749 Shares 4180 views

Alexander Brener: biografia, wystawy, publikacje

On mówi jak szalony, nie wiedząc środków kreacje z shizoy, geezer z dziwnych sposobów. To się nazywa poeta i radykalne, draniem, chuligan artysta, awanturnik, a mistrz wydajność. Wszystko to jest Alexander Brener. I jest on wolny artysta, poeta, lider akcjonizmu Moskwie i pisarz. Sam Sam, nasz bohater nazywa działacz polityczny, którego poglądy nie są zrozumiałe dla każdego. Czytaj więcej na temat tego pomieszania postać z bardzo radykalnych poglądów na temat życia społecznego powiedzieć dalej.


Kilka słów na temat narodzin i miejsce urodzenia

Co dziwne, ale jest to w przyzwoitych i kulturalnych rodzinach rodzą się najbardziej skandaliczny osoba. Być może powodem jest pewne zakazy i przepisy, które ze względu na okoliczności, są one zobowiązane do przestrzegania. Ale w miarę upływu czasu, niechęć do ich przestrzegać rozwija się w prawdziwy protest, który jest często wykupione na widok publiczny. Znamiennym przykładem jest Alexander Brener. Jego biografia zaczyna się od narodzin w 1957 roku. Artysta i pisarz urodził się w sowieckim szpitalu Alma-Ata.

Rodzice byli wolni artysta i nauczyciel literatury rosyjskiej profesora. Oni przestrzegać surowych zasad moralnych, nie lubi się wyróżniać wśród innych i uważali się za godnego jednostkę społeczeństwa. Alexander Brener nie po prostu następnie w ich ślady. Wręcz przeciwnie, od dzieciństwa w nim dosłownie wre poczucie protest, który od czasu do czasu próbował powstrzymać walczących. Później będzie on ulegać emocjom, które wyda na krawędzi zewnątrz.

Pierwszy kontakt z delikatnej sztuki

Po raz pierwszy z plastyki Aleksandr Brener pobiegł w wieku siedmiu lat. W tym czasie był w stanie obejrzeć do pracy Siergiej Iwanowicz Kalmykov, która jest jedną z ulic w Ałma-Acie malowane od życia. Choć mówią, że mężczyzna był nie tylko malarzem, ale również swego rodzaju modą jak osobiście przerobił dla siebie stroje z teatralnej pracowni. z tego powodu, że były zbyt jasne i w przeciwieństwie do innych. Jak napisać o tym później Aleksandr Brener, zaczął ich pamiętnego spotkania, że zmieniła perspektywę bohatera i uczynił go patrzeć na świat innymi oczami.

edukacja

Po ukończeniu liceum Aleksandr Brener (artystę i mistrz kontrowersyjna sztuka) wszedł do Instytutu Pedagogicznego kazachskiej nazwany Abai. Tu ukończył Wydział Filologiczny, który przewidział swoją karierę jako nauczyciel, wychowawca lub nauczyciel. Ale nie ma takich perspektyw nie są ułożone naszego bohatera. Zawsze chciał więcej.

Jednakże, zgodnie z instrukcjami z matką w 1978 roku, wciąż wpisany Państwowego Pedagogicznego Leningrad Instytut nazwany Herzen Wydziału. Jednak sposób filolog nie wybrał naszą Alexander Brener. Architekt o tej samej nazwie, ale podwójne „NN” w nazwie, nawiasem mówiąc, w przeciwieństwie do bohatera poszedł w ślady krewnych. W rezultacie, w 1990 roku stworzył własną firmę w Stuttgarcie dzisiaj podoba swoim klientom unikalne i najbardziej odpowiedni wygląd rezydencji miejskich. W ogóle, w przeciwieństwie do udanego nasz imiennik Brener odbiegała zupełnie inny kierunek, który nie ponosi szczególną zysku.

Kardynał zmiana w życiu i pozostawiając Izrael

Po ukończeniu studiów, spędził długi czas nie mogła znaleźć pracy. Jej zawsze coś nie usatysfakcjonowany. I możliwe jest, że nasz bohater nie mógł się odnaleźć. Po desperackim poszukiwaniu, jak również z powodu braku pieniędzy i nudy, on tymczasowo przeniósł się do Izraela. To tutaj, że Aleksander Brener (artysta) organizuje jeden z jego pierwszych wystaw. W roku 1989 przechodzi ona w Domu Artystów (Jerozolima). W tym czasie został zorganizowany przez tzw zbiorowej wystawie, która była udziałem młodych talentów z różnych krajów. Dokładnie rok później podobna wystawa odbyła się w Galerii dead-end (Tel Aviv).

