218 Shares 3223 views

Wszystko, co musisz wiedzieć o mleku w proszku

W skali produkcji w coraz większym stopniu z mleka w proszku, zamiast całych do wytwarzania różnych produktów. Podczas gdy wielu konsumentów pytając: „Użyteczna czy mleko?” Aby w pełni odpowiedzieć na to pytanie, trzeba mieć pomysł, jak i z którego jest produkowany.


Mleko w proszku – produkt sztucznie przez odparowanie i suszenie w mleku. Odróżnić różne rodzaje mleka w proszku: cały proszku, o niskiej zawartości tłuszczu, serwatkę w proszku i inne.

mleko w proszku Technologii Żywności

– Pasteryzacja

Na tym etapie, gdy mleko jest ogrzewane do wysokiej temperatury. To zabija wszystkie zarazki, które zapewnia długą trwałość produktu końcowego.

– parowania

Ten krok jest niezbędny do poprawy smaku produktu końcowego. Na tym etapie mleko traci 85% objętości.

– Suszenie

Ten krok jest niezbędny do nadania regularną formę mleka w proszku. Wytwarza się w specjalnych komorach suszących. Następnie mleko jest wysyłany jako gotowego produktu w opakowaniu.

Zaletą takiego produktu w całym mleku jest łatwy do transportu (z powodu odparowania produktu) oraz czas trwania przechowywania. Również mleko w proszku w pamięci nie muszą być chłodzone jako całości. Wynika to ze względu na niską zawartość wilgoci, suchego mleka. Dlatego wiele z produkcji już dawno zostały zastąpione w preparacie suchego mleka pełnego. Po tym wszystkim, to nie jest w ogóle potrzebne lodówki do przechowywania, a więc dodatkowe koszty.

Co znajduje się w mleku w proszku

Organoleptyczną jakość, czyli kolor i zapach mleka w proszku jest całkowicie identyczny z naturalnym. Również od składu i wartości odżywczej. Mleko w proszku zawiera podstawowe aminokwasy. Składa się ona z około 50% węglowodanów, reprezentowanego przez laktozę. Około 36% z białek. Inny – wapnia i potasu.

Przechowywać mleko w proszku może być około 8 miesięcy. Co więcej, nie istnieje szczególne kryteria i wytyczne dotyczące składowania.

Gdzie stosować mleko w proszku?

Najczęściej stosuje się go w miejscach, gdzie nie ma możliwości, aby wykorzystać naturalny produkt. Dlatego, aby uzyskać mleko nie ma problemu. Można je nabyć w sklepach lub zamówić online. Aby zapoznać się z mleka w proszku, konieczne jest, aby przywrócić go w następujący sposób. Zmieszać na sucho proszku i ciepłej wody w stosunku 1: 3. Dzieje substancji ciekłej, który w wyglądzie i smaku jest identyczny z mlekiem.

Spójrzmy na którym wykorzystywane mleko w proszku:

– W przemyśle spożywczym. Na przykład, w produkcji wyrobów cukierniczych i piekarniczych;

– Jako główny składnik pożywienia dla niemowląt;

– do karmienia zwierząt, a wśród wszystkich grup wiekowych;

– W kosmetyce. Ponieważ składniki mleka korzystnych dla skóry i włosów;

– W produkcji żywieniu sportowców;

– W produkcji wyrobów mleczarskich. Na przykład, mleko skondensowane, kefir, jogurt, i wiele innych.