477 Shares 1935 views

Ledum: Właściwości lecznicze. Ledum kaszel

Oficjalna nazwa rozmarynu lesie określonym w encyklopedii – Ledum palustre. Ludzie nazywają to inaczej. Często można usłyszeć nazwy, takie jak bagna, stupor, bagun pluskwa porażenia, gushatnik, logiczne.


Na Wschodzie, rozmaryn jest często stosowany w medycynie do leczenia zapalenia oskrzeli, gruźlicy, chorób ginekologicznych i chorób wątroby. W Rosji rozmaryn las zaczął być używany później. Tradycyjna medycyna Ledum szybko wystarczająco doceniane. Właściwości lecznicze roślin pozwalają pozbyć się ciężkiego kaszlu. Po tym wszystkim, wykrztuśny trawa -Dobra. Roślina ta ma wiele korzystnych właściwości: może zmniejszyć ciśnienie, dezynfekcji i łagodzą.

Opis właściwości botanicznych

Labrador herbata – to wiecznie zielony krzew, który należy do rodziny wrzosu. Wysokość roślin – około dwóch metrów. Ma kilka ostry, odurzający zapach, nieco przypominający kamforę. Poniżej znajduje się zdjęcie dzikiego rozmarynu bagno.

Korzenie roślin znajdują się blisko powierzchni, a jego liczne gałęzie pokryte włoskami gruczołowych kolor czerwony. Labrador liście herbaty są podłużne w kształcie z krawędziami twist-dół. Ich powierzchnia jest skórzaste. Po jednej stronie blachy i ma błyszczącą ciemnozielona, z drugiej – z brązowym zabarwieniu i melenkimi zardzewiałe żółtawe łojowych.

Kwiaty są białe i rośliny zebrane w kwiatostan baldaszkowaty przypominające tarcze. Są one widoczne na zdjęciu dzikiego rozmarynu bagno. Owoc rośliny – jest wydłużone nadwozie. Kwitnienie zwykle odbywa się w maju i czerwcu, a owoce dojrzewają w lipcu-sierpniu.

umiejscowienie

Dziki rozmaryn rośnie na Syberii, europejskiej tundry i na Dalekim Wschodzie. Gleby, na której rośnie rozmaryn las powinien być torf bagno. To może być zapchana obrzeżach lasu sosnowego.

herbata labrador właściwości lecznicze, które są powszechnie wykorzystywane do celów leczniczych, trujące rośliny. Najpopularniejsze zioła w takich krajach jak Rosja, Niemcy i Szwecja.

Korzystanie z oficjalnej medycyny

Jak wspomniano powyżej, rozmaryn, właściwości terapeutyczne umożliwiają jej zastosowanie jako środek wykrztuśny infuzji w kaszlu, ten sam efekt przeciwbakteryjny.

To okazał się napar z młodych pędów, liści i kwiatów w leczeniu chorób, takich jak zapalenie oskrzeli, przewlekłe i ostre zapalenie krtani, tchawicy, i krztuścowi. Ledum palustre jest stosowany w połączeniu z innymi środkami terapeutycznymi w zapaleniu płuc i astmę oskrzelową. Wlew ma pozytywny wpływ, przyczyniając się do skroplenia i usuwania śluzu z dróg oddechowych pacjenta, zmiękcza kaszel. Podlega on przyspieszyć proces gojenia.

Jeśli korzystasz z rozmarynu kaszel, nie powoduje negatywne reakcje nawet podczas długotrwałego leczenia. Jednakże niezależnie zastosowanie w tym wypadku nie jest pożądane, ponieważ odnosi się do trujące rośliny. Lepiej, jeśli w czasie leczenia pacjent będzie obserwować terapeuty. Jeśli pacjent zacznie narzekać, że był oszołomiony i stał się bardziej drażliwy, użyj Ledum kaszel pilnie potrzebne, aby zatrzymać.

Od rośliny produkują narkotyk „Ledeen”, ma właściwości wykrztuśne.

Labrador herbaty w tradycyjnej medycynie

Zastosowanie dziki rozmaryn bagno w medycynie alternatywnej bardziej rozpowszechniony niż oficjalne. Wywar z jej kwiaty są wykorzystywane nie tylko do leczenia przeziębień, ale także pozbyć się:

  • choroby przewodu pokarmowego,
  • bóle głowy,
  • krzywicy.

Main – nie zapomnieć ważną regułę przed zastosowaniem różnych naparów, w których głównym składnikiem – Ledum: Właściwości terapeutyczne i przeciwwskazania rośliny muszą być dokładnie zbadane.

