320 Shares 7266 views

Tworzenie kawałek natury w przedszkolu własnymi rękami

Z pomocą części natury u dzieci przedszkolnych rozwijać bardziej harmonijnie. Znajomość z nimi pozwala dziecku nauczyć się różnych roślin. Zgodnie z przepisami sanitarnymi, nie może mieć piercing i trujące rośliny w grupie. Powinny one być bezpieczne. Na doniczki z kwiatami, proszę podać nazwy kolorów. Narożnik natury w grupie powinny być tworzone, biorąc pod uwagę wiek dzieci.


stały składnik

W rogu natury w młodszej grupie zazwyczaj składa się z 4-5 zwykłych roślin doniczkowych. Wśród nich może być geranium, pierwiosnek, Ficus, Coleus, Impatiens. Rośliny powinny mieć jasne kwiatów i liści.

Średnia liczba grupa roślin jest pożądane, aby doprowadzić do 6 jednostek. Poprzez powyższe, można dodać Chlorophytum, szparagi lub agawy. Rośliny w zielonym zakątku środkowej grupie można zmieniać wygląd. Dzieci można zaufać być podlewane wodą, ale nie więcej. Przesadzanie należy wdrożyć wychowawców, dzieci są dozwolone tylko do oglądania.

W zielonym zakątku przyrody w starszej grupie może być maksymalnie osiem okazów roślin. Nie może być kręcone i Lank kwiaty. Mogą one być umieszczone na różnych wysokościach na podporach. Dzieci z przyjemnością będzie zwracać uwagę na tym rogu przyrody w przedszkolu. mogą one dbać o niego rękami. Dzieci mogą zostać powierzone rysunek dół linie w doniczkach. Kwiaty mogą być również takie: bluszcz, Tradescantia, amarylis i inne.

Grupa przygotowawczy dzieci może dostarczyć roślinom różnych rodzajów reprodukcji, na przykład, tsiperus saxifrage, ŻYWORÓDKA.

elementy przejściowe

Przez czas rogu składniki obejmują sezonowe zdjęć. Jesienią – krajobraz z żółtymi liśćmi w lecie – na zdjęciu z słońca i trawy. Zima – pudełka z dymka, koperek. Wiosna – Herbarium z pierwszych kwiatów.

Dodatkowo można umieścić suchą akwarium w rogu przyrody w przedszkolu. Z rękami wyposażyć jego bardzo prosta. Aby to zrobić, należy wziąć akwarium. Wypełnić kamieniami i sztucznej glonów. Na dole kładziemy zabawkę jak kraby, żółwie. Na ścianie tylnej należy trzymać wolumetryczne obrazy z ryb. Akwarium gotowy.

Kalendarz pogody

W każdej grupie przedszkola, pożądane jest, aby mieć kalendarz pogody. Dzieci mogą obserwować jasne i pochmurne dni, pomoże rozwijać u dzieci uwagi i zdolności obserwacji.

W młodszej grupie muszą odłożyć krajobraz obecnym sezonie. Aw środku grupa w kąciku dziecięcym ogrodzie, własnymi rękami stworzone, będzie służyć jako doskonały aplikacji narzędziowych. Na przykład, dzieci po spacerze minie stan pogody strzałki na codzień. Chłopaki starszych oraz grupy przygotowawcze na koniec miesiąca można policzyć pochmurne, deszczowe i słoneczne dni. W ten sposób będą mogli analizować, na przykład, w co miesiąc był bardziej jasny, mętny lub wietrzne dni.

Obszar Natura w przedszkolu, własnymi rękami stworzone i wyposażone – wspaniałe korzyści, promuje edukację w zakresie opieki nad dziećmi, gospodarności i odpowiedzialności.