112 Shares 2186 views

Kamień sztuczny: własne ręce tworząc materiał wykończeniowy

Każdy, kto zaczął budować swój własny dom, chce, że nie było po prostu funkcjonalne i wygodne w użyciu, ale również wyjątkowy pod względem rozwiązań konstrukcyjnych. Można kupić naturalnych materiałów, ale można produkować sztuczne kamienie własnymi rękami. A drugi w ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność wśród ludności.

Istnieje ogromna różnorodność materiałów wykończeniowych z najbardziej tanio drogie. Jednak najbardziej popularne i „Ulubione” to naturalny materiał: różne gatunki kamienia i drewna. Niestety, za „naturalne” trzeba zapłacić dość wysoką cenę. Nie wszystko tam pieniądze na takich materiałów do budowy i dekoracji domu. Co jest tak cenne materiały naturalne? Po pierwsze, jej właściwości użytkowe. Powodują one znacznie mniejsze szkody dla zdrowia ludzkiego i środowiska naturalnego niż, na przykład, z tworzyw sztucznych. A po drugie, jego estetyka zewnętrzne, co daje im bardziej atrakcyjne dla konsumentów.

Jeśli projekt domu osoby ważne jest atrakcyjność wizualną materiałów naturalnych i zasobów do nich nie wystarczy, nie jest rozwiązaniem. Można po prostu wybrać kamieni ozdobnych, wykonanych „pod naturalnych materiałów.” W zasadzie wygląda na fałszywą nie do odróżnienia od oryginału, ale cena jest o wiele korzyści. Pod względem wydajności, sztuczny kamień i drewno spełnić wszystkie wymagania wytrzymałości i przyjazności dla środowiska.

Aby ozdobne sztuczne kamienie z rękami, używać różnych cementów portlandzkich. W późniejszych etapach obróbki, są mieszane z różnymi wysokiej jakości sztuczne barwniki i dodatki naturalnych. Ze względu na dużą liczbę opcji mieszania, użytkownik dostaje wystarczająco dużo możliwości wyboru.

Ten materiał wykończeniowy jest prezentowane w sklepach w różnych wariantach: z imitacji duże masywne Gładka głazów do małych elementów kątowych skał o szorstkiej powierzchni. Nie przegap okazji, aby sztuczne kamienie własnymi rękami. W rzeczywistości nie jest to takie trudne. W tym celu trzeba tylko cement, piasek, woda i specjalny formularz z gumy poliuretanowej zrobić.

Różnorodność kształtów, form i kolorów, które mogą być wykonane sztucznego kamienia (komentarze o niej można zobaczyć na każdym forum sprzętowym) pozwala bez utraty wyobraźni, aby włączyć domu w prawdziwym średniowiecznym zamku lub rezydencji feudalnych czasów.

Waga tych kamieni jest znacznie mniejszy niż naturalny. Jednak najważniejszą zaletą tego materiału jest to, że każdy może zrobić sztuczne kamienie z rękami w pełni zgodne z pierwotnym wyglądem naturalnego materiału. Trwałość estetyczny wygląd i długi okres eksploatacji również są gwarantowane.