144 Shares 8951 views

Vilnius TV Tower – najwyższy budynek na Litwie

Najwyższy budynek na Litwie – w Wilnie wieża telewizyjna. Ten budynek wykorzystywany do transmisji sygnałów telewizyjnych i radiowych. Dziś wieża jest symbolem Wilna i popularną atrakcją wśród turystów. Przydatne informacje dla turystów, jak i historii wieży – w naszym artykule.


Skąd wieży telewizyjnej w Wilnie?

Umieść zbudować najwyższy zabytków na Litwie został wybrany bardzo starannie. Ostateczny wybór padł na obszarze Karolinishkes nieco odległy od Starego Miasta. Wieża telewizyjna, zdecydowano zbudować nad brzegiem Wilii. Autor obiektów projektowych – V. Obydov. Wieża telewizyjna w Wilnie jest bardzo podobna do Ostankino w Moskwie. I to nie przypadek, ponieważ konstrukcja wieży litewskiej pożyczył wiele elementów architektonicznych i inżynierskich konstrukcji Moskwie. Fundament wieży w Wilnie została założona w 1974 roku. Budowa trwała 6 lat, a zimą 1981 roku obiekt został oddany do eksploatacji. Wilno wieża składa się z betonowej platformie widokowej wieży otworu i metalu. Całkowita wysokość budynków – 326 metrów, ta struktura dzisiaj pozostaje najwyższy w całej Litwie.

Wieża telewizyjna w Wilnie w faktach i liczbach

Wilno mieszkańcy są dumni, że ich miasto wieża aż o trzy metry nad Wieży Eiffla. Wysokość betonowej baryłkę to arcydzieło nowoczesnej architektury jest 190 metrów. U stóp wieży jest okrągły budynek biurowy, który jest obecnie administracja. Między betonowym beczki i wieżą jest taras widokowy i kawiarnia „takas Paukshchyu” ( „Droga Mleczna”). Ta warstwa ma panoramiczne okna i obraca się wokół własnej osi, kompletna rewolucja jest wykonany w 55 minut. Dzięki takiemu rozwiązaniu goście nie muszą szukać miejsca z najlepszym widokiem na miasto. Goście mogą po prostu cieszyć się cafe otrzymuje panoramach okiennych. Podnoszenie odwiedzających do tarasu widokowego oferuje szybki windy. ewakuacja ma schody składające się z 917 kroków. wieża Wilno ma wdzięku iglicę z antenami, którego wysokość wynosi około 136 metrów. Ciężar konstrukcji jest równa 25.000 ton, a całkowita powierzchnia wnętrzu 3355 m². W Wilnie istnieje inna interesująca tradycja w przeddzień Nowego Roku wakacje City Tower przekształcony gigantycznej choinki. Niedawno do dekoracji tego miasta to symbol używany wieńce. W ostatnich latach, mieszkańcy Wilna i goście mogą podziwiać nowoczesną iluminację lasera. Niezwykły widok z wieży i trafia do koszykówki FIBA World Cup. Taras widokowy w czasie zamienia się w gigantyczny gimnastycznym i jasno oświetlone.

Informacje dla turystów

U stóp wieży telewizyjnej w Wilnie znajduje się pomnik ofiar burzy centrum telewizji w 1991 roku. Podczas tych niefortunnych zdarzeń 15 osób zginęło, a około 140 osób zostało rannych. Również na dolnej kondygnacji wieży jest pomnik muzeum poświęcone tej tragedii. Aby wspiąć się na taras widokowy, należy zakupić bilet w kasie. Zwrot kosztów dla jednej osoby – € 6. W kawiarni znajduje się taras widokowy, można zarezerwować stolik z wyprzedzeniem. Służy ona rozmaite napoje, przekąski i pełne posiłki. Według turystów, ceny zbyt wysokie, ale panoramiczne widoki z okien znacznie zrekompensować różnicę od innych placówkach gastronomicznych. Jedną z atrakcji Wilna, który jest zdecydowanie warte odwiedzenia – tym wileńskiej wieży telewizyjnej. Zdjęcia tutaj są uzyskiwane dość ciekawe, jak korzystne sąsiedztwo pogoda recenzja 50 kilometrów. Nie zapomnij naładować aparat fotograficzny lub telefon komórkowy przed tą wycieczkę.

Gdzie jest wieża telewizyjna w Wilnie?

Znajdź wieżę telewizyjną w Wilnie będzie bardzo trudne, ponieważ ta atrakcja jest widoczny niemal z każdego miejsca w mieście. Wieża telewizyjna w Wilnie ma następujący adres: Sausio 13-osios Gatve 10. Stąd starego miasta można dojechać autobusem numer 16 lub trolejbus numer 2G. Posiada własny parking oraz wieżę telewizyjną w Wilnie. Jak dostać się do tej atrakcji samochodem? Najprostszym sposobem, aby przejść do współrzędnych 54 ° 41'13 „n 25 ° 12'53” E. Wejdź na taras widokowy i kawiarnia może być każdy dzień od 10.00 do 21.00.