W medycynie traktują chorobę wątroby Tybecie. Rozmarynowy bulion jest stosowany jako środek przeciwbólowy do stłuczenia. Wewnętrznie jest używany w celu wyeliminowania zapalenie okrężnicy i skurcze. Obniża się temperaturę ciała, eliminuje procesy zapalne w układzie moczowo-płciowym, w leczeniu choroby jelit i malarię.

W celu zwiększenia korzystne właściwości roślin łączy się z trawy, jak matka-i-macocha. Tybetu wywary, napary leczeniu gruźlicy, choroby wątroby i choroby zapalnej.

Dym ze spalania ucieka uspokaja, wspomaga zdrowy sen, a także doskonałe odstrasza owady.

Maść oparta na rozmarynu i tłuszczu (lub olejów lnianych) stosowane są w chorobach skórnych, odmrożenie, stłuczenia, ukąszenia owadów. Tynki z tej rośliny w leczeniu wrzodów, takich jak otarcia.

Krople rozmarynowego nieżytu leczyć i wanną – skaza.

Środki rozmarynu kaszel

do nalewek i wlewy surowce można niezależnie przygotować produktu w aptece. Należy zauważyć, że wystarczającą tani apteka w rozmarynie. Cena zioło paczka jest średnio o 35 rubli.

Do infuzji kaszel przy 2 łyżek ziół i ich wlać kubka wrzącej wody, a następnie przez piętnaście minut na łaźni wodnej ogrzewa się. Po trzeba ochłodzić i wycisnąć surowców. Jeśli objętość powstałego infuzji jest mniejsza niż 200 ml, to trzeba dodać przegotowanej wody. Przechowywać lek może być w dwóch dni, a najlepiej w chłodnym miejscu. Weź ćwierć szklanki naparu do dwóch lub trzech razy dziennie.

Kolejny przepis polega na użyciu pół łyżki rozmaryn i pół łyżką matki-i-macocha. Mieszanina była potrzebna do wypełnienia szkła z ciepłej wody, w stanie wrzenia przez pięć minut, ochłodzono i przesączono. Weź nalewki co dwie godziny na łyżce. Labrador herbata ma właściwości lecznicze i przeciwwskazania. Na nich zostaną omówione poniżej. Zwiększenie dawki odbioru bulionu w każdym razie nie warto.

Zastosowanie w innych dziedzinach

Oprócz medycyny, rozmaryn może pomóc w walce z błędów, ćmy i myszy. W tym przypadku, jak wyprawianie skór, trawa będzie przydatna, ponieważ zawiera garbniki. To może być dodawany podczas warzenia dać gorzki smak i efekt odurzający. Choroba jelit roślin leczeniu u świń przyciągają pszczoły do gałęzi, a także na celu tworzenia dekoracyjne kompozycje w konstrukcji poziomej.

Przeciwwskazania do stosowania

Roślin i mogą powodować szkody. Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że wraz z doskonałych właściwościach leczących ma przeciwwskazań Ledum. Wymieniamy najważniejsze z nich.

  1. Nadmiernych lek zawierający rozmaryn, może prowadzić do zatrucia. Wyraża się ona w stanie wzbudzonym. W ciężkich przypadkach może być depresja centralnego układu nerwowego. Niektórzy pacjenci mogą odczuwać silny niepokój i zawroty głowy. W tym przypadku trzeba przerywać napar z rozmarynu.
  2. Ze względu na nadmiar dawkowania może być zapalenie błony śluzowej żołądka i jelit. To przyczynia się do rozwoju zapalenia żołądka i jelit.
  3. Miód z dzikim rozmarynem może również prowadzić do zatrucia.
  4. Używać produktów z zawartością trawy nie może być w czasie ciąży i laktacji.
  5. Odmowa odbioru bagno zwyczajne, którzy są w wieku szesnastu lat.

Uwagi dotyczące zastosowania

Unikalne właściwości cenione przez współczesnych mieszkańców. Ludzie, którzy doświadczyli lecznicze działanie roślin, podkreślają jego moc uzdrawiania. Pacjenci mówią trawę jako jedno z najlepszych narzędzi w walce z kaszlem. To nie pozostają niezauważone, a inne właściwości rośliny o zaskakującej nazwie „Rozmaryn”. Odpowiedzi pokazują skuteczność stosowania ziół na alergie, osteochondroza i innych dolegliwości.

wniosek

Tak więc, rozmaryn, właściwości lecznicze są bardzo rozległe, to może być skutecznym lekarstwem, Wielka leku z różnych schorzeń. Ale to powinno być stosowane jedynie pod ścisłym nadzorem wykwalifikowanego lekarza. Wszakże każdy, nawet najbardziej skuteczny lek, może przekształcić się w truciznę dla organizmu.