462 Shares 3198 views

Niedźwiedź kanadyjski: jak wybrać futro z futra elity

Czarna norwista norek jest elitarnym futrem o wspaniałej jakości i niezrównanym pięknie. Powinien być odpowiednio dobrany i kupowany tylko od zaufanych sprzedawców. Tylko w tym przypadku możesz być pewien jakości futra.


Jak wygląda norweski norek?

Posiada wysokiej jakości futro o doskonałej opatrywaniu i charakteryzuje się po pierwsze głębokim i jasnym czarnym kolorem z lekkim brązowym odcieniem, który nie jest widoczny. Specjaliści nazywają to kolorem oleju.

Drugą cechą norweskiego norek jest krótki sznur, który w połączeniu z puszystą, grubą pachami, tworzy uczucie aksamitnego futra. Ważne jest, aby pamiętać, że nie świeci się zbyt mocno w świetle, ale jest nieprzezroczysta. Warto zauważyć, że czarny norweski norek nie jest puszysty ze względu na krótkie włosy zewnętrzne, ale jednocześnie nie jest gładki ze względu na sprężystą wąską podpuszkę, sprawia, że rzeczy z niego szczególnie piękne i przyciągające uwagę.

Rodzaje norek: jak odróżnić Kanadyjczycy

Dziś na rynku światowym istnieje kilka rodzajów futra norek. Główne są europejskie, skandynawskie, amerykańskie i kanadyjskie. Aby nie mylić w sklepie w kategoriach i dokładnie wiedzieć, co wybrać, warto poznać różnice tego futra. Pomoże to również w przypadku dotarcia do sprzedawcy pozbawionego skrupułów. Czarna norek dzisiaj na szczyt popularności i nie jest tania, to nic dziwnego, że często wydało jakieś czarne futro futra.

Europejski norek nie jest dziś zbyt powszechny. Fur ma brązowy odcień i charakteryzuje się wysokimi grubymi włosami i grubą podpushyu.

Inną opcją jest skandynawska norka. Jest to najczęściej spotykane na świecie – około 80% wszystkich produktów futra jest z niego szyte i jest znacznie tańsze od futra kanadyjskiego. Różni się o błyszczący, bardziej genialny, niż w kanałach, ten futro nazywany "czarnym diamentem". W naturze, skandynawska norka ma głęboki brązowy kolor, ale dla upodobania moda, jego futro jest stonowane czarne i często wydawane jako kanadyjskie.

Najbliższym krewnym jest amerykańska norek. Futro z tych ras jest bardziej czarne z natury, jak kanadyjskie. W rzeczywistości, amerykański i kanadyjski norek są tymi samymi rasami, o przybliżonej tej samej wysokiej jakości futra. Sprzedaj skórki amerykańskie na aukcjach w Seattle i Kanadzie w Toronto. Najlepszym amerykańskim futrem jest marka Black Glama i kanadyjski Black Nafa.

Jak rozpoznać fałszywych

Czarna norweska norek zajmuje tylko 5-7% światowego rynku tego rodzaju futra. Ten fakt, a także najwyższa jakość futra czyni go kosztownym i ekskluzywnym. Oczywiście, często dla kanadyjskiej norki wydają zupełnie inne futro, a także fałszerstwo szczerze mówiąc złej jakości.

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć: jeśli etykieta futra ma napis "Black Nafa", oznacza to, że produkt musi mieć odpowiednie certyfikaty i numer przypisany do aukcji w Toronto. Strona tego domu aukcyjnego może łatwo zweryfikować autentyczność numeru.

Często, norweska norek otrzymuje futro lub norki innego rasy, lub ogólnie innego zwierzęcia. Często Czarny Nafa próbuje wydać świstek. Z daleka jest bardzo podobna do bardziej elitarnego futra kanadyjskiego norek, ale wynika z faktu, że włosy świstaka mają różne długości, w przeciwieństwie do norki. Przy bliższym zbadaniu futro nie wygląda równomiernie, ale zbyt rozkojarzone.

