553 Shares 2943 views

Chocimiu: opis, historia, legendy

W książce historii starożytnej ukraińskiego miasta Hawtin nagrany kilka bitew i zacięte walki, wielkie i chwalebne zwycięstwo powstania. Chocimiu zawsze był łakomym kąskiem dla różnych najeźdźców. Korzystne położenie geograficzne na skrzyżowaniu ważnych szlaków następujących kupców sprawia, że taki pożądany zdobycz. Chocimiu chciał podbić Sultans tureckich, polskich i mołdawskich władców. Swego czasu był to najmocniejszy struktury w całej Europie Wschodniej. Dziś twierdza w mieście Hawtin uznawany za jeden z siedmiu cudów Ukrainy. Jest to z pewnością warte odwiedzenia dla tych, którzy kochają przygodę, starożytne zabytki i starożytne legendy.

Legendy o pochodzeniu

Pochodzenie słowa „Hawtin” ma wiele różnych opcji. Niektóre legendy mówią, że każdy, kto tu przychodzi, chciał zostać i żyć w tym wyjątkowym twierdzy.

Chocimiu, które zdjęcie jest przedstawiony poniżej, jest naprawdę fascynujące. Jednak istnieje inna legenda. Opowiada historię chłopca i dziewczynki, który żył w czasach starożytnych na tych ziemiach. Chcieli się pobrać. imię panny młodej i pana młodego był Tin – Ho. Ale rodzice dziewczynki byli przeciwni tego sojuszu. Miłośnicy zbudowali łódź i popłynął w dół Dniestr niesioną przez nich w nieznanej okolicy. Gdzie będzie trzymać się brzegu, by tam żyć.

Kajak przybył do tego samego miejsca, w którym teraz stoi starożytne miasto i jego wspaniały zamek. Stal i Ho Ting żyć tutaj. W sumie mieli mnóstwo, a ich charakter jest zadowolony ze swojej urody.

Byli tacy, u dzieci miłości. Dorosną i żonaty, albo mąż. Stopniowo rosła tu miast na cześć jej założyciela Ho Ching. Jest to jednak tylko legenda. O pochodzeniu twierdzy istnieją dane historyczne.

Początki Chotin

Historia Chocimiu zróżnicowane i przepojone duchem heroizmu. Według naukowców, pierwsze osady w terenie, gdzie obecnie znajduje się twierdza, pojawiła się w wieku 8-9. Co Chocimiu jest naprawdę wspaniałe miejsce na pobyt, widzimy patrząc na zdjęciu poniżej.

Jest to idealne miejsce pod każdym względem. Wygodny dostęp do wody jest przeprowadzana przy przekraczaniu rzeki Dniestr. Doprowadziło to do powstania w tym miejscu jeden z najważniejszych szlaków handlowych wielu ludzi naśladowania. Aby bronić tego skrzyżowania, a zamek został zbudowany. Została założona w 12 wieku iw tym czasie został zbudowany z drewna.

W 1199 przeniósł się do Hawtin księstwa Galicji-Wołyńskiego. Niemal w tym samym czasie (w 1219 roku) rozpocznie naloty na hordy naziemnych Mongołów Tatarów. W tej sytuacji, dzielny książę Daniel Galitsky postanowił poważnie wzmocnić swoją twierdzę. Budynki drewniane zostały zastąpione przez kamień.

Takich jak restrukturyzacja poznającego i twierdzy Chocim. Wokół jej siedem-metrowym murem, wykopał głęboki fosa została zbudowana. Twierdza została przebudowana w latach pięćdziesiątych 13. wieku. Wielkości jest nieznacznie gorszy od nowoczesnych budynków, ale jego rola obronna wykonane perfekcyjnie. Tutaj powstał pierwszy kościół Ten majestatyczny fortyfikacji.

Historia twierdzy

Chocimiu, których zdjęcia znajdują się w hotelu, teraz utrzymuje zestaw ślady wieków, które przeszły przez jego kamiennymi ścianami.