Pracować w tygodniku „trwa” i pierwszych pogmatwanych uczuć

Podczas swojego pobytu w Izraelu Aleksandr Brener, zdjęcia, które można znaleźć w tym artykule, miał nie tylko pracę, ale również uzyskać dość pozazdroszczenia reputację. Tak więc, najpierw dostał pozycję jednego z dziennikarzy tygodnika skandaliczny „trwa”. Tam był uważany za jednego z czołowych krytyków sztuki i prowadził swoją kolumnę informacyjną.

I jak to się stało, ale coś jeszcze brakuje. I to jest coś, co dosłownie gryzł i martwi się o naszej osobowości twórczej. Artyści i poeci czasami bardzo trudne do zrozumienia. Trudno było ocenić poczytalność i działania człowieka, że każdy przedstawia swój udział jako rodzaj skandalu. Nawiasem mówiąc, jak się okazało, był to rodzaj sztuki, są bardzo popularne za granicą.

Najwcześniejsze występy bohatera

W pewnym momencie, to jest nie do opisania uczucie pomieszania i inspirowane naszego bohatera do prowadzenia niezwykłe działanie. Jego stworzenie nazwał „wielki żebrak z Ku Klux Klan.” Akcja, w której wzięli udział przyszłej żony artysty Ludmiła i ich wspólnego przyjaciela Roman Baembaev występują w południe. Było to w następujący sposób:

 • W rogu Dizengoff Frishman w Tel Aviv (gdzie był mały księgarnia) trzech się dużym polu (jego wymiary: 87 x 75 x 240 cm).
 • Pudełko zawinięte w brązowy papier i zrobić to małe otwory.
 • Wewnątrz pudełka został umieszczony Alexander.
 • Roman Baembaev usiadł na małym stołku w pobliżu.
 • Obok niego włożył kapelusz, który leżał symboliczny jeden mały rachunek papieru i jakąś zmianę.
 • Ludmiła była robienia zdjęć opinii publicznej, i stanął z boku.

W sumie, Alexander Brener, wiersze które są takie same twórcze, podobnie jak on, był w pudełku jedną godzinę i czterdzieści minut. W tym przypadku większość czasu po prostu stał tam w ciszy, uczynić żadnego dźwięku. A w ciągu ostatnich 20 minut, skoczył, trzęsie pole, bić na dłoniach i wypowiedział dziwne krzyki. Nie wiadomo, ile czasu jest nadal w toku, jeśli nie dla zwykłego przechodnia. Najwyraźniej nie doceniają piękno kontrowersyjnej sztuki młodego mężczyzny podszedł do okna i rozerwał go. Aleksander został zwolniony, zbierane części jego uwięzienia, a wraz z innymi członkami cicho podeszła do drzwi.

wydajność demonstracja dziwny trójca

Ledwie mieszkańcy Tel Awiwu, aby odzyskać od poprzednich występów arcydzieło, czekając na nową niespodziankę. W tym czasie, twórcze trio udał się do rogu Dizengoff i Gordona. Stało się to na około 11 godziny po południu. W rękach prezentacji uczestnicy byli stołki i przewrócił banery. Po dotarciu do miejsca przeznaczenia swego powołania, ludzie siedzieli na krzesłach, a pani pozostał. W tym samym czasie, jednocześnie rozwinęli transparenty, na których widniał słowa: „Nie zapomnij o włoskich pilotów”

Po pewnym czasie, Ludmiła dostał pastele marki „Panda” i zaczęli malować, barwiąc jego towarzyszy uszy we włoskich kolorach flagi. Potem dziwne trio wysiadł na ziemię i udał się na środku drogi na ulicy Dizengoff. Po tym Roman Baembaev Aleksander siedział na ramionach, i szedł obok Ludmiła. Od przenieśli cyklicznie zmieniające się miejsca, i nosił ze sobą do centrum Diezengoff podglądu.

