85 Shares 2405 views

Emulsja na pokrywce wlewu oleju (VAZ-2107, Skoda, Gazel, BMW)

Specjaliści zalecają wymianę oleju co 8 i 10 tysięcy kilometrów na silniki Diesla i benzyny. Jednakże, gdy pokrywa jest otwarta, emulsja pojawia się na pokrywie szyjki wlewu oleju. Ten "majonez" w sposób wyjątkowy zmusza kierowców do wstrząsu. Co zrobić, jeśli emulsja powstała na pokrywie korka wypełniającego olej BMW lub innego samochodu? Rozważyć.


Przyczyny

Obecność tak zwanego majonezu może mówić o wielu rzeczach. Często, ta emulsja występuje, gdy płyn chłodzący wchodzi do układu skrzyni korbowej. Dzieje się tak:

 • Ze względu na podział uszczelki między blokiem a głową.
 • Obecność pęknięcia w głowie lub bloku.
 • Odkształcenia głowicy cylindra.
 • Woda lub płyn chłodzący (tosol lub środek przeciw zamarzaniu) wchodzi do cylindrów, a następnie do skrzyni korbowej silnika.
 • Tworzenie kondensatu.
 • Brak wentylacji gazów skrzyniowych. Gorący gaz zawiera duży procent wody, który kondensuje się na górze silnika iw rezultacie jest emulsja na pokrywie szyjki wlewu oleju.

Ustalenie dokładnej przyczyny "majonezu" jest dość trudne. Jednak w 80 procentach jest to awaria uszczelki głowicy. Z powodu tej nieprawidłowej pracy, środek chłodzący zawarty w układzie chłodzenia jest mieszany w kanałach olejowych z układem smarowania. W wyniku tego emulsja pojawia się pod korkiem wlewu oleju. Warto zauważyć, że taki olej i środek przeciw zamarzaniu nie podlegają dalszemu wykorzystaniu. Oba komponenty są zmieniane na nowe. Przy okazji, emulsja na pokrywie wlewu oleju (VAZ-2107 nie jest wyjątkiem) może wynikać z warunków pracy. Często występuje w zimie i jesieni podczas pierwszych zimnych zatrzasków. Jest to spowodowane wystąpieniem kondensatu, który powstaje, gdy różnica między temperaturą rozgrzanego silnika a powietrzem zewnętrznym z ulicy. Kiedy silnik jest rozgrzany, opary wilgoci, która spadła do smaru, odparowuje, a następnie kondensuje się na wtyku. Z tego powodu emulsja powstaje na pokrywie szyjki wlewu oleju. Gazela cierpi z takiej "choroby" rzadko. Jednakże, jeśli zostanie odkryte, należy podjąć pilne środki.

Sprawdzanie innych miejsc

Oprócz wieczka "majonez" można utworzyć na pręcie wskaźnika poziomu. Należy również sprawdzić. Również przyczyną jest użycie złego oleju, który nie zapewnia własności smarnych. Są przypadki, gdy emulsja na wieczku wlewu oleju (zdjęcie jest przedstawiona w naszym artykule) znika sama w sobie – przy pierwszym nagrzewaniu. Ale jeśli problem nie zniknie wystarczająco długo, jest to sygnał, który mówi o awarii w głowicy cylindra. Jest przez uszczelkę, że te dwa składniki są mieszane – olej i środek przeciw zamarzaniu.

Wymiana uszczelek na samochodach BMW, Skoda, VAZ, Gazelle

Proces demontażu bloku jest taki sam dla wszystkich silników (oprócz tego, że oprócz wirnika "Mazda" i przeciwieństw "Subaru"). Głowica urządzenia jest demontowana wraz z odbiornikiem i wyjściem "pająk". Aby wykonać tę operację, konieczne jest kilka kroków. Po pierwsze, przewody paliwowe są odłączane od zasilania i spuszczania paliwa. Następnie usuwa się "minus" z baterii. Za pomocą klucza nasadowego usuwamy śruby mocujące pokrywę. Następnie należy zdemontować przedni zderzak i błotnik silnika. Po spuszczeniu starego chłodziwa. Na samochodzie VAZ, "Gazelle" i obce samochody (takie jak "Skoda" i "BMW") wylewa się, odkręcając kurek pod chłodnicę. Początkowo do niego zastępuje się pojemnik. Dla samochodów wystarczy 5 litrowy pojemnik, w przypadku ciężarówek typu "Gazelle" – co najmniej 10 litrów. Następnie zwoje zapłonu i złącze wtykowe czujnika momentu obrotowego są demontowane. Następnie odkręcić śruby i zdjąć przewody z dwóch czujników oleju – ciśnienie i ciśnienie awaryjne. Odłączyć podkładki od czujników temperatury, wskaźnik ogrzewania chłodziwa. Po tym następuje zluzowanie się jarzma i zerwanie termostatu wraz z odgałęzieniami prowadzącymi do zbiornika wyrównawczego. Dalsze osłabienie dokręcenia elementu przechodzi do zaworu zwrotnego próżni hamulcowej. Wyjmij but z DPDZ. Następnie zdejmij uziemienie z gniazda z przodu odbiornika (zazwyczaj jest niebieski). Następnie odkręć nakrętkę i wyciągnij akcelerator. Odłączyć czujnik prędkości wału korbowego. Jest ona zamocowana między koła łańcucha koła pasowego a wałem. Zdejmij but między rurami dolotowymi silnika. Z kabla gwintowanego końca dławnica jest przesuwana i odkręcana nakrętka mocująca linkę. Wyjmij element z wspornika, który jest podłączony do przewodu wlotowego silnika. W najlepszym efekcie musisz go cofnąć. Uchwyt kabla pedału gazu (jeśli jest to samochód VAZ lub "GAZelle") jest wygięty, a element wchodzi na zewnątrz. Usuń również wszystkie przewody z generatora, wyjmij wtyczkę złącza RXX (regulator obrotów biegu jałowego). Następnie zdejmij podkładki czujnika temperatury, poluzuj dyszę składania środka zapobiegającego zamarzaniu z połączenia pieca nagrzewnicy. Teraz dostaliśmy się do systemu dolotowego. Wyjmujemy wkładki z czterech dysz, odwijaj wiązki przewodów z uchwytów i wyjmij je na zewnątrz. Z kolei system wydechowy: rura wydechowa, która pochodzi z kolektora wydechowego, jest odłączona. Następnym etapem będzie demontaż generatora i korpusu przepustnicy.

