575 Shares 9574 views

„Rex Duo” (środek grzybobójczy): opis, funkcje aplikacyjne i opinie

Przez wiele lat ogrodnicy w walce o wysoką wydajnością przy użyciu różnych substancji w celu wyeliminowania chorób i szkodników. Dziś proponujemy rozważyć bardziej szczegółowo jeden z tych leków – fungicyd „Rex Duo”: instrukcję obsługi, cena, szybkość zużycia.


Krótki opis wytwarzania

Fungicyd „Rex Duo” jest narzędziem, które jest stosowane do zwalczania różnych grzybów rodzaju choroby, rozwijanie na uprawy zbóż (pszenicy i jęczmienia), buraki cukrowe, i grochu. Oznacza to również hamuje suszenie liści i dłuższy okres wegetacji, przez okres 5-7 dni.

Preparat składa się z dwóch substancji czynnych: epoksykonazolu (18,7% lub 187 g / l) i tiofanatu metylowego (31% lub 310 gramów / litr). Mają inny mechanizm działania, ale oba mają na celu zatrzymanie rozwoju chorób grzybowych komórek.

Roztwór leku jest lepkim żółtawo-brunatną barwę, która ma raczej specyficzny zapach. Jeśli prawidłowo przechowywany środek grzybobójczy jest stabilne i nie ulegają rozkładowi.

Średnia cena fungicyd „Rex Duo” 1 litr to około 20-30 dolarów. Szacowane koszty desyatilitrovoy puszki wynosi około 28-30 tysięcy rubli. Kupić lek może być w oficjalnych producentów, E-tailers i sklepów detalicznych.

Zasada działania

Lek wykazuje jego skuteczność podczas zwalczania takich chorób roślin, takich jak wspólny mączniak prawdziwy, rdza i różnych typów miejscu i pirenoforoz, rinhosporioz Septoria miejscu i ramulyarioz Cercospora zarazę.

Dwa aktywny składnik grzybobójczy „Rex Duo” hamować podział komórek patogennych grzybów i syntezę ergosterolu w nich.

Główne zalety substancji

 • Grzybobójcza charakteryzuje się silnym działaniem zapobiegawczej i leczniczej.
 • „Rex Duo” jest skuteczny w przypadku zakażeń mieszanych były w stanie poradzić sobie z większością form grzybicy.
 • Ze względu na skład dwuskładnikowego możliwość odporności na grzyby fungicydem jest zredukowany do zera.
 • „Rex Duo” zaczyna obowiązywać natychmiast i po trzydziestu minutach całkowicie wnika w hodowli tkankowej.
 • Spożywanie małej leku.
 • Substancja może być używany w każdych warunkach pogodowych, dzięki specjalnej konstrukcji, nie jest zmywany przez deszcz.
 • Wpływ fungicydu jest utrzymywany przez cztery tygodnie.
 • „Rex Duo” przedłuża sezon wegetacyjny oraz zwiększenie plonów.

Wytwarzanie roztworu roboczego i jego zastosowania

Zgodnie z instrukcją obsługi, fungicyd „Rex Duo” należy najpierw rozpuścić w małej ilości wody. Szybkość aplikacji substancji zależy od rodzaju uprawy i choroby. Gdy lek jest rozpuszczony, wlać więcej wody można do wymaganej objętości. Gotowy roztwór roboczy wlewa się do rozpylacza i stosowane w ciągu jednego dnia. Przechowywania jest to niemożliwe, gdyż wtedy traci swoją skuteczność.

Rośliny zbożowe spryskuje tylko raz w sezonie. buraki cukrowe mogą być przetwarzane dwa, ale w odstępie co najmniej dwóch tygodni. Rośliny opryskuje co najmniej dwadzieścia dni przed zbiorami.

