697 Shares 5913 views

Procesor I5 2500: specyfikacje techniczne i opinie

Mid-range procesor 2011, co pozwala rozwiązać każdy problem, nawet teraz – jest "Cor i5 2500" z "Intel". To był jego opcje i opinie o nim zostanie szczegółowo omówione.

Którego zadaniem zorientowanych ten procesor?

W ciągu ostatnich kilku generacje procesorów „Intel” socket 1155 pierwszej generacji (czyli do tego złącza dla procesora i dotyczy bohatera tego przeglądu) były ustawione w następujący sposób:

 • CPU z nadmiernym poziomem wydajności – Core i7. To wzorcowe roztwory, które mogą się wysokiej prędkości i natychmiast obecność 4 i 8 jednostek obliczeniowych przepływów.

 • Frytki z normalnego poziomu wydajności, który pozwala na uruchomienie na tym komputerze „żelaza” jakiegokolwiek oprogramowania. Różnica w stosunku do poprzedniej generacji jest to, że w poprzednim przypadku, wszystkie programy pochodzą z najwyższych możliwych ustawieniach, ale w tym przypadku, czasem trzeba coś poświęcić. «I5» Układy te mają indeksu. Jak można się domyślić przez CPU oznakowania, procesor i5 2500 Odnosi się to w szczególności do tego niszy rozwiązaniami procesorów.

 • Nawet niższe poziomy produktywności, aw konsekwencji niższy koszt w porównaniu z poprzednimi dwoma segmentami mogła pochwalić „Cor i3». Ten układ obliczania jedynie 2 bloki, które na poziomie programowym są zamienione obliczeniowej 4 strumienia.

 • Segment budżet zajęte przez „Pentium” oraz „Celeron”. Są one idealne do zadań niewymagających. Ale poważne zabawki na nich, jeśli będzie w bardzo okrojonej wersji (czyli z minimalną konfiguracją).

Co, oprócz procesora, jest z nim?

Opcje w ten procesor rozwiązań jest dość typowe. Obejmuje on:

 • Sam chip.

 • chłodnica Seryjna.

 • Strzykawka z pastą termoprzewodzącą.

 • Naklejka z logiem modelu procesora.

 • Karta gwarancyjna.

 • Instrukcja obsługi.

gniazdo

Jak wspomniano wcześniej, procesor został koncentruje się na najbardziej popularnej gniazda procesora na rok szkolny 2011-2012 – do gniazda 1155. Łatwo jest zrozumieć z oznakowania, było 1155 kontakty zainstalować procesor. Płyta główna ze złączem nadal można dostać. Nawet procesory entry-level w sprzedaży są jeszcze znaleźć. Ale rozwiązanie o wysokiej wydajności można kupić tylko te, które były już w użyciu.

proces

„Intel Cor i5 2500” został wykonany w procesie według normy 32 nm. Do tej pory proces ten wygasł. Zaawansowane rozwiązania z „Intel” już obecnie produkowane w technologii 14nm. Ale tutaj jest więcej niedawne decyzje producenta radiator procesora w zakresie stała się o wiele gorzej i znacznie bardziej podgrzewana. Najlepszy pod tym względem są uważane za generacji 32nm układ „Sandi Bridzh”, do której należy kryształu półprzewodnikowego. A główny układ nie jest w tym procesie, a pasta termoprzewodząca, która znajduje się pomiędzy chipem półprzewodnikowym a górną osłoną chłodnicy.

Szybki chip pamięci lotny

Pamięć podręczna pierwszego poziomu w „Cor i5 2500” Jest on podzielony na 4 części, z których każda przypisana jest do określonego modułu. Ponadto należy zauważyć, że pamięć jest podzielona na 2 równe części, każda o 32 kb. Pierwszy z tych instrukcji sklepach CPU, a druga – dane. Ogólnie jego rozmiar wynosi 256 KB. Drugi poziom jest podzielony na 4 części 256 KB. Znowu, każda z nich działa tylko na pewnym modułu obliczeniowego i ściśle oddzieleniu typ informacji przechowywanych w tym przypadku. Ostatni poziom cache – trzeci. Jej rozmiar to 6 MB i są one wspólne dla wszystkich procesorów.

Co RAM, ten układ może obsłużyć?

Ten układ pozwala na użycie tylko standardową pamięć DDR3 w systemie komputerowym. W czasie CPA w 2011 roku, jako alternatywa dla tego typu RAM nie było. Teraz, 5 lat później, wciąż pozostaje istotne i najczęściej. Ale on jest teraz aktywnie zastąpiony DDR4.

warunki termiczne

Maksymalna temperatura i5 Intel 2500 równa 72,6 stopni. Podczas wykonywania większości zadań zwykle nominalna systemu chłodzącego przy maksymalnym obciążeniu umożliwia układ do ogrzania do maksymalnie 50 stopni. Ale kiedy przyspiesza wymianę chłodnicy jest wymagane. Inaczej krytyczne 72.6 stopni zostanie szybko osiągnięta. Ciepła dla tego pakietu kryształ krzemu wynosi 95 watów. Nowoczesne analogi tego układu oferują TDP 77 W (około 20% mniej). Ale tu jest ciepło zagrali znacznie gorzej. Dlatego z punktu widzenia niezawodności i rozwiązań „Sandi Bridzh” nadal być wśród najlepszych.

