604 Shares 5696 views

Jak zaparzyć imbir, dlatego zachowuje wszystkie dobroczynne właściwości?

Imbir – bardzo użyteczna roślina znana ludzkości od tysięcy lat. Jego kolebką są Indie i Azji Południowo-Wschodniej. Zawiera wiele przydatnych olejów, witamin i aminokwasów, więc nie dziwi fakt, że wielu go używać nie tylko do gotowania, ale także do leczenia przeziębień, problemów trawiennych, a także jest wykorzystywany do zwalczania otyłości i jako środek wzmacniający. Jak zaparzyć imbir, dlatego zachowuje wszystkie dobroczynne właściwości, przeczytaj nasz artykuł. Nawiasem mówiąc, metody przygotowywania napoju lub herbaty zależy od tego w jakim celu chcesz użyć korzenia – zimno przepis jest jeden dla utraty wagi – inne. Obie metody są omówione poniżej.


Jak zaparzyć imbir: przepis Tea w leczeniu przeziębienia

Napój ten pomoże w walce z przeziębieniem. Gotować go zabrać:

– 2 imbir średniej wielkości;
– 1 filiżanka płynnego miodu;
– sok z 1 cytryny.

Oczyścić korzenie, a następnie pocierać je na tarce lub posiekać w blenderze. Gotować 4 litry wody, do otrzymanej masy i gotować przez kilka minut. Po napój trzeba odcedzić i otrzymaną ciecz wlać 1 szklankę miodu, dobrze wymieszać i dodać sok z jednej cytryny (lub kilka łyżek gotowego sklepu). To był podstawowy przepis jak zrobić imbir. Można dywersyfikacji nieco dodając bulionu, na przykład, naturalnym soku pomarańczowego, lub nadać mu charakterystyczny smak, łącząc poprzez gotowanie korzeni kilka liści mięty, melisy, pomarańczowy lub skórka z cytryny. Pić tej herbaty może być w dowolnej ilości, to daje energię i pomagają szybko przezwyciężyć chorobę.

Jak zrobić imbiru do odchudzania?

Napój ten jest bardzo pomocne dla tych, którzy walczą z nadwagą. Po tym wszystkim, korzeń jest od dawna znany jako sposób poprawy trawienia i metabolizmu, a także trochę uczucie głodu. Wypić kilka szklanek herbaty z imbirem codziennie, a wynik nie potrwa długo. Aby przygotować bulion trzeba kawałek korzenia i termos z wrzątkiem. Wystarczy posiekać lub zetrzeć imbir, umieścić w misce z wodą i pozostawić do zaparzenia przez kilka godzin. Za najbardziej skuteczne w tym herbaty, można dodać kilka ząbków lub czerwony pieprz.

Jak zaparzyć imbir do utraty wagi, aby pić dało maksymalny efekt? W tym przypadku, z wyjątkiem korzenia, trzeba czosnek. Zmieszać te dwa składniki w równych częściach i 1 część wagową dodanie 20 części wody. Odstawić na 15 minut, przecedzić i podjąć w ciągu dnia. Jeśli pijesz nie czują się zbyt smaczne, to nie jest zabronione, aby dodać do niej trochę miodu, cytryny lub soku pomarańczowego.

Z artykułu dowiedziałeś się, jak robić i pić imbir, i jak używać tej herbaty w leczeniu przeziębienia i otyłości. W związku z tym, nie przechodzą przez ten pierwiastek w supermarkecie, bo – doskonałe narzędzie dla tych, którzy wolą walczyć z chorobą środków ludowych bez użycia leków w aptekach.