803 Shares 2205 views

Schody strych własnymi rękami: krok po kroku

Wraz z budową domu jest nie mniej ważnym krokiem jest uporządkowanie przestrzeni poddasza, aby zwiększyć przestrzeń życiową. Jednak najpierw trzeba zbudować drabinę, która połączy dwa sąsiednie kondygnacje. I można to zrobić ręcznie.

Wybór miejsca pod budowę

Przed zbudować drabinę dachową z rękami, konieczne jest, aby wybrać najlepsze miejsce dla niej. Zwykle wejście na strych jest z holu budynku lub salonu, ale jeśli pokój jest otwarty, można wykonać ją z ulicy.

Odkryty schody dachowy, wykonany własnymi rękami, uważa się doskonałym rozwiązaniem dla osiedli wiejskich, ponieważ pozwala zaoszczędzić powierzchnię wewnątrz domu. Inny podobny projekt jest dla tych, którzy planują stale mieszkają na poddaszu. Przez drewna lub metalu z luksusowej koronki poręczy schodów nie zepsuje wygląd domu. Oni, wręcz przeciwnie, da mu europejski klimat.

Brak struktur zewnętrznych jedynie na tym, że muszą stale retuszu i manipulować środki antykorozyjne. Ponadto trzeba mieć pewność, aby zainstalować powłokę antypoślizgową na schodach.

schody wewnętrzne na poddaszu, własnymi rękami wykonane, konstrukcja jest bardziej powszechne, ponieważ jest bardziej wygodny w użyciu. Na początku, że nie jest konieczne, w zimnie, aby wspiąć się na poddaszu po drugiej stronie ulicy. Ten projekt wnętrza domu jest w stanie ozdobić każde pomieszczenie, zwłaszcza jeśli nie jest oryginalny i atrakcyjny wygląd. Wady tej metody iść w górę może być przypisana tylko do tego, że taka struktura może zająć dużo przestrzeni życiowej.

Ale najważniejsze, że poddasze schody, wykonane własnymi rękami, spełniać następujące wymagania:

  • Nie zajmują dużo niezbędnych i powierzchni użytkowej;
  • przy wyborze jego lokalizacja uwzględnia całkowitą wysokość podłogi;
  • Miałem wygodną i bezpieczną wspinaczkę.

Odmian roślin do podnoszenia i opuszczania poddasza

Strych schody (rękami), rodzaje, które mogą różnić się nie tylko w miejscu sytuacji, ale także ze względu na rodzaj ma swoje zalety i wady.

Składane drabiny typu jest zwykle wykonywane, gdy poddasze jest rzadko zamiar go używać, inaczej będzie pogarszać się natychmiast, ciągle wymagają kosztownej konserwacji i naprawy. Główną zaletą tej drabiny poddaszu – prosta konstrukcja.

Struktury śrubowe są zazwyczaj montowane w domach o ograniczonej przestrzeni. Mają niskie stawki podnosząc komfort i bezpieczeństwo. Na szczycie tego wszystkiego, schody spiralne nie ma potrzeby instalowania, jeśli dom będzie żyć w podeszłym wieku i dzieci, jak trudno poruszać się po niej.

Łatwy klatka schodowa jest bardzo popularny. Podobne projekty są uważane za najbardziej wytrzymałe i niezawodne, a także różnią się od innych z ich atrakcyjny wygląd i wysoki poziom bezpieczeństwa.

Wybór materiału dla przyszłej budowy

Zawsze skupić się na projektowaniu wnętrza pomieszczenia z zakupem materiału, z którego zostaną wykonane schody strychowe z rękami. Instrukcja instalacji pomoże jej szybko zmontować i zainstalować. Należy jednak pamiętać, że jest mało prawdopodobne, że metalowa lub szklana konstrukcja będzie pasował do pokoju, ozdobione okapnicą i drewna – pokój urządzony jest w nowoczesnym stylu.

Najczęściej schody strychowe są wykonane z metalu lub drewna. Ale konstrukcja ze stali szlachetnej jest jeszcze bardziej popularne, ponieważ mają one długą żywotność i są doskonale połączone z innymi materiałami. Ale schody drewniane łatwiej jest zrobić własnymi rękami ze względu na łatwość obróbki.

Inny odpowiedni przykład wykonania byłoby konstrukcji schody składane wykonane z betonu. Jednak, aby zrobić to sam jest trudne i skomplikowane, wymagają również dodatkowe koszty dla dekoracji. Jednakże, jeśli dom ma duży hol, taka drabina będzie idealnie pasować. Konstrukcje betonowe różnią długą żywotność, łatwe do naprawy i radzić sobie z dużymi obciążeniami.

