112 Shares 3115 views

Jezioro, łączące system „Pięciu Jezior”, Omsk Region: opis, rekreacji, recenzje

System „Pięciu Jezior” (regionu Omsk) jest również interesujące dla turystów i badaczy. Po pierwsze przyciąga pięknem tutejszej przyrody, obfitość ryb, czystych stawach. Po drugie – wiele tajemnice i legendy związane z pochodzeniem tych jezior. Dlatego tak popularnym danych EDGE.

System „Pięciu Jezior” (regionu Omsk) jednoczy takich jak zbiorniki, Linevo Danilova Szczuczie, Urman (Shaitan-jeziora), jak również ukryte. Położenie ich niezwykłe – wszyscy biegną w tym samym kierunku i obok siebie. Od niepamiętnych czasów Sugerowano, że kiedyś w tym miejscu spadły szczątków meteorytu, który pozostawił głębokie wrażenie, które później wypełniony wodą. Istnieje również opinia, że woda we wszystkich zbiornikach wodnych podzielonych na „żywo” i „martwe”, a jeśli kąpiel w jednej i drugiej strony – można leczyć wszelkie choroby.

Danilovo jezioro

Danilovo – najbardziej popularne wśród turystów jezioro. Jest on położony w dzielnicy regionu Omsk Kyshtanovskom. W jednego kilometra od jeziora znajduje się wieś Kurganka. Średnica zbiornika osiągnie 1 km, najgłębszy punkt – 16 m, a czystość wody 5 m.

Roślinność składa się głównie z trzciny i cattails, które znajdują się tylko w pobliżu wybrzeża. Nie trzeba Danilovo jezioro jest bardzo czyste. Around – piękny widok z brzozy i osiki drzew. Staw jest bogata w ryby: lin, okoń, szczupak. Przyciągają one rybaków. Uzdrawiająca moc „wody żywej” w jeziorze nie jest przesadzone: leczy choroby skóry i chorób przewodu pokarmowego. Wielką wartość dla turystów i stanowią depozyt niebieskiej gliny, która jest wykorzystywana w celach medycznych.

2 km od jeziora znajduje się salon w domu. Tutaj turyści otworzyły sklepy spożywcze, boisko do siatkówki i innych czynności. Na plaży można podjąć, aby zatrudnić katamarany i nurkowania.

Linevo jezioro

Na zachód od Daniela opadnie Linevo jezioro. Jest to drugie ciało systemu wodnego „Pięciu Jezior”. Opinie turystów mówią same za siebie. Ci, którzy przychodzą tu po raz pierwszy, po prostu zdumiony pięknem lokalnych krajobrazów. Blisko przepływów Tara River.
Od wielkości jeziorem mniej niż połowa Daniłow. Najniższy punkt osiąga czystość 11 M roztwór wodny. – 2,5 m.

Na jeziorze bogata fauna: dzikie kaczki, jeże, wiewiórki, wiewiórki. Wiele gatunków ryb: Rudd, lin, płoć, karp, okoń, szczupak. Wokół zbiornika sosnowych bogatych jagód i grzybów. W organizmie lilii wodnych zdobić.

Od 2014 Linevo stał się rezerwatem przyrody, a także charakter i czystość starannie strzeżone. Nie jest zaskakujące, że wśród turystów jest to bardzo popularne miejsce wypoczynku. Kilka obiektów turystycznych. Rozrywka najlepiej nadaje się do rekreacji młodzieży: paintball, siatkówka, tenis stołowy, usług kąpielowych, a także dyskoteka. Na plaży organizowane są sportów wodnych i wędkarstwa. Zaletą jeziora Linevo są płaskie wybrzeże ze sztuczną piaszczystej plaży.

Szczuczie jezioro

Szczuczie, część systemu „Pięciu Jezior” (rejon Omsk), położony 2 km od zbiornika Linevo. To odnosi się do Muromtsevsky District. Osiedli w pobliżu słabo zaludnionych wsi Nadezhdinka.

Od wielkości jeziorem mniej niż połowa Linevo średniej głębokości 6 metrów. Jest mała sztuczna plaża i wygodny do połowu ryb z nabrzeży, gdzie głębokość ponad 2 m. To miejsce jest bardzo ciche, medytacja, relaks i spokojny rybackiej. Ryby bardzo dużo: płoć, karp złoty i srebrny, leszcz, Minnow, szczupak.

jest wypłacane baza rybacka „Szczuczie” w pobliżu jeziora. W bezpośrednim sąsiedztwie staw dwóch małych kompleksu turystycznego. Liczba turystów Szczuczie jezioro gorszy sąsiednie jeziora Linevo i Daniłow.

Shaitan-jezioro

Shaitan-jezioro znajduje się w dzielnicy Muromtsevsky regionu Omsk, na wschodzie. Intsiss i 7 km od wsi. Okunevo. Jest to czwarty w „Pięciu Jezior”. Reszta jest po prostu wspaniałe i interesujące. Wśród mieszkańców Okunevo przejść różne wierzenia i legendy. Na przykład, że woda jest „martwy”, ale w połączeniu z „na żywo” daje niespotykany efekt leczniczy. Miejscowi mówią, jeśli widzą nad jeziorem latających spodków czy kobieta sylwetką. Staw został przyjęty do siebie nie każdy i, w zależności od miejscowych ludzi, nie możemy pływać, bo nawet konie nie zbliżać się do picia wody.

Turystów jest wiele: niektórzy podziwiać wspaniałą przyrodę, podczas gdy inni są zainteresowani tajemnic i legend i uczestniczyć w specjalnie zorganizowanych wycieczek.

Woda w jeziorze szatan, choć za zmarłych, ale czysty i nadaje się do kąpieli. Jednak do stawu trudno jest zbliżyć. Jest tylko promenada, gdzie można dotrzeć do brzegu. Ale wszystko inne – błotnistej obszaru. Połowy nie jest tu istotne: ryba znajduje się za mało. Od strony południowej i północnej części zbiornika – gęsty las, bogate w jagody i grzyby.

hidden Lake

Secret – jest to piąty zbiornik wodny, który wchodzi system „Pięciu Jezior” (regionu Omsk). To miejsce jest mało zbadane i tajemnicza. Lokalizacja znany tylko z legend, które określają swoją pozycję na prawym brzegu rzeki Tara. Zarzuca się w odległości 250 metrów od brzegu, ma gładką okrągły kształt, a jezioro jest pokazany na oku tylko do elity. Jednak wiarygodne informacje o jej istnieniu tam.

System „Pięciu Jezior” nie pozostawia nikogo obojętnym. Turyści mówią wspaniałe powietrze wypełnia płuca, unikalny charakter: czystą i zdrową wodę, gęste lasy, gdzie, jak w bajce, można wybrać kosz pełen grzybów i jagód. Przyjaznych mieszkańców intrygujące tajemnice i legendy, a także raj dla wędkarzy tutaj.