149 Shares 6492 views

Nieoczekiwane objawy menopauzy: co kobieta nie jest gotowa?

narzędzia reklamowe, które pomogą poradzić sobie z objawami menopauzy może być dość przerażające – wszystkie te uderzenia gorąca i nadmierne pocenie się i przyrost masy ciała wydają się dość niepokojące oznaki starzenia.

Jednocześnie, wiele kobiet nie wie, że również zmienić stan skóry i włosów stawów, a nawet nastroju. Tak więc, jak widać menopauza i co zrobić z jej różnych przejawów? Zobaczmy!

Dlaczego menopauza powoduje szereg objawów?

Jednym z powodów, dla których menopauza może naruszyć stan organizmu, jest brak kontroli nad własnym stanem. Jeśli nie wyspać, wypić dużą ilość kofeiny i fast food, będzie znacznie trudniej dostosować się do zmian w hormonów. Wiele kobiet jest pod ogromną presją, łącząc pracę, życie rodzinne i opiekę nad rodzicami. Kobiety wykonują większość pracy w wychowywaniu dzieci i opiece nad osobami starszymi. Chroniczny brak snu, co jest charakterystyczne w tej sytuacji ma negatywny wpływ na hormony i menopauza problemem staje się szczególnie dotkliwy.

Będziesz czuć się swobodnie

Menopauza – to kompleks zmiana w życiu, więc proces adaptacji może być wyzwaniem zbyt. Nie zdziw się, jeśli zauważy się, że dbają o każdy szczegół. Wiele kobiet uważa, że trudno poradzić sobie ze zmianami nastroju, czują się zagubione. Brak zdolności do koncentracji i brak wsparcia ze strony bliskich, prowadzi do stanu depresyjnego. Staraj się nie zajmować się wyłącznie ich uczucia!

Będziesz mieć suchą skórę

Menopauzy – okres zwiększenie suchej masy ciała. Wiele kobiet zauważyć, co staje się suche włosy i skórę. Rzadsze objawy – suche oko i wypadanie włosów. Niektórzy również stają się cieńsze i złuszczają paznokcie. Sprawdź stan swojego ciała i nawilża ją, jeśli to konieczne.

może pojawić się suchość pochwy

Jest to jedna z najczęstszych i najbardziej nieprzyjemnych objawów. Suchość błony śluzowej może powodować dyskomfort podczas stosunku, że wymaga tłuszcz lub inne podobne środki. Ważne jest tylko, aby wybrać opcję, która nie zawiera szkodliwych dodatków chemicznych.

Gęstość kości jest zmniejszony

Jednym z najczęstszych objawów menopauzy jest zmniejszenie gęstości kości. W okresie menopauzy, kości stają się słabsze, zwiększając ryzyko poważnych obrażeń. Jeśli nie dbać o swoje zdrowie, można uzyskać złamania. Należy skonsultować się z lekarzem, aby zapobiec rozwojowi osteoporozy. Poziomy kontroli wapnia i witaminy D w organizmie.

Życie seksualne może zmienić

menopauza może również wpływać na życie seksualne. Jeśli kontakt towarzyszy dyskomfort, że nie spowoduje ten sam entuzjazm, jak wcześniej. Ponadto, hormonalna zmniejsza spadek libido i może nawet prowadzić do atrofii pochwy. Są to objawy, takie jak swędzenie genitaliów, pieczenie podczas oddawania moczu, infekcje, a nawet rozwój lekkiego krwawienia po stosunku. Jeśli masz do czynienia z poważnym problemem, konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem.

PMS będzie silniejsza

Jeśli cierpisz na PMS, sytuacja może stać menopauzalne nawet gorzej. Wszystkie zwykłe objawy pojawiają się znacznie bardziej dotkliwe. Kobieta może stanąć bardziej intensywny dyskomfort, ciężkie krwawienia, bóle głowy, zmiany nastroju lub depresji. Miesiączki mogą być nieregularne. Jeśli objawy są zbyt intensywne, skonsultować się z lekarzem.

