392 Shares 5444 views

Chevrolet Cruise: przegląd, specyfikacje, ceny

Chevrolet Cruise to klasyczny samochód klasy C, produkowany seryjnie od 2008 roku. Samochód przyszedł, aby zastąpić przestarzały Lacetti. Zaktualizowano projekt, charakterystykę techniczną i zestawy kompletne. Chevrolet Cruise jest bardzo popularnym samochodem w Rosji. Dlaczego tak się stało? Przegląd "Chevrolet Cruz", komplety i ceny zobacz w naszym dzisiejszym artykule.

Projekt Chevroleta Cruz

Zewnętrzna część samochodu była oparta na konstrukcji klasycznych olejarni Chevroleta. Dlatego "Cruise" okazał się tak muskularny, masywny i gwałtowny. Projekt zasługuje na szacunek. Nowy "Chevrolet Cruise" uzyskał lepszy przód. Więc samochód ma nowoczesną optykę, szeroką kratkę chłodnicy i okap. Projekt, można powiedzieć, jest wyłącznie amerykański. Maszyna wydaje się masywna ze wszystkich stron. Chociaż, jak wspomniano powyżej, samochód "Chevrolet Cruz" należy do klasy C. Jeśli chodzi o wymiary, długość Cruise wynosi 4,6 metra, szerokość wynosi 1,79 metra, wysokość wynosi 1,48 metra. Prześwit – tylko 14 cm. Jest to bardzo mały wskaźnik dróg rosyjskich. Niemniej jednak, dzięki 17-calowym kółkom (są one dostępne w maksymalnej konfiguracji), Chevrolet Cruz pewnie radzi sobie z nieprawidłowościami w trasie. Chociaż profil gumy może być wyższy – powiedzmy referencje.

Salon samochodu "Chevrolet Cruz"

Salon, prawie 10 lat po premierze, wygląda bardzo nowoczesny. Amerykanie udało się zdobyć rynek dzięki posiekanej formie, której żaden producent wcześniej nie używał. Teraz jest to architektura w modzie. Natychmiast masywna konsola centralna wpada w oczy z wieloma wkładkami "pod aluminium". Dużo tutaj i selektor biegu. Kanały powietrzne umieszcza się pionowo. W środku jest cyfrowy wyświetlacz multimedialny. To prawda, że jest on dostępny tylko w luksusowych urządzeniach. "Chevrolet Cruz" odznacza się stylowym panelem przyrządów. Wszystkie wagi są umieszczane w oddzielnych "studniach" z chromowanymi krawędziami. Przednia torpeda nie jest przeciążona przyciskami i innymi elementami sterującymi. Ergonomia tutaj na dobrym poziomie. Kolejną różnicą między sedanem Chevroleta Cruz jest trąbkowane koło kierownicy. Podstawowe wyposażenie nie zawiera przycisków pilota, ale nawet nie jest nudne i nudne. W górnej wersji jest wielozadaniowe z wszystkimi niezbędnymi zestawami przycisków.

Jeśli chodzi o wolną przestrzeń, istnieje zarówno miejsce na przód, jak i na plecach. Jednak w drugim rzędzie tylko dwóch pasażerów może w pełni siedzieć. Nogi nie czują braku miejsca, co stanowi plus dla klasy C.

Dane techniczne Chevroleta Cruz

Dla rynku rosyjskiego dostarczane są trzy silniki benzynowe. W podstawowej konfiguracji Chevrolet Cruise jest wyposażony w 1,6-litrowy silnik o mocy 109 KM. W połączeniu z tym silnikiem może pracować pięcio- lub sześciobiegowa przekładnia (odpowiednio mechaniczna i automatyczna). Przyspieszenie do stu w tym silniku trwa 12,5 sekundy. Na maszynie – sekundę dłużej. Maksymalna prędkość wynosi 185 kilometrów na godzinę. Zużycie paliwa – 8 litrów w mieszanym cyklu. Zestaw Chevrolet Cruz LT wyposażony jest w 1,8-litrowy silnik. Jego maksymalna moc wynosi 140 KM. Do stu samochodów przyspiesza w ciągu 10 sekund na mechanice i 11,5 na automatycznej skrzyni biegów. Jednocześnie zużycie paliwa jest nieco niższe niż w poprzedniej jednostce i wynosi 7,8 litra w mieszanym trybie.

