605 Shares 1149 views

Wiele dziwnego – spocone stopy, co robić? Spróbujmy rozwiązać ten problem

Każda osoba, co najmniej raz do czynienia z takim problemem jak pocenie nóg, co zrobić. Nadmierne pocenie się stóp jest konsekwencją złego zapachu. Dwa pierwsze pytania, które przychodzą do głowy – jest to „dlaczego?” I „co?”. Dlaczego stopy potu? Co należy zrobić, aby pozbyć się tego problemu? W tej sytuacji najlepiej nadaje słowa wielkiego klasyka: „Kto jest winien i co robić?”


A kto jest winny? No, oczywiście, że nie! Po tym wszystkim, głównym powodem tego problemu jest niewłaściwa pielęgnacja stóp. I to już następuje szereg czynników, które wywołują pocenie się i nieprzyjemny zapach. Tylko jeden wniosek – konieczne jest dokładniejsze monitorowanie stóp. A następnie pytania typu „spoconych stóp, co robić?” Nie będzie cię dręczyć.

Może na początek, konieczne jest, aby dowiedzieć się, dlaczego jego stopy pocą. A kiedy zdiagnozować problem, należy natychmiast szukać rozwiązania.

Przede wszystkim – to buty. Wąskie, niewygodne, nienaturalne, złe … epitet może być dowolna liczba, ale sens jest – Buty, przynosząc szkody dla Twoich stóp. Przy wyborze butów należy kierować się nie tylko trendy mody, urody i stylu, a przede wszystkim wygodę i komfort. Wyposażenie można osiągnąć pod warunkiem, że będzie Ci buty w rozmiarze, nie wąskie, a nie szerokie i wygodne buty. I komfortu spełnia jakości materiał, z którego wykonany ten but. Idealnym rozwiązaniem – to buty wykonane z materiałów naturalnych.

Kolejnym problemem może być bezpośrednio związane z salda psychiczne, czy raczej braku równowagi. Obecnie podkreślić wystarczająco częste. Może to być spowodowane problemami w rodzinie lub w pracy. Wszelkiego rodzaju sytuacjach nerwowych i uczuć prowadzi do wzrostu pocenie się.

Bardzo częstą przyczyną nadmiernego pocenia stóp staje się niewystarczającą opiekę nad swoimi nogami lub nawet jej brak. Aby mieć żadnych pytań „Dlaczego pocą stopy, co się dzieje?” Nie zapomnij o podstawowe zasady higieny. Należy regularnie myć nogi, a następnie dokładnie osuszyć, ponieważ jest w środowisku mokrym utworzonego przez grzyby, które mogą prowadzić do nadmiernego pocenia się. Nie zaniedbuj pumeksu, używać go co najmniej raz w tygodniu, aby pozbyć się szorstkiej i łuszczącej się skóry jest napalona i warstwę peelingu staje się repozytorium dla zapachu. Nie idź długo w tych samych butach. Używać dezodorantu. I często zmieniają swoje skarpetki (rajstopy, pończochy).

Jeśli pocimy nogi, co robić, bo, jak już wspomniano, może stać banalne stopa grzyb. Jest to poważny problem, który jest najlepiej rozwiązane na wczesnym etapie i nie działają.

Ponadto, nadmierne pocenie się może być spowodowane przez wszystkie rodzaje chorób, takich jak nowotwory układu nerwowego, wszystkich rodzajów infekcji, chorób tarczycy. Więc jeśli średnia rada nie pomoże, konieczne jest, aby zwrócić się do specjalistów medycznych.

Teraz zajmiemy się, jakie działania należy podjąć, jeśli stopy pocą, co robić?

Można znaleźć odpowiedni lek w aptece lub skorzystać z rad medycyny tradycyjnej. Jeśli mówimy o drugiej opcji, rozwiązanie tego problemu dużo. Za najbardziej popularne i skuteczne z nich.

– Gorąca kąpiel stóp z liści laurowych. Gotować je po prostu. Take 20 sztuk liść laurowy, okładka z wrzącą wodą (3 litry), przykryć i niech to napar. Kąpiele te są wykorzystywane przed snem przez 15 minut.

– Roztwór soli fizjologicznej. Wziąć filiżanki gorącej wody, rozcieńczonego w tym 1 łyżeczka sól, chłodny i płukania stóp. Następnie przemyć nogi zimnej wody.

Bardzo skuteczny napar z kory dębu. W jednym litrze wody wrzenia 50-100 gr. kora dębu, 20-30 minut. W takiej kąpieli należy unosić nogi przed pójściem spać przez tydzień.

– Napar z mięty, szałwi i pokrzywy. Wymieszać wszystkie składniki, brać 3 łyżki Mieszaninę wrzenia litra wrzącej wody i wlewów w ciągu 40 minut. Po ochłodzeniu do infuzji, podudzia przez 15 minut w nim.

Gulyaev Aleksandr