W drugiej połowie 14 wieku, ziemia Khotina zostały umieszczone pod jurysdykcją Mołdawskiej księstwa. Od końca tym samym wieku, nie zaczęły się pojawiać osady Mołdawianie i 15 wieku – i Ormian. W 1408 mołdawski Voevoda Aleksandr Dobry zdecydował się na drodze w opłacie Chocim 2 grosz „dla koni”.

Pierwszy oblężenie twierdzy rozpoczęła się w latach 30-tych 15 wieku przez polskich panów feudalnych. W latach 1450-1455 był polski garnizon. Aby nie stać się zależne z Turkami gubernatora Stefana Iii Veliky radykalnie zmienił wygląd i układ twierdzy w Chocimiu na.

Obszar ten został rozszerzony, podniesiony poziom sądu i zbudowali wysokość wieży wynosi około 40 m. Grube ścianki (5 m) zostały umieszczone szczeliny. Legenda głosi, że podczas budowy tych murach żyli murem dziewczynce – jako ofiarę dla bogów. Tak więc mieszkańcy wyjaśniają występowanie mokrych plam na ścianach. W rzeczywistości, ostatnie naprawdę pojawił się na miejscu starego zasypanego fosy.

Na dziedzińcu w tym samym czasie, dwa pałacu z głębokich piwnic zostały zbudowane. Są one podłączone do bramy. Oczywiście we wschodniej części pałacowej kaplicy powstała. Ten typ konstrukcji nie zmienił się w ciągu wieków 6.

Plan twierdzy

Chocimiu, które należy dokładnie rozważyć plan naprawdę dobrze zaplanowane centrum obronie. Istnieje wiele różnych wież. Należą Brama, South West, komendant Północ, Wschód Tower. Na terenie obecnie znajduje Książęcy (majora) Palace. W 18 wieku wybudowano baraki tutaj.

W dawnych czasach nie wybudowano kościół i wykopał głęboką studnię. Jedną z tajemnic ścian twierdzą można ciemna plama na mokro, które nie wysychają żadnego ciepła, ani zimno.

Wewnątrz zamku można dojechać wiszące mosty. W dawnych czasach, wstał i upadł. Na odwrotnej stronie bramy i jest pomost. Miał jedną ważną tajemnicę. Jeśli wrogowie nadal złamał przez bramę, dostali na drewnianej platformie. Akcja ukryty mechanizm ustawia go w ruchu, a wrogowie po prostu upadł. Nie wykopano głęboką dziurę, w której wystaje ostre szpilki. Teraz taki straszny mechanizm, który miał Chocimiu, z oczywistych względów, nie jest dostępny, ale aby zobaczyć głębokość spadek wróg może dzisiaj.

Wchodząc na dziedziniec, po prawej stronie można zauważyć, długi budynek. To mieści się baraki. Za nimi znajduje się kościół. Kolejnym jest Pałac Książęcy. Te dwa budynki są tu od czasów Stefana Velikogo. W pobliżu pałacu w skale, w tym samym czasie był gouged dobrze. On jest teraz w środku dziedzińca.

dobrze

Zgodnie z opisem, dobrze, znajduje się na terytorium Chocimiu, ma głębokość 68 metrów. Jej szerokość wynosi 2,5 m. Hollowed to w skale, a woda niegazowana, wznosi się z jego głębi nadaje się do picia. To nie wszystkie informacje można znaleźć na studni w Chocimiu.

Przez wiele wieków, cel ten nie przestaje fascynować ludzi z jego mocy. Ponieważ wiąże się wiele legend, który tworzy w umysłach Chocimiu się. Legenda głosi, że w czasie pierwszego napadu Turków to zdobycia konstrukcja, medycyna mężczyzna mieszkał tutaj. Miał córkę – piękną Katherine. W tureckiej Paszy, który mieszkał w zamku, jedyny syn zachorował. I nikt nie mógł go wyleczyć. Przestrzeganie swój obowiązek, lekarz przywrócił do życia syna królewskiego. Ale tak długo, jak syn Pasha był w domu czarownika, wpadł w Katherine. I tak jest on zatopiony w duszy, że książę nie odważył się wziąć dziewczynę za życie w małżeństwie chciała sama przyszła do niego.