Wersja flagowa Chevroleta Cruise jest wyposażona w turbodoładowany 1,6-litrowy silnik EkoTek o mocy 184 KM. Samochód posiada dobrą rezerwę momentu obrotowego przy 235 Nm i przyspiesza do setek w ciągu 9,8 sekundy. Silnik pracuje w tandemie z automatyczną skrzynią biegów na 5 stopniach. Zużycie paliwa wynosi 5,7 litra w mieszanym cyklu.

Oprócz Rosji, Chevrolet Cruise jest dostarczany na rynek Chin i Stanów Zjednoczonych. Samochody te można uzupełnić silnikami Diesla. W linii znajdują się dwa 4-cylindrowe jednostki. Dzięki tej samej objętości 2 litrów wytwarzają one moc 150 i 163 KM. Silniki są zaprojektowane przez południowokoreańską firmę Daewoo i wyposażone są w turbosprężarkę, a także wspólny system wtryskowy. Silniki benzynowe, jak również silniki benzynowe, spełniają standardy ochrony środowiska Euro-4.

Podwozie Chevroleta Cruz

Samochód zbudowany jest na słynnej platformie "Delta-2" z "General Motors" i ma klasyczny system zawieszenia. Z przodu jest tutaj "MacPherson" z aluminiowymi dźwignikami w kształcie litery A i wspornikami hydraulicznymi. Tył – półautomatyczna konstrukcja, oparta na belce H z dwoma sprężynami. Hamulce na obu osiach – tarcza (przednia – wentylowana). Samochód jest wyposażony we wszystkie niezbędne systemy bezpieczeństwa. Ten system przeciwblokujący, kontrola trakcji i system stabilności kursów.

Chevrolet Cruise: wyposażenie i ceny samochodu

Samochód "Chevrolet Cruz" jest sprzedawany w trzech wersjach:

 • LS.
 • LT.
 • LTZ.

Więc zacznijmy porządek. Pierwsze urządzenie LS dostępne jest w cenie 783 tys. Rubli. Podstawowe wyposażenie obejmuje przednie poduszki powietrzne, budżetowy system audio, tkaniny wnętrze, klimatyzację, a także okna elektryczne. Dyski – tłoczone, 16 cali. Średni pakiet LT jest dostępny w cenie 850 tysięcy rubli. Cena obejmuje:

 • Regulowana kolumna kierownicy.
 • Skórzane wnętrze.
 • 16-calowe obręcze aluminiowe.
 • Klimatyzacja.
 • Podgrzewane fotele przednie i lustra.
 • Elektryczne szyby.
 • Czujniki deszczu i światła.
 • Lustro wewnętrzne na napędzie elektrycznym.

Wersja flagowa LTZ z turbodoładowanym silnikiem dostępna jest w cenie 1 miliona 27 tysięcy rubli. Poza wyżej wymienionymi urządzeniami jest centralna blokada, kamera tylna, hamulec postojowy, koła wieloobrotowe, 17-calowe felgi aluminiowe, multimedialny MyLink z cyfrowym wyświetlaczem na konsoli środkowej. Za oddzielną opłatą producent oferuje skórzane przyciski sterowe i dźwignia zmiany biegów, a także metalizowaną farbę nadwozia.

Wnioski

Więc dowiedzieliśmy się, co nowego "Chevrolet Cruz" ma parametry techniczne, wyposażenie i cenę. "Cruise" jest jednym z najbardziej wymagających samochodów klasy C. Samochód jest dość ekonomiczny, nie pozbawiony dynamiki, ma przyjemny design i nowoczesne wnętrze.