Również rzadko znajduje się futer chinoric wydany dla norki. To zwierzę jest wynikiem przekroczenia fretki i norki, a jej futro wytwarza inny odcień włosów podpushka i ostevogo. Jednak futro tarbagan jest znacznie częściej podawane dla norki. To stepowa dzika norek, powszechna na stepach Mongolii. Od tarbagan, szyte futra z Chin są szyte, z powodzeniem wydawane dla Kanadyjskich. Aby odróżnić fałszywe pomogą porównać sztywność futra (jest wyższa w stepowych zwierzętach) i mezdrze (w tarbagan jest znacznie mniej elastyczny).

Jak wybrać jakość futrzarskiej powłoki

Głównym testem na autentyczność i jakość futra będzie próba dotarcia do skóry, to znaczy do skóry skóry. Ponieważ norki kanadyjskie ma bardzo gęsty i gęsty podkład, niełatwo jest go rozdzielić. Mezdra powinna być jasnobrązowa lub szara. Czarna skóra sugeruje, że futro zostało pomalowane, co oznacza, że dla Czarnego Nafy podaje się inny norek, częściej tańszy skandynawski, pomalowany z brązowego na czarny. W tym samym czasie dozwolone jest odbarwianie futra kanadyjskiego w głębszych kolorach czarnym, aby pasowały do odcieni różnych skórek dla jednego produktu. Przyciemniane futro cielęce nadal będą lekkie i można sprawdzić jakość koloru białą chusteczką lekko zwilżoną wodą. Nosząc je na futrze i skórze na szaliku nie będzie rozwodu.

Oprócz koloru, skóra powinna być gładka i elastyczna. Suche i szelestwe mięso oznacza, że futro zacznie padać po kilku porach roku. Ale czarna futra z norek z wysokiej jakości skór może trwać do 10 sezonów bez utraty jego wyglądu.

Nawiasem mówiąc, podszewka futra z norek Black Nafa jest wykonana z naturalnego jedwabiu.

Futra z kanadyjskiej norki

Klimat Kanady jest bardzo podobny do klimatu rosyjskiego, więc nie powinieneś wątpić, że futra z kanadyjskiego norek będzie szczególnie ciepła. To futerko dobrze się rozgrzewa dzięki gęstej puszce, więc czarna fartuch Nafa Mink to nie tylko piękno, ale także komfort.

Bardzo popularne są krótkie futra z norek, ponieważ łatwo je prowadzić, a poza tym mają bardziej przystępną cenę niż długie płaszcze. Również popularne są futerkowe płaszcze do kolana, są ciepłe i bardzo piękne.

Jeśli chodzi o style, czarna norek jest piękna w każdym produkcie – w dopasowanej sylwetce lub w postaci "nietoperza", z kapturem lub angielskim kołnierzykiem, z kołnierzem lub kolanem, z pełnym rękawem lub skróconą długością ¾ i . Często futra z norweskiej norek są uzupełnione obręczą od innego nie mniej eleganckiego futra. Może to być kołnierz, wykończenie rękawa lub kieszonkowe kieszonki wykonane z futra z długimi nogami, na przykład szare lub rysie.

Również czarna norek wygląda dobrze w kurtki – produkty futra obcięte z kołnierzem i tuleją ¾. Taka marynarka będzie doskonale uzupełniać każdy strój wieczorowy.

Modne w tym sezonie wydłużone kamizelki są szyte nie tylko z tkaniny, ale również z futra. Tak więc, czarna suknia norek będzie odpowiednia jesienią lub wiosną.

Troska o futro

Kupując taką drogą futro z elitarnego futra, trzeba zadbać o to. W poza sezonie przechowuj płaszcz z norek na specjalnej pokrywie tkaniny, impregnowanej kompozycją przeciwko ćmom. Najlepiej jest przechowywać futro w przestronnej chłodnej i ciemnej szufladzie, nie wycinając jej innymi ubraniami.

W sezonie staraj się nie nosić na długim pasku torby z futrem, aby nie uszkodzić futra na ramionach i udach, a także związać jedwabny szalik wokół szyi, aby futro nie zaczęło świecić z powodu kontaktu ze skórą i włosami.

Jeśli jesteś w futra pod śniegiem lub deszczem, nie suszyć go przy użyciu urządzeń elektrycznych, ale zawiesić go starannie na ramionach i pozostawić do wyschnięcia. Nie należy czyścić silnego brudu, ale ufaj go do czyszczenia na sucho.