częstotliwości

Nominalna częstotliwość pracy dla i5 2500 – 3,30 GHz. Tryb ten układ działa, jeśli bezpośrednio zaangażowany przez 4 rdzenie. Jeśli rozwiązanie problemu w stopniu wystarczającym do 3 jąder, niewykorzystana moc jest automatycznie wyłączony. W rezultacie stopa chip jest automatycznie zwiększana do 3,4 GHz. Dla 2 rdzenie, wartość ta musi być równa 3,5GGts. Ale dla jednowątkowych zadań przetwarzania prędkość może dochodzić nawet do 3,6 GHz.

architektura

Procesor i5 2500 Obejmuje ona cztery trójwymiarowych jednostek obliczeniowych w warstwie fizycznej. Ten układ nie obsługuje technologii „Hyper-Trading” i liczbę swoich wątków programowych równą liczbie rdzeni, czyli cztery. Najbardziej nowoczesne oprogramowanie jest zoptymalizowany do takiego właśnie kwotę wątków sprzętowych. Dlatego większość nowoczesne oprogramowanie będzie działać na tym samym chipie półprzewodnikowej bez problemów.

akcelerator grafiki

Ta generacja chipów był pierwszym w historii „Intel”, w którym chip półprzewodnikowy został zintegrowanej karcie graficznej. Dokładniej, „Eich Di Grafics 3000” został zainstalowany w układzie scalonym. Począwszy częstotliwość było 850 MHz, a maksymalna – 1100 MHz. To zróżnicowane w zależności od złożoności problemu jest rozwiązany. Swietny fenomenalną wydajności tego rozwiązania graficznego nie jest konieczne, ale dla większości zadań biurowych jego pojemność jest wystarczająca. I to o najbardziej wymagających zabawek nie można powiedzieć: możliwości obliczeniowe tego akceleratora graficznego nie jest wystarczające.

zwiększenie produktywności

Normalna Core i5 2500 można przyspieszyć jedynie nieznacznie. Głównym powodem tutaj – to zablokowany mnożnik kryształ krzemu. W związku z tym, dla konwencjonalnego aby układ dyspersyjny jest następujący:

 • Ustanowienie ulepszonego chłodniej w porównaniu z kompletne.

 • Należy zwrócić uwagę na zasilaczu, moc, która powinna być równa co najmniej 800-900 watów.

 • Zainstalować oprogramowanie na PC poświęcony "CPU-Z", "Speed Fan" i "Aida 64". Użyj go, aby sprawdzić wiarygodność systemu komputerowego.

 • Aby ponownie uruchomić komputer i wejść do BIOS-u. Następnie wyciąć wszystkie częstotliwości PC ale częstotliwość magistrali systemowej. Konieczne jest, aby stopniowo zwiększać. Po każdej manipulacji załadować komputer i sprawdzić jego niezawodność. Jeśli wszystko jest OK, a następnie w dalszym ciągu zwiększać częstotliwość. Jak pokazuje doświadczenie, to jest możliwe do osiągnięcia 3,5-3,7 GHz. Podczas podnoszenia napięcia na CPU, wartość ta może być zwiększona do 3,9 GHz.

Oddzielnie należy również zauważyć, że istnieje specjalna modyfikacja tego chipa, który pochodzi z literą „K”. Pochodzi z oryginałem z odblokowanym mnożnikiem i na jego wydajność można zwiększyć, stosując większą pogląd. Jak pokazuje doświadczenie, w tym przypadku bez problemu można dostać nawet 5 GHz bez większych trudności. Ale to tylko wymagania dla systemu komputerowego znacznie zwiększa: wydajności zasilacza wynosi nie mniej niż 1000 watów, ulepszony model płyty głównej (chipset Z67 i Z77) i układ chłodzenia jakości.

cena

Oczywiście, stosunkowo tani procesor mógłby być rozwiązaniem i5 2500. Cena to na początku sprzedaży wynosiła 206 dolarów. Więcej wersja koszt indeksu „K”. Szacuje się na 216 dolarów. Z jednej strony, jest to dość znaczna suma. Ale tutaj, z drugiej strony, możemy powiedzieć, że to komputer nawet dzisiaj istotne. Oznacza to, że taki system komputerowy nie jest zakupiony przez jeden rok, a podobne podejście jest uzasadnione.

opinia użytkowników PC

Żadne poważne braki Core i5 2500. Ale korzyści jest wiele. Wśród nich są takie:

 • Doskonałe rozwiązania o wydajności energetycznej.

 • Wysoki poziom produktywności.

 • Duży potencjał podkręcania wersji procesora indeksu „K”.

wyniki

Idealne połączenie ceny i wydajności i5 2500 pozwala nawet teraz, aby umieścić go na równi z nowoczesnymi rozwiązaniami przewodnich. Nie tak dużo i znacznie poprawiając wydajność frytki „Intel” ostatniej generacji. Ale stabilność termiczna na i5 2500 był o wiele lepszy. A jeśli dodamy do tego możliwość podkręcania wersję wiórów z przyrostkiem „K” do 5 GHz, okazuje się, że jest to prawie najlepszy w historii chip „Intel” dzisiaj.