Rajd na cześć pisarza Andrzeja Monastery

Rażące skandal pamiętał niezwykłe zdarzenie Baembaeva Roman i Aleksandra Brenera. Są one dedykowane go do słynnego rosyjskiego pisarza i poety, teoretyka sztuki i wolny artysta Andrey klasztoru. Dwóch uczestników przybył samochodem rano na placu Dizengofa. Wraz z nim mieli duży żółty transparent, którego rozmiar wynosi 1 X 12 m na nim napisane następujące dane :. 48613970 2258 40023 614 783420945. Jak Andrew Klasztor z nimi związane, i że w ten sposób uczestnicy chcieli wyrazić? To tylko się domyślać. Jednak wisiał wysoko na drzewach szyldem został usunięty przez rozgniewanych ludzi z lokalnej gminy w Tel Awiwie. Mówi się, że był zawieszony za jedyne 5 godzin.

Według przedstawicieli samej miejscowości, było skandaliczne działania, które spowodowało oburzenie władz. A chodzi o to, że powyższe dane zostały zinterpretowane jako numer na ubrania więźniów przebywających na terytorium obozów koncentracyjnych w czasie Holokaustu.

Powrót i aktywizm w Moskwie

Po 1990 roku, Brener Aleksandra Dawidowicz decyduje się na powrót do Moskwy. Tutaj objawia się nie tylko jako artysta, ale również jako poeta, teoretyk i krytyk kulturowego. I możliwe jest, że w Tel Awiwie po prostu dosyć jego wybryki, czy ktoś nie doceniają sztukę naszego skandalicznej autora. Jednym słowem, wrócił i lekko zyskać siłę, ponowił nie jest jasne działanie.

Tak więc, z jego udziałem, członkowie „ET” i Anatolij Osmolovsky uczynić niezapomnianą prawo wydajnością przed Mauzoleum Lenina. Tam rozebrała się i ogolił ich ciała rozprzestrzeniać obscenicznych cztery-literowe słowo. Brener aktywnie uczestniczy wystawy i inne wydarzenia, które często przychodzi w towarzystwie artysty Kulik, który posiada lufę lub prowadzenie na smyczy. Oto twórcze i nieprzewidywalne Alexander Brener. „Życie artystów zabitych” – jeden z jego wczesnych prac, które opisują poniżej.

Co to jest w „życie”?

W swojej pracy, którą nazwał Aleksandra Brener, „Życie artystów«zabity», opisuje siebie, dzieli się swoimi przemyśleniami i opowiada o wszystkich swoich przyjaciół w środowisku sztuki. Jednak dosłownie kpi je, sprawia, żrących komentarzy, a nawet daje im obraźliwe przezwiska. Na przykład, Dmitry Gutova nazwał "postępowy purgenom" Anatolij Osmolovsky – "Przewodniczący Revbazara" backstein – „pieluchy Groys„etc. Tu opisuje i autorów, którzy zmarli. Porównuje je z ideałem stworzenia „niekompetentnego pracy” swoich zwolenników nowoczesności.

W tej książce, niektóre z imion i nazwisk artystów celowo pisane małymi literami. W tym przypadku pomiędzy oczywistych ataków na przedstawicieli autora grzywny, przynajmniej sztuka pisarza, daje dobre rady. Ponadto, w niektórych rozdziałach historii bardzo szczegółowo opisuje on początkującym i młodych Osmolovsky. Opowiada o swoim tanim i brudnym mieszkaniu, pijanego współlokatora i przeszkody na drodze do chwały.

Wieczny protest i kilka słów na temat kontrowersyjnej sztuce

Sam Alexander Brener o skandal w sztuce mówi jasno i jednoznacznie. Jego zadaniem – aby przyciągnąć uwagę do danej kwestii, o których każdy zapomniał. Na przykład, jeden kontrowersyjny i jednocześnie niezapomnianym wydarzeniem było to działanie, które dał nasz bohater na początku stycznia 1996 r. Spędził ją w białoruskiej budynku ambasady, która stała się okno, aby rzucić i wlać keczup. Powodem takiego ostentacyjnym imprezy był wydarzeniem, które miało miejsce z powodu nieskoordynowanych działań rządów Polski i Białorusi. W szczególności, gdy festiwal odbył się w Polsce, pojazdów powietrznych, jednego z uczestników w show balonów strayed z trasy i przez przypadek znalazł się w niebiańskiej przestrzeni Białorusi.

Przedstawiciele tego samego kraju, nie jest w pełni zrozumiała wszystkie szczegóły incydentu, otworzył ogień na balonie. W wersji przedstawionych jako głównego motywu z inteligencją szpiegowskiej. Oto tylko dwóch pilotów z Polski zginął na miejscu. Bez wyrażania najmniejszej wątpliwości, że miał rację, władze białoruskie po prostu zignorował zdarzenie.