Demontaż urządzenia

Zrobiliśmy już większość pracy. Następnie opisujemy kolejność demontażu bloku cylindrów z silnika. Do tego potrzebujesz:

 • Zdemontować wałek rozrządu. Jeśli silnik jest 16-zaworem, wydobywa się 2 wały.
 • Zacisk jest rozluźniony, a wąż jest usuwany z korpusu przepustnicy.
 • Zdejmuje się zespół termostatu.
 • Odkręcić śruby mocujące głowicę cylindra wraz z podkładkami.
 • Głowica jest usuwana wraz z uszczelką.

To jest ważne

Nie należy używać śrubokręta, noży i innych improwizowanych przedmiotów, aby wyjąć głowicę. W ten sposób uszkodzisz powierzchnię elementu znajdującego się w sąsiedztwie bloku.

Zgromadzenie

Pozostaje tylko do zainstalowania nowej uszczelki i zebrać wszystko na swoim miejscu. Należy pamiętać, że przed montażem jest on rozmazany czerwonym uszczelnieniem silikonowym. Powierzchnia jednostki i głowicy (części współpracujące) są starannie czyszczone z resztek starego materiału uszczelniającego, zebranych wiórów i smaru. Starannie przyjrzyj się zbieżności etykiet. Jeśli uszczelka jest zainstalowana do góry nogami, sytuacja pogorszy się. Dalsza instalacja jest odwrotna. Po tym, głowica cylindra jest wadliwa: przy użyciu stalowego linijki i sondy, sprawdza się płaskość powierzchni czołowej, która znajduje się w pobliżu bloku. W tym celu należy umieścić linijkę wzdłuż elementu, a sondy mierzyć szczelinę między oboma płaszczyznami. Jeśli jest co najmniej 0,2 mm, należy wymienić głowicę. Przestrzegać kolejności dokręcania śrub (na krzyż). Potrzebny jest klucz dynamometryczny. W pierwszym etapie siła dociągająca wynosi 39-61 Nm. Po upływie 2 godzin powstaje drugi etap. Siła docisku w tym przypadku wynosi od 130 do 140 Nm.

Ostatni etap

I ostatnim etapem jest wylewanie nowego środka przeciw zamarzaniu i oleju. Teraz nie powinny przecinać się ze sobą, tworząc "majonez". Emulsja na wieczku nasadki do napełniania oleju nie ma już twarzy. Nawiasem mówiąc, aby uniknąć tworzenia śluzy w trakcie napełniania środków przeciw zamarzaniu, należy przestrzegać pewnych przerw. To znaczy, aby mógł całkowicie spłynąć z zbiornika wyrównawczego przez dysze do chłodnicy.

W celu zwiększenia wydajności, można umieścić samochód pod stokiem tak, aby jego przednia część była wyższa niż tylna. Następnie wszystkie dostępne zavozdushiny zgromadzą się w zbiorniku wyrównawczym.

Jak zapobiec tworzeniu się "majonezu"?

Aby zapobiec emulsji na pokrywie wlewu oleju, należy pamiętać o jednej prostej regule: nie podgrzać silnika przez dłuższy czas na biegu jałowym. W tym trybie pracy , system wentylacji skrzyni korbowej praktycznie nie jest aktywny. Dlatego też tworzenie wody kondensatu. Szczególnie silnik na XX nie rozgrzeje się.

Wnioski

Tak, dowiedzieliśmy się, z jakich powodów jest emulsja na okładce маслозаливной usta. "Skoda" masz czy "Gazelle" – to nie ma znaczenia, ponieważ "majonez" jest równie niebezpieczne dla wszystkich samochodów. Jeśli problem nie zniknie sam, nie zamykaj jej wzroku. Prawdopodobnie miałeś awarię uszczelki głowicy. Jak widać, można zastąpić siebie, jednak w przypadku braku doświadczenia lub zaufania lepiej jest powierzyć tę sprawę profesjonalistom.