Dowiedziawszy się, że turecki Pasza zmusił dziewczynę do małżeństwa syna, ani jej ojciec groził śmiercią. W rok później, Catherine urodziła syna. Miał blond włosy i niebieskie oczy. Pasza nie mógł się nacieszyć wnukiem i dał mu złotą oprawę.

Szaman jest przez cały ten czas nie mógł znaleźć miejsce smutku, wszyscy chcieli uratować jedyną córkę haniebnej niewoli. Pewnego dnia znalazł sposób. Po zebraniu pewien zestaw ziół warzonych eliksir. Był w stanie przekazać ją do pałacu.

Eliksir miał skręcić Katarzynę i jej syna w wodzie. Więc byli w stanie uciec z pałacu. Katherine wypiła eliksir i pojone im dziecko. Potem rzucił złotą kolebkę studni. Więc byli w stanie przeniknąć maleńkie kropelki przez ściany twierdzy. Czekali na ojca-czarownika. Ale nie był w stanie rozwiać zbiegów, jako kolebka urzekł nawet silniejsze zaklęcie.

Niektórzy mieszkańcy twierdzą, że mokra plama na ścianie – ten czterowiersz, który czeka, żeby rozwiać synka. Stanie się tak tylko wtedy, gdy ktoś dostanie złotą kołyskę z dna studni. Mówią, że księżycowa noc można zobaczyć, jak pięknie błyszczy w wodzie. Ale nikt nie otrzymał aż ręce.

cechy konstrukcyjne

Obszar, w którym Twierdza Chocim, różne skaliste. Trudno wyobrazić sobie ogromną pracę wykonaną starożytnych budowniczych postawić taką konstrukcję.

Wzniesiony swoich chłopów okolicznych wsi. Aby dostać się na szczyt, gdzie było Chocimiu, musieli przeciągnąć się w górę kamienia, wody i wapna. W tych dniach dekret został wydany w sprawie zbierania składek w postaci jaj i mleka. Produkty te dodawane są do roztworu z wytworzeniem konstrukcji wytrzymałości. Dzięki takiemu rozwiązaniu cud murów twierdzy stał do dziś bez znacznego uszkodzenia. Niektórzy historycy twierdzą, że podczas tureckiej twierdzy zarządzania matek karmiących zostali zmuszeni do dostosowania ich mleka matki, która jest również do roztworu dodaje się w odzyskiwaniu zniszczonych murów po oblężeniu.

Chocimiu, informacje na temat, który jest dostępny dla turystów i gości, posiada system podziemnych tuneli. Łączą wszystkie budynki w forcie. Podziemne mieszkańcy przechowywane przepisy, składowana broń. Tu znajdowała się i więzienie. Rebelianci, którzy nie chcą z dnia na dzień zaciąg do góry ciężkie kamienie umieszczone w lochu. W 1491 roku nie było nawet bunt chłopski, który doprowadził Andrew Borulya. Protest został szybko stłumiony, a głównym inicjatorem i jego przyjaciele przez długi czas słaby w podziemiach twierdzy. Andreyu Borule ścięty na głównym placu. Jego towarzysze spadła z Wieży Północnej. Był to najwyższy budynek w okolicy.

Zwykle jednak więźniowie są w lochach, spadając w dół do wieży Wschodniej. Dlatego nazywa się to Deadly Wieża. Skazańcy spadł na skałach poniżej Dniestru. Uznano to zły znak, jeśli krew przelana w czasie pokoju w twierdzy. Przewiduje krwawą bitwę.