Produkcja dla luku drabiny

Pierwszym etapem jest wykonywanie oznakowania na podłodze poddasza uniknięcia upadku na belce. W przypadku braku pokładu sprawia, że znacznie łatwiej, ale nie zawsze pokrywają się elementy są dostępne do wglądu, jak często w konstrukcji stropu górnego piętra natychmiast wodoodporne i izolowane. Jeśli jest to niemożliwe, aby dostać się do nich, a następnie w celu określenia najlepszych lokalizacjach będą musiały stosować długą cienką wiertła. W celu określenia przyszłej ścieżki luku, sufit musi być wykonane w ciągu kilku otworów. Po tym, tylko powierzchnia raschertit pozostanie.

Do cięcia podłogi będą musiały piłę tarczową. Zatem pożądane jest stosowanie dysków z zębami wykonanymi z twardego metalu, jak często w sposób elementów mocujących. W wyniku prac powinien mieć otwór przelotowy, to będzie to wejście na strych.

Obliczenie wielkości i liczby kroków

Poddasze schody, wykonane własnymi rękami – racjonalnej decyzji, które należy rozpocząć od wstępnych obliczeń. Do wygodnej pracy zaleca się stosować się do następujących wskaźników:

  • szerokość stopnia nie powinna przekraczać 28-30 cm i wysokość 14-16 cm, -;
  • Szerokość drabiny powinna być nie mniejsza niż 1 m;
  • Nosze rozmiar w wąskiej części wynosi około 20 cm.

Jeśli jest to niemożliwe, aby niezależnie wykonać obliczenia, najlepiej jest skorzystać z pomocy firmy inżynierskiej.

Obliczenie kąta nachylenia

W konstrukcji schodów strychowych jest niezbędne do przestrzegania przepisów. W związku z tym konieczne jest, aby pionowe przejście nie więcej niż 2 m od sufitu do etapu. Odnosi się to również do odległości pomiędzy górną klapę opasywania strych i scenę.

Kąt nachylenia zależy od wysokości podnoszenia konstrukcji. Na przykład, drabina z nachyleniem mniejszym niż 35 °, zajmuje dużo miejsca. Ale w projekcie o nachyleniu większym niż 55 ° będzie bardzo trudne do poruszania się, jaka jest konieczna, aby zejść do tyłu. Lepiej jest zaprojektowanie elementu funkcjonalnego, który zapewnia wiązania pionowych o nachyleniu 35-45 °. Okazuje się, że najbardziej wygodne jest wykonany w taki sposób, schody na poddaszu z własnymi rękami.

Jak zrobić podłużnice?

Główną część drabina – podłużnice. Ponieważ te belki nośne mogą być stosowane z płyt propylenu otworów na etapach. Ich grubość powinna wynosić około 50 mm, a szerokość – w przybliżeniu 250 mm. Najczęściej dwie belki są używane, ale gdy szerokość schodów jest więcej niż 120 cm, przeprowadzono instalację dodatkowego kosoura.

Pierwszym krokiem jest, aby pociągnąć za sznurek wzdłuż ściany od sufitu na poddaszu przestrzeń do początku drabiny. Następnie, zmieniając nachylenie lin sprawdzenie liczby etapów i szacowaną długość belki nośnej, w porównaniu z obliczeniami.

Następnie należy zmierzyć kąty powstające pomiędzy pokryciem podłogi a sznurka, a nawet między liną a sufitem. Miejsce mocowanie kosoura pokrywają występ należy pozostawić co najmniej 10 cm, w celu zabezpieczenia struktury powłoki poddaszem.

Następnie kosour mocowane do powierzchni ściany, a punkt zaznaczony na nim etapów mocowania. Aby określić pionowe i poziome linie pod siedzeniami, użyj poziomu budynku. Płyta powinna być odłączana od ściany, aby do znakowania wgłębienie. Należy dołożyć starań, aby uzyskać płaskie kawałki i poziom rowków nadających się do stopnia tego urządzenia. Drugi kosour ciąć podobnie do pierwszej.

Schody strych własnymi rękami: instalacja

Najpierw zamontowana na dolnej drabiny na bazie baru. Potem do niego stałych belkach nośnych i są wprowadzane we wgłębienia na górze kolce, klej pre-olej stolarski. Powstały konstrukt CONNECT narożników metalowych. Aby zwiększyć poddasze drabiny jest stosowany jako zasada, gwintowanych trzpieni. Z tych elementów złącznych podłączenie kolejnych belek nośnych w kilku miejscach.

Czynności instalacyjne

Wdrożenie ich instalacja następuje spód bieżnika. Etap mocowania za pomocą śrub. Stawy zdecydowanie powinien obsługiwać przykleić stolarskie.

Podczas instalowania pion powrotem drabiny przykręcony bieżnik. Następnie podłużnice szyte na górze iz boku etapach jest udoskonalenie pokładzie linii lub sklejki.

zainstalować poręcze

Jeżeli klatka schodowa poddasze, wykonany własnymi rękami, ma szerokość ponad 120 cm, poręcze na niej nie są potrzebne. To sprawia, że łatwo, jeśli chcesz. Aby to naprawić belki przykręcone wsporniki, a następnie są one już zabezpieczyć ogrodzenie. Optymalna wysokość poręczy około 85 cm.