocześnie oficjalny klub rasy został założony i zatwierdzone przez jego standard. Hodujemy zwany "Staffordshire Bull Terrier".

Na początku XX wieku, wiele psów tej rasy zostały sprowadzone do kolonii w Anglii i Stanach Zjednoczonych. Pochodzący Staffordshire podbili Amerykę, wygrywając miłość lokalnych hodowców. Charakter i wygląd psa zmieniła się znacząco – stały się „bardziej amerykański”. Znacznie później stało się widoczne różnice rasy Staffordshire Bull Terrier w USA i angielskiego Staffordshire Bull Terrier w Wielkiej Brytanii i Australii.

Zdecydowano się rozpoznać dwa odrębne gatunki. Od 1972 roku, psy hodowane w Stanach Zjednoczonych, stał się znany jako American Staffordshire Terrier. W tym czasie brytyjska rasa nie została jeszcze oficjalnie uznane. Dwa lata później (1974) to angielski Staffordshire bull terrier, który ma swoje własne standardy, został odnotowany w Księdze angielskiej Kynologicznego. Od tego czasu, te dwa gatunki rozwijać jako niezależny.

wygląd

English Staffordshire Bull Terrier jest znacznie mniej powszechne niż to pochodzi od amerykańskiej rasy. Przede wszystkim różnice leżą w miniaturowej wielkości. Staffordshire Bull Terrier – pies z krótkimi włosami gładka, doskonale wyważony, bardzo silny dla ich małych rozmiarów, aktywnego i zwinny. Wysokość 40,5 cm, ciężar 20 kg.

głowa

Szeroka część czaszkowy, opracowany jarzmowej mięśnie – główne cechy tej rasy. Przejście od czoła do nosa, jest bardzo wyraźnie wyrażone. Kufa krótka, dobrze wypełnione. Nos jest czarny płat. Wargi suche i szczelne. Szczęki silne i dobrze rozwinięte. Zgryz nożycowy. Oczy są okrągłe, średniej wielkości, często ciemne, ale może mieć odcień i kolor.

Poluvisyachie uszy, średniej wielkości, zaprojektowane w różnych kierunkach. nigdy nie są one przycięte.

Szyjka jest silny, mięśni i nie jest zbyt długi, suchy, stopniowo rozszerzający się ku ramion.

obudowa

Określony potężne mięśnie, gładka, pozioma top-line, głęboka klatka piersiowa i zaokrąglonymi krawędziami.

kraniec

Przednie nogi – bez kości i proste, szeroko rozstawione. Nie ma słabości w nadgarstkach. Ostrza schowane.

Tylne kończyny – mocne, muskularne, kolana są wyraźnie wymawiane kąt. Ruch – potężne, wolne, opłacalne i zwinny.

Na nogi są dobrze rozwinięte, mocne, małe poduszki. Szczęki są stałe kolor czarny.

ogon

Ustawiony na niski, o średniej długości, zwężający się w kierunku końca. Więcej skręcone nie powinno. Uważane vice pierścień w kształcie ogona.

Wełna jest gruby, krótkie, błyszczące, dość sztywny w dotyku.

kolor

Średnia pozwala na: płowa, czerwony, niebieski i biały czarne, jak również łączące je z białym. Wszystkie odcienie pręgowane i pręgowane z białym. Niepożądane – wątroby i czarno opalenizny.

charakter

English Staffordshire Bull Terrier (Liczba właścicieli potwierdzają naszą opinię) bardzo atrakcyjny pies. Ma przepaść uroku i niesamowitym, niepowtarzalnym uśmiechem. Ten żywy, wesoły pies, z pragnieniem poznania i odkrywania świata. Stafford jest dyskretna, ale zawsze gotowy do komunikowania się. To sprawi, że długie spacery, starają się bawić lub po prostu mówić przez nos wokół gdy jesteś zbyt zajęty.

Pomimo jego początków Rumble, angielski Staffordshire Bull Terrier dość agresywne dla innych zwierząt, a zwłaszcza dla ludzi. W związku z tym, że nie będzie „twardy” strażnik, on jest zbyt dobry do pracy. Ten uroczy pies kocha dzieci. Duszno posłuszny i inteligentny. Jedyną rzeczą, która denerwuje go bardzo – to nieuwaga do swojego ukochanego pana.

Ale nie sądzę, że jeśli będzie zaatakować innego psa, on ucieka, ogon między nogami. Twój pies będzie mógł wstać dla siebie. Ale to jest zupełnie pozbawione chęci zabicia. Jest zdrowy fizycznie i psychicznie pies, który nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji, a różne długowieczność. Przede wszystkim, jest to pies towarzysz. To jest bardzo cenione w obszarach miejskich.

szkolenie

English Staffordshire Bull Terrier (zdjęcia pisał nasz artykuł) jest łatwo przeszkoleni. Z powodzeniem przeprowadzono w psich zawodach. W tym przypadku, właściciel powinien mieć świadomość, że to mocno „push” jest to niemożliwe. On chętnie spełniają wszystkie zespoły, jak mówią, „z błyskiem”, który jest zawsze mile widziane przez sędziów. Stafford dorosłych można jeździć na nartach dorosłych i dzieci chodzenia na sanki, zaprzężony w konia „-” nieopisaną przyjemność.

Jedyną rzeczą, która nie powinna jednak, i nie chce zrobić Stafford – „dziełem człowieka”, chociaż niektóre bardzo aktywność „trenerów” staramy się osiągnąć. Pies, który kocha całe życie, starając się zaszczepić na jakość, nie są one nierozerwalnie związane. To na marne – cały urok tego psa w jej dobroć.

Leczenie zwierząt

Staffordshire Bull Terrier dogaduje się dobrze w domu z innymi zwierzętami. Małe psy, nasz bohater po prostu ignoruje. Najwyraźniej uważa się za duży i mądry pies, tak bardzo wzruszającą opieki nad nimi. Z psów dużych ras zachowuje się jak równy z równym, i, co do zasady, są one związane przyjaźnie lub partnerstwa.

Ale koty powinny być tolerancyjny wobec swoich nowych sąsiadów, zwłaszcza zwierzęta. Prędzej czy później, kot uświadamia sobie, że lizanie wspak od głowy do ogona – jest to wielka miłość Staffordshire. Na relacjach dwóch psów tej rasy musi napisać osobny artykuł. Lizanie z pohryukivaniem, delikatny pozhevyvanie uszach, sen w ramionach chrapania … To niezwykle wzruszająca i psich.

English Staffordshire Bull Terrier: cena

Szczenię tej rasy, a raczej jego wartość zależy od jego ewentualnej przyszłości w klasie zwierząt. Co do zasady, szczenięta bez papierów kosztował około 6000 rubli. Przedstawiciele show-klasy, które są uważane za obiecujące w działaniach wystawienniczych, – do 40 000 rubli.

Starfordshirsky Terrier: przeglądy właścicieli

Co to jest pies rasy podbiła serca fanów na całym świecie? Odpowiedź jest oczywista – postać. Właściciele twierdzą, że rasy niesamowitą plastyczność. Pies z żołnierzy przekwalifikować jako doskonały pies rodzinny. Jest posłuszny, zarządzaniu, można go łatwo obsługiwać nawet dziecko. Stafford jest tak przywiązany do swojej rodziny, że szanuje nawet najmniejsze gospodarze i może tolerować wiele z nich. Właściciele są przekonani, że tej wielkiej miłości do dzieci – cecha rasy.