Pałac książęcy

Pałac książęcy został także zbudowany w 15 wieku. Później nadano nazwę pałacu komendanta. Jest to jeden z najpiękniejszych budynków, który ma na swoim terytorium Chocimiu. Opis może być czasochłonne. Ale najbardziej interesujący detal na fasadzie – to piękny wzór czerwonej cegły i białego kamienia. Przed pałacem znajduje się drewniany lato sala na bankiety.

Podczas tureckiej zdobyciu twierdzy na drugim piętrze w haremie pałac Pasha. To w tym czasie było około 30 kobiet, które były żonami linijki. Według legendy, była Potocki i siostra Zofia, która słynie z urody. Mówią, siostra nawet spotkał się kilka razy

Pasza kochał swoje żony i ich wypieszczone w każdym calu. Dla nich pod jego rozkazy były budowane w pobliżu kąpielisk murami miasta, a nawet basen.

wodociągi

Powrót w 15 wieku, mieszkańcy twierdzy był system zaopatrzenia w wodę i kanalizacji. Jest to dość nietypowe dla tego czasu. Woda jest dostarczana bezpośrednio z rzeki.

Udogodnienia cieszył nie tylko szlachtę, ale także zwykłych obywateli. Chocimiu miał toalety, która została podana do wyższych szeregach wody i zwykłych ludzi treści z kanalizacji, która biegnie w dół mury twierdzy.

Biała Wieża Tower Palace miał ten sam system odprowadzania ścieków. Jest to dość zaakceptowania zasada odpływów kanalizacyjnych w tym czasie. Wysoko nad ścianą nic nie widzę, ponieważ usuwanie jest przeprowadzane. Deszcz i śnieg zmyte wszystko.

Dla VIPów nawet baseny obsługiwane. Komfort z korzystania z bieżącą wodą, pomimo faktu, że stocznia była 15 wieku, to jest trudne do przecenienia. Twierdza Chocim to korzystnie w porównaniu z wielu europejskich zamków.

doniosłe wydarzenia

Wiele istotnych zdarzeń miało miejsce pod murami twierdzy. W 1621 roku doszło do bitwy pomiędzy ukraińsko-polskiego wojska i Turków. Dlatego został zatrzymany promocji Imperium Osmańskiego na zachodzie. To historycznie ważne bitwy uratował Europę przed dominacją przez Turków. Patrzyła Chocimiu. Jak osiągnąć ten znaczące miejsce, zostanie ona uznana później.

Dzięki odwadze i dowcipu, Kozacy pod wodzą hetmana Piotra Sagaidachnogo wygrał tę bitwę.

W 1673 roku doszło do bitwy pod Chocimiem. Hetman Jan Sobieski pokonał armię Turków. Wiele historycznie ważnych wydarzeń realizowanych w tych krajach.

W 18 wieku, imperium rosyjskiego 4 razy wziął Hawtin. Łomonosowa napisał „Odę na braniu Chotin” poświęconej jednej z tych walk.

Jak dostać się do twierdzy

Aby dostać się do twierdzy Chocim, musi pochodzić z Kijowa w Kamenetz-Podolsk w pociągu. Z autobusu numer 1 w Odessie być również autobus. Jeśli planujesz podróż samochodem, a następnie do miejsca przeznaczenia podróżny skieruje M20. Od Kamenetz-Podolski powinien poruszać się na południe. To musi przejść tylko 27 km. Należy wziąć pod uwagę czas, w którym do Chocimiu dozwolonych odwiedzających. W przeciwnym razie, wiele kilometrów jazdy muszą szukać zakwaterowania, podróży i muszą zostać przedłużony.

Godziny pracy Chocimiu zaczyna się od 9:00, a kończy o 6 po południu. Dostęp do kosztuje około 30 rubli. A jeśli chcesz robić zdjęcia lub filmować piękno zabytkowych budynków na filmie, trzeba będzie zapłacić 20-30 rubli.

Twierdza Chocim, z pewnością pozostawił morze niezapomnianych wrażeń. Magiczne piękno przyrody, w połączeniu z tajemnic i legend, które utrzymują się po ścianach budynków – to wszystko z pewnością zachwyci każdego odwiedzającego.