Traktując kulturę najlepiej wcześnie rano lub wieczorem w bezwietrznej pogodzie. Optymalna temperatura w czasie natryskiwania wynosi od +12 do + 25 ° C.

substancja stosowana dawka w zależności od danej uprawy

Leczyć zbóż (jęczmienia, pszenicy jarej i zimowe) z chorobami takimi jak Septoria miejscu, rehosporioz, pirenoforoz, wszystkie rodzaje miejsca rdzy i mączniaka wymagają od 0,04 do 0,06 ml substancji na 1 tys. m. Spray rośliny raz w sezonie w okresie wegetacji. Substancja pozostaje aktywny przez trzydzieści dni.

buraka cukrowego przez cercosporosis, pleśni i ramulyarioza rozpylany jako środka zapobiegawczego w okresie wegetacji. Po wykryciu nawracających objawów choroby, natryskiwanie jest powtarzany. Tempo stosowania fungicydu za 1 tys. m jest w tym przypadku 0,05 do 0,06 ml. czas przygotowania – 21 dni.

Do rozpylania z grochu askohitoza i Botrytis musi 0,06 ml „rex Duo” 1 tys. m. Obróbkę prowadzi się w okresie wzrostu. Substancją czynną leku trwa przez dwadzieścia dni.

Kompatybilność i toksyczność

Fungicyd „Rex Duo” mogą być stosowane do obróbki roślin złożonych wraz z innymi środkami ochronnymi i nawozów płynnych. Lek jest uznana za zgodną z drugiej. Jednak przed użyciem narzędzia warto sprawdzić. Do tego potrzeba trochę każdego ze składników i miesza się w jednym pojemniku. Jeśli nie było, że osad znaczenia są niespójne.

Pod względem toksyczności, fungicyd „Rex Duo” przydzielony do trzeciej klasy niebezpieczeństwa. Oznacza to, że substancja ta jest uważana za nisko toksyczne. Jest bezpieczny dla pszczół i ryb. Ale od dzieci i zwierząt powinny być trzymane z dala grzybobójczy, a do pracy z „Rex Duo” powinny być w odzieży ochronnej przy użyciu rękawice, gogle i respirator.

W przypadku kontaktu ze skórą na tym terenie powinny być oczyszczone z kawałkiem bawełny lub tkaniny bez pocierania, a następnie dobrze przemyto roztworem mydła. Jeżeli lek dostanie się do oczu, to muszą one być szeroko otwarte i opłukać pod bieżącą zimną wodą przez piętnaście minut. Jeżeli osoba poszkodowana oddycha odparowywania roztworu roboczego, to musi być wniesione na świeże powietrze, a jakby połknął środek grzybobójczy, wówczas musi on podać węgiel aktywowany w tempie jedna tabletka na dziesięć kilogram masy ciała.

warunki przechowywania

fungicyd Store „Rex Duo”, podobnie jak każdej innej substancji chemicznej, w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt domowych ciemnych miejscach, gdzie nie ma Food and Drug Administration. Dopuszczalna temperatura przechowywania w zakresie od -5 do +40 stopni. Okres ważności podany jest na opakowaniu i wynosi dwa lata od daty produkcji.

Opinie ogrodników na wynikach stosowania substancji

Fungicyd „Rex Duo” jest używany jako duży użytków rolnych, aw małych prywatnych ogrodach. W każdych warunkach lek okazał się na tyle dobry, za który otrzymał wiele pozytywnych opinii od doświadczonych ogrodników i miłośników:

 • Zmiana stanu roślin można obserwować po pięciu dniach po spryskiwaniu. Liści ponownie przybiera na sile, staje się gęsta i jasne.
 • Wpływ leku nie wpływa na właściwości smakowe uprawy.
 • Roztwór roboczy wytwarza się szybko, lek jest dobrze rozpuszczalny w wodzie.
 • Nie można zamknąć pszczoły w czasie opryskiwania roślin.
 • Może być stosowany nie tylko w celach leczniczych, ale również w zapobieganiu chorobom.
 • Skuteczność fungicydu jest widoczne nawet w zimnej i wilgotnej pogody.

Jedyną wadą jest cena danej substancji. Ale to się opłaca dość szybko ze względu na wysoką efektywność wydatków, „Rex Duo”.