241 Shares 8614 views

Flaga Macedonii: historia i opis. Herb Republiki Macedonii jako symbol powrotu do historycznej genezy

Część terytorium dzisiejszej Macedonii wiele wieków temu, to był uwielbiony Król – wielki władca i przywódca wojskowy Aleksandrom Makedonskim.


Krótka historia

Przez wieki, ziemie podbite macedońskiego inne narody :. a Serbowie i Grecy i Turcy … Na początku XX wieku, czyli w latach 1912-1913, Bałkany rozłożył kilka wojen, których wyniki Macedonia została uwolniona spod panowania tureckiego. W tym samym czasie, został wyróżniony traktat Bukareszcie, według którego terytorium Macedonii został podzielony na trzy części, które są podzielone pomiędzy Serbii, Grecji i Bułgarii.

W 1929 roku, Vardar Macedonia stała się częścią Królestwa Jugosławii, który kilka lat później został przemianowany Socjalistycznej Federalnej Republiki Jugosławii (SFRJ).

Rozpad Jugosławii był początek nowej historii Macedonii, która stała się niezależnym państwem, które teraz nosił nazwę „Była Jugosłowiańska Republika Macedonii”.

Flaga Macedonii: od socjalizmu do niezależności

Historia flagi narodowej jako symbol kraju miał kilka ciekawych zwrotów akcji. Oryginalna wersja powstała w czasie, gdy Macedonia była częścią Jugosławii. Flaga Republiki Macedonii był czerwony, a na rogu (koło masztu) nosił złota pięcioramienna gwiazda jest symbolem socjalizmu.

Pierwsze zmiany wiązały się z uznaniem niepodległości Macedonii. Jednocześnie pozostaje czerwona flaga tkanina, położenie gwiazd w rogu. Ale sama gwiazda, przestaje nieść odwołanie socjalistycznej, zaczął mieć 16 końce. A w środku było poziome pasy czarnym kolorze. Były trzy.

Nie było innej opcji, które spowodowały wiele sporów i konfliktów z greckiej stronie. Fakt, że nie było również w prowincji o tej samej nazwie w Grecja – Macedonia (to część ziem, które Grecja Traktatem Bukaresztu zostały podane). Flaga Macedonii jako państwa, które w tym czasie chciał potwierdzić, była bardzo podobna do flagi greckiej prowincji. Różniły się tylko w kolorze tkaniny, która w Grecji był niebieski i czerwony w Macedonii. I wszystko inne było tak samo. W tym i w innym przypadku, ośrodek jest złota gwiazda shestnadtsatikonechnaya. Grecki rząd wyjaśnił protestować fakt, że symbol (Vergina Sun) naprawdę istniał w starożytnej Grecji. O czym świadczą wykopaliska archeologiczne. Na terytorium współczesnej Grecji taka gwiazda została znaleziona w grobie jednego ze starożytnych władców. To właśnie z tych powodów, że Republika Macedonii została odrzucona przez ONZ. Rząd musiał pilnie utworzyć nową flagę, która teraz leci na maszty Sovereign Macedonii.

Opis flagi Macedonii

Macedonia flag – to klasyczny prostokąt. Płótno ma jasną barwę czerwoną. W centrum jest żółty średnica dysku, stanowiących 1/7 długości flagę za. Promienie belek wskazując w różnych kierunkach, a sięgając prawie do krawędzi płótna. Łącznie 8 flag promieni. Dysk i promienie są rodzajem słońcu, symbolizujący wolność. Tekst hymnu wspomina również nowe słońce, które demonstruje macedoński flagę. Zdjęcia symbol narodowy umieszczone poniżej. Jest to nowoczesna wersja.

Macedonia flaga została zatwierdzona przez 5 października 1995 r. Informacje te są zawarte w dekrecie prezydenta Republiki Zgromadzenia Macedonii.

Herb: powrót do korzeni

Ogółem w historii Macedonii, były dwa główne warianty emblematu. Pierwszy odzwierciedla historyczne tradycje czerwonej tarczy jest zwieńczony złotą koroną, a wewnątrz przedstawia lwa z niezwykłym rozwidlony ogon. Najwcześniejsze wzmianki o tym herbie miało miejsce na początku XX wieku.

Wiadomo, że 31 grudnia 1946 roku rząd przyjął inną warstwę konstrukcji broni. Było słońce jest przedstawiony, który przechodzi nad górskie jezioro. Kompozycję tę ramie wieniec. To zebrano kłosy pszenicy, maku i łodygi tytoniu, przewiązane wstążką, którego dno zostało ozdobione tradycyjnym stylu. Na górze była pięcioramienna czerwona gwiazda. A w 2009 roku gwiazda została usunięta z herbem.

Teraz, wiele państw powróciło do swoich symboli historycznych, w tym Macedonii. Flaga i herb są żółtym zakresie.

Nowoczesne herb różni się od oryginału tym, że zęby 5 z koroną nad tarczą symbolizować suwerenność i państwowość jest teraz Macedonia. Lew pozostał nienaruszony.