516 Shares 4252 views

Duszność: przyczyny i objawy

Jak wiecie, oddychanie – to proces, który nie wymaga, co do zasady, bez dodatkowego wysiłku lub jakiejkolwiek kontroli. Jednak sytuacja może powstać, co oznacza problemy z oddychaniem – czyli duszność. Patologia ta charakteryzuje się zmianami częstości oddychania wdechu i wydechu, sugeruje to, że trudne powietrza do płuc.


Oficjalna medycyna dzieli duszności (jak nazywa się także duszność) na wdechu, wydechu i mieszane. Wdechu duszność sugeruje, że niewydolność oddechowa występuje podczas wdechu, wydechu – odpowiednio, na wydech, w odniesieniu do mieszania, zawiera zarówno elementy do wdechowej i wydechowej duszność. W praktyce często występuje mieszany typ duszności.

W każdym razie, nie jest ważny rodzaj duszności dla człowieka, a przyczyny powodują. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć, co dokładnie powoduje dyskomfort, jak duszność. Przyczyny i objawy w każdym przypadku indywidualnie. Podczas duszności oddech może stać się gwizdy i świszczący oddech, które mogą znacznie przestraszyć osobę, która jest obok pacjenta. Ale po naukę o tej chorobie w szczegółach, podniecenie powinien przynajmniej zostać zmniejszona. Ważne jest, aby nie zabrakło choroby, w przeciwnym razie dochodzi do przewlekłej duszności, którego przyczyny są związane z zaburzeniami układu oddechowego liczby operacji.

W takich chorób związanych z zaburzeniami funkcji układu oddechowego, jak duszność, objawy pojawiają się w innej formie lub epizodyczny przewlekłe przepływu. W pierwszym przypadku trudno oddychać, istnieją wyraźne oznaki, takie jak duszność, świszczący oddech, Whistler w oddychaniu, zmiany rytmu i głębokości oddychania. W drugim przypadku, pacjent trudno kłamać, łatwiej było oddychać, że dźwigi szyję. Ponadto oddychanie brzuszne jest ustalone. Zazwyczaj taka sytuacja może mieć miejsce tylko wtedy, gdy stadium przewlekłej duszności.

Dzieci dość łatwe do wykrycia napadowe duszności, jak dziecko zaczyna się obracać niebieski, blady i kompresji szyi, natomiast gorączkowo próbując złapać powietrze. Trudniej wykryć rodzaj przewlekłej duszności. Zazwyczaj osoby dorosłe z takiej sytuacji jest ustawiony brzucha oddech. A dzieci obserwowano tworzenie piersiowej typu oddechu. Najprostszym sposobem, aby wykryć duszności – to policzyć liczbę oddechów na minutę. W przypadku, gdy liczba oddechów od normy, możemy bezpiecznie diagnozować bezdech.

Przyczyny duszności

Więc od tego, co jest zadyszka? Najbardziej logiczne pytanie, które może wynikać z czytelników. Kiedy sytuacja związana z takimi charakterystycznymi problemami układu oddechowego, takie jak duszność, przyczyny mogą być następujące:

  1. Otyłość, a otyłość jest najbardziej niebezpieczne wewnętrzne dotyczące tak ważnych narządów jak serce i płuca.
  2. Różne choroby, głównie płuc i serca, takich jak choroba niedokrwienna serca, astma, anemia i inne.

Wszystkie czynniki prowadzą do tego samego rezultatu: jest brak tlenu. W wyniku tego procesu, sygnał do mózgu, oddychanie i zaczyna wzrastać. W tym przypadku warunek ten nie podlega świadomej kontroli.

Podczas ćwiczeń, nawet zdrowy człowiek często czuje duszność, przyczyną w tym przypadku jest nazywana fizjologiczny. Aby zmniejszyć taki nieprzyjemny stan, zaleca aerobiku. Ponieważ nie jest tajemnicą, że przeszkolona osoba rzadko cierpi na duszności. Z tego przykrego stanu, jak duszność, jego przyczyny mogą być związane z pojawieniem się napięcia emocjonalnego lub lęku napadowego – to znaczy, VVD. Wiadomym jest, że silne emocje, lęki przyspieszyć produkcję adrenaliny w nadnerczach. Z kolei, adrenalina, dostając się do krwi, zmuszając organizm do przechodzić przez płuca wystarczająco duża masa powietrza. Rezultatem jest rodzajem choroby zwanej hiperwentylacji, aw konsekwencji, duszności. Ponadto, z silnymi alarmy są nie tylko bardziej częste kołatanie serca, lecz także wzmocnienie perystaltykę jelit obserwowane. Ten rodzaj emocjonalnego duszności nie jest szkodliwa dla zdrowia ludzi, jednak w przypadku paniki atakuje trzeba szukać pomocy u terapeuty, zrzucić duże obciążenie psychiczne. Ważne jest, aby pamiętać, że wymagają profesjonalnej pomocy medycznej na zaobserwowane nieprawidłowe duszność.