829 Shares 4909 views

Mokibana zamiast choinki, czy Nowy Rok w Japonii

Japończycy rozpocząć przygotowania do tego tak ważnego dla nich wakacje długo zanim przyjdzie. Wszystkie wymagane atrybuty są dostępne na targach wypoczynkowy. Oprócz prezentów, gdzie można kupić talizmany, amulety i inne przedmioty rytualne potrzebne do Nowego Roku. Jednym z najważniejszych talizmany są uważane za małe grabie, wykonane z bambusa, który symbolizuje łapy niedźwiedzia – kumade – i są przeznaczone do kieszeni szczęścia. Wspólne maskotki są tępe strzały z białym upierzeniu, zwany Ham. Uważa się, że są one chronić dom przed złymi duchami i różnych dolegliwości.

Gdy Nowy Rok w Japonii jest dość znaczący symbol nowego życia, a także spotkać się z nim otworzyła się w nowym stroju. Ponieważ japoński wyprzedzeniem i przygotować świąteczne stroje biorą go bardzo poważnie, ponieważ uważa się, że nowa odzież przyniesie szczęście i zdrowie w nadchodzącym roku.

Dużo uwagi poświęcono dekoracji japońskiej przestrzeni. Na ulicach miast w czasie noworocznego, zbudowany z zamków lodowych i śnieżnych rzeźb. Przy wejściu do domu jest to akceptowane umieścić Kadomatsu – sosna, bambus tkane ze słomy lina i ozdobione paproci, mandarynki, glonów i krewetek. Ona, według wierzeń przyniesie sosna długowieczność, odporność na bambus, czystości i płodności paproci, liny słomy w celu ochrony przed złymi duchami, mandarynki i krewetki też daje wiele lat życia, i glonów – szczęście.

Nowy Rok w Japonii nie jest bez mochi – rytualnych koloboks lub ciasta z mąki ryżowej. Moti przygotować na świątecznym stole, a forma w postaci ryb, kwiatów, owoców itp je ozdobić motibanu. Motibana – to Boże Narodzenie skład bambusowych gałązek wierzbowych lub ozdobiony mochi i malowane w kolorze zielonym, różowym i żółtym. Motibana powinny być w widocznym miejscu lub być zawieszone pod sufitem, przy wjeździe do boga Nowego Roku, wszedł do domu, przypominając sobie swoje obowiązki i dać szczęście do każdego z mieszkańców.

Japońskie tradycje związane z Nowym Rokiem

Że, jak Nowy Rok w Japonii, wydaje się niewiarygodne i niezrozumiałe, ponieważ istnieje wiele różnic z zachodniej tradycji. Tak więc, nadejście Nowego Roku na mówić o północy, a nie 12, aż 108 bije dzwon świątyń buddyjskich. Według wierzeń, każdy hit wygrywa jeden z ludzkich przywar. W Nowym Roku są strumienie ludzi udających się do kościołów, które powinny być odwiedzane w ubraniach świątecznych. Istnieje również tradycja wychodzić z pierwszymi promieniami słońca i dają prezenty dla wszystkich przyjaciół i ludzi, których znam. Uważa się, że w tym czasie do wybrzeży Japonii pływa magiczny statek z siedmiu bogów szczęścia na pokładzie. Makiety kulisami ozdobić dom Japończyków w świątecznym czasie, i zdjęcia ze swoimi dziećmi obraz ukryty w Sylwestra pod poduszką.

Na Nowy Rok w Japonii, jak i my, wykonany zgromadzić wokół stołu z całą rodziną. Ale w przeciwieństwie do naszych własnych, posiłek japońskiego noworoczny odbywa się uroczyście i spokojnie bez picia piosenek i głośne rozmowy, tak aby nie odwracać uwagi od myśli o nadchodzącym roku. Na stole musi być obecny tradycyjne potrawy: długi makaron, który ucieleśnia długowieczność, karp symbolizuje siłę, fasola, co oznacza zdrowie, i, oczywiście mochi – główny posiłek rytualny w Nowym Roku.
Głównym zabawy w czasie ferii noworocznych grają wolant i uruchomić latawca.

Jest to bardzo ważne dla japońskiej jest uważana obdarzyć wszystkich przyjaciół prezenty, wysyłać wszystkie karty i odejdzie. Z reguły rano Nowego Roku wszystkim porównuje je z listami gratulacje pogratulować jego ludzi przyjaciół. Jeśli ktoś nie wystarczy, należy wysłać mu gratulacje natychmiast. Zgodnie z gośćmi przejść wszystkie narody, a wizyty są często ograniczone przez fakt, że na specjalnym stole zostawia list z gratulacjami.

Z niczego nie porównywalny sposób, aby świętować Nowy Rok w Japonii. To jest cała warstwa ceremonii i dawnych tradycji, jest niezapomnianym i żywy przejaw charakterystycznej kulturze japońskiej.