806 Shares 4555 views

Szklarnie łuków z materiałów dachowych własnymi rękami: fotografia, opinie

Osoba zakupem działki, planuje rozwijać wczesnych odmian warzyw lub owoców jagodowych. Aby to zrobić, trzeba szklarnię. Ale nie każdy jest ogrodnikiem lub początkujący ogrodnik może sobie pozwolić na takie koszty jego nabycia. Droga tam: można zrobić własną szklarnię z łuków z materiałów okładzinowych. To o nim i zostaną omówione w tym artykule.

zalety konstrukcyjne

 • Szklarnie łuków z materiału pokrywy jest łatwy do zainstalowania w dowolnym miejscu na ogród lub warzywnego.
 • Oni nie potrzebują dodatkowej wentylacji.
 • Wilgoć jest rozprowadzana równomiernie na ściółce i utrzymywano przez kilka dni.
 • Szklarnie chronić rośliny przed mrozem, które przychodzą na wiosnę, zwłaszcza w nocy.
 • Konstrukcja może być łatwo przenoszone z jednego miejsca do drugiego.
 • Rura z tworzywa sztucznego do produkcji szklarni tańsze.
 • Szklarnie łuków z materiałów obejmujących nie posiadają dużej wagi, który pozwala poradzić sobie z montażem i demontażem.
 • Mogą być używane wielokrotnie, i łatwy do przechowywania dzięki kompaktowej konstrukcji.
 • Aby pomieścić fundament nie jest wymagane w miejscu.

Co jest włóknina pokrycie?

Powłoka ta żarnika, grubości i kolorze, który zależy od przeznaczenia. Głównie stosuje się przędzę z polipropylenu, połączonych ze sobą za pomocą specjalnej substancji. Szklarnie łuków z materiałów dachowych wykonanych z włókien syntetycznych chronić rośliny przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Materiał włókninowy może być w różnych kolorach. Wykorzystane na pokrycie szklarni białe. To chroni rośliny przed deszczem, śniegiem i mrozem.

Zalety włóknin

 • Oddychająca.
 • Mają efekt cienia, za pomocą których owoce dojrzewają szybciej i zwiększa ich produktywność.
 • Zwiększone kiełkowanie nasion.
 • Istnieje możliwość wczesnego siewu lub sadzenia jakiejkolwiek kultury.
 • W upadku śniegu otrzymuje, tak że rośliny są chronione przed mrozem.
 • W stanie wytrzymać grubą warstwą śniegu bez uszkodzeń.
 • Podczas gorącego okresu ochrony gleby przed wysychaniem, utrzymując w nim wilgoci.
 • Mają niską wagę oraz niski koszt.
 • Mają zwiększoną żywotność.

Odmiany pokrycie szklarni

 • Folia z tworzywa sztucznego – najczęstszym materiałem, który może transmitować światło dobrze, aby chronić rośliny przed ulewne deszcze, silne wiatry i zatrzymuje ciepło w szklarni. W filmie szklarni rośliny bezpiecznie tolerować lekkie mrozy, do siedmiu stopni poniżej zera. Wadą jest konieczność regularnego wietrzenia szklarni i podlewania roślin, ponieważ folia nie pozwala na przepływ powietrza i nie zatrzymuje wilgoć w glebie. Kolejną wadą jest gromadzenie się kondensacji na folii wewnątrz szklarni i małą żywotność. Ten materiał nie może wytrzymać obciążenie nawet opadów, szybko przerwy. To wystarczy na jeden sezon.

 • Szklarnie łuków z materiałów pokrywających wzmocnione filmu bezpiecznie wytrzymać obciążenie opadów. Co to za rzeczy? Ten polietylen dodaje do niej siatkę z włókna szklanego. On jest o wiele mocniejsza i bardziej wytrzymała folia, chociaż mniej plastyczne i mniej przepuszcza światło.
 • Obecnie przemysł produkuje film, który przemienia widmo promieniowania słonecznego. Przyczynia się to do szybkiego wzrostu i odporności roślin na mróz i przegrzaniem.
 • Bardziej nowoczesne włókniny szklarnie Cover – spunbond. Jej gęstość jest inna. Szklarnie używane do powlekania materiałów o gęstości siedemnastu gramów na metr kwadratowy. Spunbond chronić rośliny przed mrozem.
 • Bardzo popularne wśród ogrodników cieszyć z poliwęglanu komorowego. Ma elastyczność, przejrzystość, łatwość. To dobrze zachowuje ciepło.

Siedliskiem rur z tworzyw sztucznych własnymi rękami

Wiele Szklarnie truckers procentowe łuków z materiału pokryciowego. Recenzje w tej sytuacji są bardzo ważne. Mężczyzna bierze interes w tym temacie. Analizuje informacje z Internetu i publikacji drukowanych, konsultuje się z sąsiadami i krewnymi. Zbudować własny cieplarnianych jest łatwe. W celu wytworzenia struktury muszą węża polipropylenowego o grubych ścianach. Jeśli w domu nie można kupić w sklepie, to jest tanie. Pierwszy łuk zbierane: wąż jest cięty na równe segmenty długości. Każdy około pięciu metrów. Wąż jest miękki, to musi być wzmocniona, to jest do czego pręt wierzby środka. To daje elastyczność przedmiotu.

