186 Shares 2125 views

Jak uruchomić samochód w zimnie. Automatyczne i mehnika: praktyczne porady

Obecnie prywatny samochód już dawno przestała być luksusem. Własny samochód – szybki i wygodny transport, co pozwala pokonać każdą trasę, niezależnie od pory roku i warunków pogodowych. Jednak czasami zdarza się, że koń żelaza odmawia pracy. W tym momencie kierowca jest często wiele pytań, a jednym z najbardziej popularnych jest problem „jak uruchomić samochód na zimno.” Automatyczny lub mechaniczny w nim – nie jest ważne, nie jest tajemnicą, że z powodu niskich temperatur często odmawiają pracy maszyny.

Kompleks przed zdarzeniem

Jeśli mróz stragany maszynę, a następnie starać się nie zniechęcać i próbować wprowadzić w życie kilka prostych i jasnych zasad. Przygotuj się na mały mróz z góry, zwłaszcza jeśli wiedzą, że są one bardzo powszechne w danym obszarze zamieszkania. W tym celu, w listopadzie, konieczne jest przeprowadzenie serii wstępnych procedur. Jeśli akumulator rozładuje się wystarczająco długi, należy go wymienić, jeżeli jest on nowy, a następnie starają się zmaksymalizować jego czyste, wlać trochę wody, przekręcić zaciski mocno. Powinny być poddawane kontroli jak świece, generator, aby dbać o obecności właściwego oleju i środka przeciw zamarzaniu do okularów.

Najprostsze zasady

Uruchomić samochód na mrozie bez problemu, jeśli zabrać baterię w najzimniejsze dni. Jeśli nie jest to możliwe, to samochód jest lepiej przenieść się do garażu, tak będzie lepiej skończyć, i wystawia na zewnątrz pogoda nie będzie. Temperatura powietrza w zamkniętej przestrzeni, zwykle o kilka stopni wyższa niż na ulicy, nie ma śniegu i silne wiatry. Wszystkie procedury, pożądane jest, aby zacząć na kuchence i ogrzewania kabiny pasażerskiej. Ożywić samochód z nocnego snu i pomóc takich prostych czynności jak:

 • Zakres włączenie;
 • ogrzewania szyby;
 • Elektronika przełączania (na przykład radiowe).

Założyliśmy samochód prawidłowo

Jak uruchomić samochód w zimnie? Wcisnąć sprzęgło, gdy jesteś na mechanice i rozpocząć proces. Jeśli pierwsza próba nie powiedzie się, należy niewielką przerwę w 30-40 sekund i powtórz czynność. Procedura nie należy wykonywać więcej niż 5 razy, w którym sprawa będzie już być jasne, że to zajmie bardziej drastyczne środki. Jeśli szczęście, rozgrzać samochód na 5-10 minut i nadal w drodze. Dla manualnej skrzyni biegów tylko nieznacznie wydłużyć okres nagrzewania.

Co można zrobić?

Jak uruchomić samochód w zimnie? Automatyczne i mechaniczne kategorycznie nie akceptują następujące:

 • Nie myć swój samochód w zimnie.
 • Nie należy używać niskiej jakości benzyny.
 • Nie używaj zbyt lepki olej.
 • Nie zostawić samochód na hamulec ręczny przez długi okres czasu.

Do tej pory osiągnięto postępu Specjalne urządzenia lub

Czy istnieje nowoczesny sposób jak uruchomić samochód w zimnie? Automatyczny, czyli automatyczna skrzynia biegów, obejmuje możliwość instalowania specjalnego urządzenia, tak popularne wśród mieszkańców północnych szerokościach geograficznych, gdzie zimowe mrozy – to zjawisko powszechne i trwałe. Unikalny pamięci urządzenia mającego zaprogramowany do uruchomienia silnika po kilku minutach, w regularnych odstępach czasu przez noc. Druga opcja polega na programowaniu uruchomienie urządzenia, w zależności od temperatury na „pokładzie” samochodu. Jednak takie urządzenie powinno nie tanie, więc nie każdy może sobie pozwolić na kierowcę.

kosmetyki samochodowe

Tak więc, jeśli nie szczęście, a samochód nadal nie uruchamia się, należy spróbować podjąć pewne działania REANIMOWAĆ. Wyprzedzeniem należy zakupić specjalną rozpylania, która jest rozpylana w przewodzie powietrza. Zaledwie 2-3 minuty po tej czynności można spróbować uruchomić samochód. Metoda ta jest bardzo skuteczna, ale używać go regularnie nie jest zalecane. Nieustanne stosowanie aerozolu może doprowadzić do awarii silnika po zaledwie kilku miesięcy.

Lista możliwych problemów

W rzeczywistości, to najprostszy sposób, aby rozwiązać problem „jak uruchomić samochód na zimno” (automatyczne i mechaniki), znając przyczynę niepowodzenia, i mogą one być wielka różnorodność. Oto najpopularniejsze z nich:

 • Niskiej jakości benzyny.
 • Zanieczyszczone wtryskiwacze.
 • Czyszczenie filtra zanieczyszczone.
 • To nie działa pompa paliwa.
 • To nie działa regulator ciśnienia paliwa.
 • Brudny filtr powietrza.
 • Problem ze świec zapłonowych.
 • Że bateria jest rozładowana.
 • Niska temperatura przy rozruchu silnika.

Jak widać, sporo powodów, i trudne do zrozumienia ze sobą prosty mieszkaniec. Bardzo często jedynymi diagnostyka full service ujawnia potencjalny problem. Aby dostać się do takiej sytuacji, to nie wystarczy, aby uruchomić samochód na 3-4 dni, nawet umiarkowany mróz: -10 do -15 stopni.

Jak otworzyć samochód w zimnie

Czasami pytanie, jak uruchomić samochód (maszyna w szczególności) na zimno, ma drugorzędne znaczenie, ponieważ pechowy właściciele nie mogą nawet otworzyć drzwi do samochodu. W tych przypadkach ma także własną, specjalną instrukcją. Tak więc, jeśli jesteś przyzwyczajony do używać gorącej wody do rozmrażania drzwi, należy pamiętać, że powinien on być po prostu ciepłe, inaczej będziesz zepsuć farby. Jeśli ta metoda pomogła, i udało nam się dostać do samochodu, należy zetrzeć nadmiar wilgoci, więc będzie można uniknąć powtórzenia się tej sytuacji. Optymalnym rozwiązaniem w takim przypadku – specjalne kosmetyki samochodowe. Zastosować należy na krawędzi drzwi obok pieczęci, zaledwie kilka minut będzie można dostać się do środka samochodu. Jako zabezpieczenie przed takimi sytuacjami można użyć w sposób regularny podstawa sprayu silikonowego.