610 Shares 3233 views

Z jakich powodów mają ficus liści jesienią

Wielu hodowców-fani absolutnie nie wiem, co robić, gdy liście spadają z ficus. Taki stan jest we wszystkich jego formach. Przed przystąpieniem do oczyszczalni, konieczne jest, aby dowiedzieć się przyczyny, które doprowadziły go do tego stanu.

Głównym powoduje opadanie liści różnych gatunków Ficus

Ponieważ dom jest uprawiana wiele rodzajów roślin, ich stan jest pod wpływem różnych czynników. Nie powinniśmy zapominać, że opadanie dolnych liści jest dość naturalne drzewa ficus gdy w normalnym rozwoju i wzrostu. Jeśli proces ten zachodzi zbyt szybko, wpływając praktycznie cała roślina powinna być dokładnie zrozumieć warunki jego zatrzymania. Często z podmokłe w liściach Ficus spadają. Jednakże, może on prawie „łysy”. Z nadmiarem wilgoci cierpi znacznie Elastica ficus. Pomimo faktu, że jest mniej wymagający od warunków przetrzymywania, stojącej wody wpływa na niego śmiertelne.

Inaczej przedstawia się sytuacja z Ficus benjamina. Pomimo różnorodności jej odmian, wszystkie z nich są bardzo wymagające warunki przetrzymywania. Tak więc, w figowych liści spadają, nawet w przypadku zmiany warunków jego przetrzymywania. W tym przypadku, brak światła słonecznego, robocze, w niskiej temperaturze, nadmiernego lub niedostatecznego karmienia często wywołują stan roślin. Tylko niekorzystnie wpłynąć go i częste przesadzania utrudnia prawidłowy rozwój i wzrost. Często jest to po mają ficus liści spadają.

Prawie wszystkie rodzaje roślin (z wyjątkiem form ampelnyh) powinny być regularnie przesadzane, ponieważ ich system korzeniowy dość szybko rośnie i wyczerpywania gleby. Prawie wszystkie rodzaje figi nie tolerują zmienić ich położenie, co prowadzi również do spadku liści. Często proces ten nie następuje natychmiast po wymianie instalacji, a jakiś czas później.

Dlaczego liście spadają z ampelnyh form

Pierwszym zwiastunem niedostatecznego lub nadmiernego światła na ampelnyh tworzy ficus pozostawia blizn. Są też inne powody pogorszenia takich roślin. Suszenie się z gleby i brak regularnego natryskiwania prowadzi również do zrzucenia liści.

Żółkną i opadają liście

Czasami hodowcy niedoświadczonych zaczynają się martwić, nie wiedząc, jak się czuć ich drzewa Ficus. Liście żółkną i opadają w procesie wzrostu roślin na stałe. Ten naturalny proces, co do zasady, nie powinny powodować alarm. Tylko wtedy, gdy zjawisko to dotyczy starych liściach dolnych do górnych młody, należy szukać przyczyny w złej pielęgnacji roślin.

Wszystkie gatunki liści Ficus żółkną i opadają w niedożywienia. Z niedoborem gleba powinna być regularnie przeszczepione roślin w nowym substratem i okresowego podawania.

Niektórzy hodowcy starannie przestrzegać wszystkich zasad dbania o ficus, ale kolor jej liści i jego numer jest ciągle zmienia. Co jeszcze może powodować bolesne choroby? Odpowiadając na pytanie o dlaczego liście spadają z ficus, nie powinniśmy zapominać, że to może być, ale zwykłe szkodniki, które poważnie niszczących rośliny. Do wykrywania tych nieproszonych gości, trzeba starannie sprawdzić ficus, a po ustanowieniu ich rodzaju użycie odpowiedniego środka owadobójczego do zabijania owadów.

ciemnieją liści

Często na krawędzi i wierzchołków liści pojawiają się ciemne plamy. Jeśli nie podjąć pilne działania, może być łatwo stracić swój ulubiony ficus. Oczerniać i liście spadają w zbyt wysokiej temperaturze, suchym powietrzem lub overfeeding nawozów roślinnych. Często ciemnieją liści w zimnych porach roku, gdy istnieje zapotrzebowanie na ogrzewanie pomieszczeń. Podwyższona temperatura i przesuszenie – główny powód, który rozpoczyna mecz ficus i uschnie.

Czernienie liści może być spowodowane przez ich opalenizny. Pojawienie się ciemnych plam pilna potrzeba, aby usunąć roślinę w półcieniu.

Czernienie liści jest spowodowane przez stojącej wody i gleby. Konieczne jest zatem, aby sprawdzić jej stan przed podlewania. Aby to zrobić, można przykleić do suchego patyczka w ziemi na głębokość 3 cm. Jeżeli po wyjęciu jej pozostaje wilgotne gleby, wody zakład nadal nie warto. Mając dobry system odprowadzania wody i chroni roślinę z czernienie liści.

Jak zapisać ficus

Spadek liści tego gatunku roślin jest dość powszechne, a jedynie zgodność z warunkami może uratować je przed zniszczeniem. Tak, dla wszystkich figi ważnej temperatury. W okresie zimowym w środowisku nie może być niższa niż 12? C rośliny drzewa kauczukowe preferują dobre oświetlenie i inne typy – półcieniu. Różne formy tej rośliny są do nawadniania na różne sposoby. Więc ampelnye rośliny kauczukowe, jak częste podlewanie, ale nawilżać drzewo powinno być dopiero po wyschnięciu gruntu. Należy pamiętać, że wszystkie rodzaje roślin trzeba zwilżyć miękką wodę w temperaturze pokojowej. Podlewanie zimą nieco zmniejszona.

Podczas cieplejszych miesięcy, rośliny kauczukowe mogą być brane pod świeżym powietrzu. Jednocześnie powinny one być umieszczone w półcieniu. Air-korona z tych roślin szybko staje się bujny i zielony. Przeszczepy wiosenne produkować 1 raz na 2 lata. Formularz Ampelnye 1 mogą być przeszczepione co 3-4 lata.

Chemia dla poprawy ficus

Oprócz wyeliminowania przyczyn „łysienie” ficus, można użyć specjalnych narzędzi, ma korzystny wpływ na rośliny. Więc to kilkukrotnie spryskane przygotowań „Appin” lub „Zircon”, które są doskonałe stymulatory wzrostu. Powtarzające traktowania takich środków ożywienia ficus, a będzie to młodych zielonych liści.