620 Shares 2393 views

Ussuri tajga: rośliny, zwierzęta, zwłaszcza

Wyjątkowość Primorsky terytorium ze względu na aspekt historyczny: w czasie epoki lodowcowej, obszar ten został nietknięty przez lód. Specyficzne położenie i niepowtarzalny klimat tworzą na jego terytorium jest bardzo różnorodna flora i fauna. Tu rosną drzewa i rośliny typowe dla południowych i północnych szerokościach geograficznych. Dzika ptaki reprezentują również różne strefy klimatyczne. Ponadto, w odniesieniu do obszaru dalekowschodniego charakteryzuje się obecnością reliktowych flory i fauny.

funkcje

Lasy zajmują terytorium Primorye przeważającej części, tworzących główny krajobraz. Rozległe tajgi są połączone z różnymi potoków i jezior. Szczególnie malownicze inny Ussuri tajga, która otrzymała swoją nazwę od rzeki Ussuri, dopływem Amur. Rozciąga się wzdłuż grzbietów górskich Sikhote-Alin. Taiga klimat charakteryzuje się skrajnym kontraście. Winter suche i zimne, otrzymuje się długim i chłodnym sprężyny, które charakteryzuje się zmianami temperatury. Lato w regionie jest gorąco i wilgotno, a jesienią jest ciepły i suchy.

Surowa natura zimy jest spowodowane północnymi wiatrami, przynosząc zimno i dobrej pogody. W lecie, a wręcz przeciwnie, przyniesie południowym wietrze od brzegu Oceanu Spokojnego jest ciepły i słoneczny. W lecie, tropikalne cyklony często szokujące Ussuri regionu tajfuny, powodując ogromne szkody dla rolnictwa i całego regionu.

Rośliny i drzewa

Ze względu na górzyste cech Ussuri tajdze w obszarze można wyróżnić, wieżowiec zakłady zagospodarowania przestrzennego. Na niższych stokach gór rosną lasy liściaste z mongolskiego dębu i leszczyny. Powyżej znajduje się lasy iglaste, liściaste jodły i cedru. Jest też rośnie jesion, klon, grab, dąb, Amur korek. Na górnych stokach rozliczane świerk, jodła, modrzew, klon żółty kamień i brzozy. Górskie szczyty mają niewiele roślinności. Nie są one dotknięte przez dawnych lodowców, a rośliny z Ussuri tajdze, zakonserwowane od dawnego czasu, nabyła sąsiedztwo z nowszych odpowiedników. Zatem, tropikalne lilie, Lotos, mandżurski morela pokojowo współistnieć z jodły i świerka, a także z północnych jagód: Żurawina, borówki, żurawiny.

Region ten jest bogaty w roślinach jadalnych, obfitość różnorodnych grzybów, jagód, orzechów i żołędzi. Około połowa roślin, wiele Ussuri tajgi ziół ma właściwości lecznicze i jest powszechnie stosowany w tradycyjnej medycynie orientalnej.

Duża ilość wilgoci w lecie przyczynia się do szybkiego wzrostu roślinności. W związku z dużą liczbą dni słonecznych w regionie dojrzewa nie tylko tradycyjnych upraw, ale także rośliny ciepłolubne: soja, ryż, winogrona. Wysoka wilgotność i obfitość dni słoneczne zapewniają szybki wzrost i dojrzewanie owoców i warzyw.

zwierzęta

Mieszany charakter różni obfite przyrody. tajga zwierzęta i ptaki żyją w harmonii ze strefy tropikalnej. Jelenie, niedźwiedzie brunatne, wiewiórki, borsuki, latające wiewiórki, jeże, cietrzew i cietrzew – przedstawiciele syberyjskiej tajdze. Ussuri i Amur tygrysy, lamparty, niedźwiedzie himalajskie, kuny – Zwierzęta tropikalnej Azji Południowo-Wschodniej.

Ussuri tajga reprezentowany jest przez specjalny, unikalny dla tego regionu: czarnym niedźwiedziem, dostrzeżone jelenia, chomik krysovidny, mandżurski zając, jenot, żbik Daleki Wschód. W południowej górskiej części lasu znajduje się unikalny zwierzę – Górski, który jest ze względu na małą liczbę figuruje w Czerwonej Księdze.

Zwierzęta Ussuri tajga w pełni zaspokoić zróżnicowane pożywienie: orzechy, żołędzie, jagody, grzyby, kapusta, kory.

Borealne jezior słodkowodnych można znaleźć ten tropikalny zastanawiać, jak chiński żółwia. Pancerza nie zawiera płyty kostne i pokryte skórą, ze względu na to, co żółw jest klasyfikowany jako myagkokozhistoe zwierzęcia. To jest dobre nurkowania i mogą przebywać pod wodą przez dłuższy czas, związanej z połowami. Prey na chiński żółwia należytym szczególnie smaczne i delikatne mięso.

ptaki

Wśród ogromnej różnorodności ptaków przybrzeżnych posiada znaczną część nielicznych przedstawicieli świata ptaków, wymienionych w Czerwonej Księdze. Większość rzadkich gatunków ptaków zamieszkujących lasy, nad brzegami rzek i jezior. Dla ochrony rzadkich ptaków wodnych i nadzoru została utworzona za im Chanka Reserve.

Maritimes pierzaste przedstawiciele wyróżnić również przez wielu różnych gatunków. Tropikalnych ptaków w lecie wziąć ich młode, a jesienią latać do cieplejszych klimatów. Zastąpić je w tajdze dla zimujących ptaków latać na północ. Typowe dla lasów Ussuri mandżurski bażant, kaczka mandarynka, shirokorot, Nightingale Whistler, pliszka leśna i wiele innych.

Taiga owady są różne rodzaje różnorodności, zawierające w swoich szeregach jasnych i unikalnych jednostek.

ważna informacja

Ze względu na rozległym terytorium, fauna tajga dalekowschodnie lekko zakłócone przez działalność człowieka aktywnego. W związku z tym, że świat zwierząt jest nie tylko różnorodna, ale również wielu, które pozwala aktywnie polować na zwierzęta i ptaki. Skóry z jelenia, sarny przybyć do przetworzenia, młodzi poroża (higieniczne), stosowane w farmacji. Ugruntowaną las rybołówstwo i polowanie ptactwo jest popularnym sportem.

Nietknięty Ussuri tajga, z jego majestatyczne szczyty gór, krystalicznie czystej wody można słusznie nazwać rajem dla żeglugi i rybołówstwa. Ussuri i mniejszych rzek wpływających do niego: Duży Ussurka, bikini, Armu – w lecie są gromadzone na jego wodach dla stopu turystów. Rzeki te mają niezliczone bogactwo ryb: lipień, Lenca, tajmienia, szczupak amurski. W zimie, wędkowanie pod lodem jest bardzo popularny. Rich rybołówstwo ma wielkie znaczenie gospodarcze dla krawędzi.

wniosek

Ussuri tajga w najbardziej niedostępnych obszarów nadal zachować dziewictwo flory i fauny. Dla zachowania i poprawy stanu flory i fauny na Dalekim Wschodzie ustalonych rezerw. Jedenaście spośród naturalnych kompleksy znajdują się w Primorye: Sikhote-Alin, Ussuriisk nadmorska, cedr Pad drugiej m.in. unikalne i specjalnego bogactwo i zróżnicowania flory i fauny Ussuri tajga.