Będziesz bardzo nerwowy

Hormony silnie wpływają na nasze samopoczucie. Jeśli zaczną się zmieniać, twój stan nie będzie najbardziej stabilny. W rezultacie, wiele kobiet cierpi na lęk, ataki paniki, alergie lub zmęczenie. Zwracać uwagę na siebie, obserwować swoją dietę, wyspać i ćwiczenia.

Mogą pojawić się skurcze mięśni

Kurcze – znak nie tylko ciąży, ale także menopauzie. Powód – brak równowagi hormonalnej. Skurcze i bóle w mięśniach będzie, jeśli jeść więcej wapnia i zacząć regularnie masować. W najcięższych przypadkach wymagają środków przeciwbólowych.

Wypadanie włosów może rozpocząć

Zmiany hormonalne mogą powodować wypadanie włosów w różnych częściach ciała. Jeśli chodzi o głowy, zmiana jest mało prawdopodobne, aby cię zadowolić. Spróbuj skoncentrować się na właściwej drodze życia, oglądać diety, masować skórę głowy i pić dodatków narkotyków.

Biust będzie bardziej wrażliwy

Po rozpoczęciu menopauzy mogą pojawić się i wrażliwości, a czasami ból w klatce piersiowej. Zimne okłady, wygodne pościel i zmiana pozycji do snu pomogą Ci poradzić sobie z bólem.

Poczujesz gorąca

Uderzenia gorąca – to objaw, który można zauważyć w wielu kobiet. Z nim stoi prawie osiemdziesięciu siedmiu procent kobiet, więc jest to zupełnie normalne. Zmniejszyć wygląd tego problemu pomoże zrównoważonej diety w połączeniu z ćwiczeniami i rzucenia palenia.

Można zacząć cierpieć na bezsenność

Jak ciało przechodzi przez taką poważną transformację, spokój może być dość trudne. Spróbuj zmniejszyć temperaturę w sypialni spać było łatwiejsze. Jeśli to nie pomoże, należy skonsultować się z lekarzem.

Poczujesz się jak nastolatka

Pamiętaj, huśtawki nastroju i niespełnionej miłości w liceum? W okresie menopauzy, życie może znów stać się kłopotliwe. Nastrój ciągle się zmienia, zwiększając pobudliwość, oprócz twarzy trądzik pojawia.

Skupić się na zapobieganiu

Że objawy menopauzy były mniej nasilone, skoncentrować się na środkach zapobiegawczych. Upewnij się, że to, co jest przyczyną stresu, kontrolować swoją dietę. Kiedy już pierwsze oznaki menopauzy zaczynają się rozwiązać ten problem.

Co można zrobić?

Istnieje wiele sposobów, aby złagodzić objawy. Omówić z lekarzem stylu życia niezbędnych do komfortowego stanie. Pomoże to w celu dostosowania. Na przykład, konieczne jest, aby kontrolować spożycie kalorii i ćwiczenia. Wyrzucić szkodliwe jedzenie, jeść więcej owoców i warzyw, które wspomagają układ odpornościowy i pomaga uporać się z braku równowagi hormonalnej.

Słuchać natury

Jeśli leki hormonalne przestraszyć wybrać naturalnych środków – istnieje wiele suplementów, które pomogą zrównoważyć kondycję organizmu i łagodzi objawy menopauzy. Można także pomóc akupunktura! Szukać sposobów, które są odpowiednie dla Ciebie i Twój stan będzie znacznie lepiej.

Spróbuj magnez

Jeśli jesz prawo i wystarczająco dużo odpoczynku, będzie użyteczny i witamin z magnezem. Magnez wzmacnia kości i chroni organizm przed osteoporozą, a także zmaga się z huśtawki nastroju i depresji. Wybierz wysokiej jakości witamin, które są dobrze wchłaniane przez organizm.

Nie bój się menopauzy

Tak, objawy mogą wydawać się trudne, ale nie akceptują menopauzę jako katastrofę. Jest to normalny przebieg życia. Nie myśl, że to oznaka starości lub utraty zdrowia. Staraj się nie iść przez sam ten trudny okres – wsparcie rodziny pomoże Ci poczuć, że życie toczy się dalej i jesteś absolutnie w porządku.