Obecnie słupki cięcia drewna lub metalu pięćdziesięciu centymetrów, długości i są wprowadzane w ziemię w dwóch rzędach rozmieszczonych równolegle. Wtedy te szpilki Dress łukowe, jeden koniec na pin, drugi – wręcz przeciwnie. Kute odstęp między drążkami nie może być mniejsza niż długość ludzkiego etapach. W przypadku konstrukcji niezawodność połączeń punkt łukowy z kołkiem może przechwycić i zaostrzone zacisnąć opaskę, co wstępne nacięcia na wzdłużnych końców każdej z rur.

Obtyanut lewo ramy. W tym celu, z folii polietylenowej lub materiału pokrywającego. Projekt jest gotowy do pracy. To Szklarnie zbudowane są z łuków materiałów dachowych własnymi rękami. Uwaga do właściciela: długość szklarni mogą być dowolne, w zależności od tego ile włożysz łuki.

Często grunt, na którym ustawiony jest konstrukcja, dmuchane przez silne wiatry. Pewności, końce można ustawić rekwizyty wykonane z drewna.

Jak zrobić szklarnię z łuków metalowych?

Zwróćmy się do historii. Kiedy osoba istnieje potrzeba, aby zbudować szklarnię, poszczególne jego części nie jest sprzedawany w sklepach. Oni po prostu nie produkują sposób przemysłowy. Szklarnie z materiałów pokrywających, przeglądy, które w tym czasie najmniej martwi ludzi budować własną rękę od tego, co było w gospodarstwie. Bez względu na to, z jakiego materiału pokrycie szklarni, tak długo, jak rośliny są chronione przed wpływami atmosferycznymi. Najprostszym sposobem, można znaleźć starych rur metalowych i dostosować je do swojego projektu. Nie przez przypadek wybór został dokonany na rzecz tego materiału. Wszakże każdy właściciel chciał zbudować schronienie dla roślin, które będą trwać przez długi czas. Metalowa – silny i trwały materiał. Dlatego stosuje się go dzisiaj.

Łuk może być wykonany z drutu o długości że zawsze będzie w domu. Są one złożone i tkwią w ziemi. Niezawodną strukturę drutu zamiast stosowania metalowych prętów, zawory, rury z wodą lub profilu. Są, oczywiście, ręce nie zginać. Będzie musiał wykonać tę pracę na komputerze lub za pomocą zgrzewarki. Zamontowany na podstawie łuku wytrzymałego drewna, w którym wstępnie wykonany otwór. Każdy łuk po obu stronach przykręcony. Pozostaje wyciągnąć materiał filmowy lub pokrycia – i mogą być wykorzystywane do celów budowlanych. Okazuje się bardzo szybko i niedrogo zbudowane szklarnie łuków z materiałów okładzinowych. Zdjęcia prezentowane na kilka opcji uwagę w tym artykule.

łuki z wymaganiami dla szklarni

 • Powinny one być łatwe w obsłudze: łatwy do obsługi trochę wagi i nie zawieść jego wymiary.
 • Zakręt wysiłku. Lepiej wybrać materiał, który odkształca się dobrze.
 • Materiały muszą być mocne, inaczej nie będzie problemów, gdy napięcie folii. Byłoby to niemożliwe, aby zebrać i związać w odpowiednich miejscach.
 • Szklarnie łuków, z stworzyły własne ręce, musi być niezawodna i trwała długo, ponieważ nie są one w oparciu o jeden rok.
 • Jeśli przestrzegać tych cech materiału, łatwo jest wybrać. Na przykład, zwora, która jest wygięta bez wysiłku lub rur z tworzyw sztucznych, które nie mają na zużycie. Ale jeśli można, można połączyć te dwa materiały. Jeżeli zawór umieszczony w rurze z tworzywa sztucznego uzyskuje się wytrzymałą i trwałą łuku, który wytrzymuje duże obciążenia i mocuje na wytrzymałość całej konstrukcji. Rura zewnętrzna zabezpiecza zawór przed przedwczesnym starzeniem się i zapobiega folię przed ścieraniem.

łuki odmiany

 • Do wytwarzania szkieletu w kształcie łuku najczęściej używane rury z tworzywa sztucznego. Są niedrogie, nie utlenia się, że są one łatwe do wyginać, ciąć, wiercić.

 • Innym materiałem wyjściowym jest polipropylen. Przewody go sztywno z grubych ścianach. Są łatwe do wyginać w łuk i bezpieczne. Są one wykorzystywane głównie do małych szklarniach, gdzie kąt gięcia jest niewielka.
 • Nieodpowiedni arc – z rur z tworzyw sztucznych. Fakt, że łatwo zginać. Ale jeśli masz ciśnienie łuku, to nie odzyskuje swój kształt. Dlatego Twój cieplarnianych będzie krótkotrwały piękne i symetryczne.