Nawet nie przynieść moje kondolencje rodzinom i bliskim ofiar. Jest niezwykle zbuntowali Brener, który szczerze spodziewałem się reakcji dokładnie trzy dni. Nadzieją, aby przyciągnąć uwagę opinii publicznej do tego tragicznego wydarzenia, a nasz artysta nalot ambasadę. W wyniku tego, że był w więzieniu, i był już w tym czasie żona Ludmiła został zmuszony rozstrzygnąć kwestię jego uwolnienie. Wkrótce został zwolniony Alexander Brener. Malewicz, lub raczej jej obraz – jest powiązany z innym skandalu, który również został obdarzony pewnym sensie. O nim rozmawiać.

Działanie Brener w muzeum i incydent z malowania przez Malewicza

Najbardziej znanym Brener akcja odbyła się w Muzeum Stedelijk (Amsterdam) na początku 1997 roku. Pod płaszczykiem zwykłego użytkownika, nasz autor poszedł na wystawę, która została przedstawiona przez znanego artystę Malewicza. Chodząc po sali, Aleksander poszedł na płótnie, który był nazywany „Suprematyzm. Biały krzyż na szarym tle. " Ku zaskoczeniu wszystkich, wyjął butelkę zielonej farby i szybko uderzył w znak obraz dolara. Jednak nawet nie starają się ukryć w dowolnym miejscu.

Zgodnie z metodą Brenner pokazał swój protest i wypowiedział się przeciwko zarabianie pieniędzy w dzieła sztuki. W ten sposób, sam autor awanturnik miał żadnych roszczeń. Raczej wybrał swoje obrazy, jak pierwotnie Malewicza sam był biedny. Później okazało do eksploatacji jeden z produktów handlowych, które szczęśliwie prezentowanych reklamodawcy publicznego.

Wandalizm do prac Malewicza: Implikacje

Po postępowaniu skandalicznych teraz przywrócony, a większość partii przedawnieniu podejście do budynku muzeum na dwa lata. Nawiasem mówiąc, kreacje skazany na 5 miesięcy i dał jak arbitralne. Według jego bliskich przyjaciół, tak radykalny artysta w jednym zamachem postanowił ich problemu mieszkaniowego. Według nich, nie mógł zapłacić za wynajętym mieszkaniu. Ponadto, niedawno odszedł od żony. Ale to ona sponsorowana jego skandaliczne wybryki.

Natomiast za kratkami, nasz autor otrzymał zawiadomienie od muzeum, gdzie zaproponowano, aby zrekompensować wszystkie 10 $ 000, który spędził na przywrócenie uszkodzonych obrazy Malewicza. Aby otrzymać odszkodowanie kwoty zarządzanych to, aby napisać mały blogowi do niewoli, w której opisał swoje życie codzienne, według niedawnego buntu, nie objętych przez media. Jego własny, sprzedał kilka wydań, a pieniądze przekazane na rachunek muzeum.

Poinformował, że jest tak ze społeczeństwem informacyjnym nieobliczalny Alexander Brener. „Pierwszy rękawica” nazwa innego świadczenia, które autor przeprowadził bezpośrednio na Placu Czerwonym. Jak to było, opiszemy poniżej.

Akcja w rękawicach Red Square

Aleksander przyszedł do obszaru w krótkich spodenkach sportowych i rękawice bokserskie. Według świadków, około 15 minut w postaci artysty zmienił się z boku na bok i krzyknął: „Jelcyn, wyjdź!” Potem został aresztowany i po długiej rozmowie zwolniony. Istotą działania, jak wyjaśnił aresztowany – domagać się demokracji bezpośredniej. Wyborca, zdaniem artysty, musi mieć pełny dostęp do swojego wybrańca.

Książka Aleksandra Brenera i Barbary Shurts "Bombastika": publikacja

Podczas swoich kontrowersyjnych ataków u osób Brener udało się napisać następujące prace:

 • "Bonanaza".
 • "The Secret Life of Butoh".
 • „Manifest”.
 • „Japoński Bóg.”
 • "Super Bob" i inne.

W tym samym czasie, co do zasady, jego książka ukazała się we współpracy z innymi pisarzami i autorów. Nie częściej niż z nim wyglądał nazwę jakiegoś Barbary Shurts. Na przykład, obaj autorzy napisał pracę „Bombastika”, którego prezentacja odbyła się również ze skandalem. Ale to już inna historia …