413 Shares 2060 views

Użyteczne i piękne rośliny w domu – sansevieriya. Opieki w domu

Sansevieriya (inaczej sansevera) – to wiecznie zielone acaulescent roślina należąca do rodziny agawy. Jego ojczyzną jest uważany pustyni i półpustynnych obszarach Azji i Afryki. Roślina może odróżnić piękne wąskie liście, które mają wiele odmian zakończyć końcówki. Ich długość może wynosić do 100 cm albo więcej. Ich kolor może się różnić od różnych odcieni brązu do zieleni, często mają plamy lub paski. Ostatnio duża liczba odmian ze srebra lub żółtego koloru pochodzi. Sansevieriya kwiaty o zapachu waniliowym aromacie z kwiatów kolor zielonkawo-biały, który zbiera się w cylindrycznej kwiatostanu. Po kwitnieniu roślina pojawiają się owoce – jagody, choć w uprawie domowej nich można zobaczyć bardzo rzadko. Interesujące jest to, że ludzie, trafnie nazwany bylina „ogon szczupak” czy „język Teschin”. W tym artykule omówimy uprawy roślin ozdobnych sansevieriya. Opieka w domu dla niego jest proste i netrudoemok. Ta piękna bylina jest skromny i skromne, dzięki czemu może z powodzeniem rosnąć nawet pod wodzą niedoświadczonego hodowcy. Sansevieriya przez ponad dwa stulecia, z powodzeniem uprawiana jako roślina ozdobna. Jest on powszechnie stosowany w różnych układach kompozycyjnych na sadzenie ogrodów zimowych, pomieszczeń mieszkalnych i jako dekoracja różnych krajobrazów człowieka.


Rośliny wytrwałych do swojego mieszkania – sansevieriya. Opieki w domu

Ten piękny dom kwiat preferuje dobrze oświetlone miejsce, choć może to trwać stoicyzmem i półcień. W związku z tym, można umieścić garnek sansevieriya nie tylko na parapecie, ale także na półkach lub stoi w pewnej odległości od niego. Roślina dopasowuje się do normalnych mieszkań reżimu klimatycznych i rozwija się w normalnej temperaturze pokojowej w ciągu 22-25 ° C. W zimie może bezpiecznie wytrzymać nieznacznego chłodzenia do 15 ° C Na ogół, gdy rośnie sansevieriya nie martwić się zbytnio o stworzenie optymalnych warunków temperaturowych. Po cichu rośnie w warunkach niskiej wilgotności, ale jeśli masz nawilżacza w domu – jest po prostu w porządku.

Sansevieriya: Opieka w domu. Podlewanie i nawożenie

Przy wyborze gleby dla tej rośliny powinny pozostać na dobrze przepuszczalnego podłoża i składników odżywczych zawierających gruboziarnistego piasku. Wodnej kwiat sansevieriya regularnie, ale z umiarem. Do czasu następnego nawilżania gleba powinna mieć czas do wyschnięcia. Pamiętaj, że nie może wypełnić roślin, inaczej korzenie mogą gnić. Nadmierna wilgoć może wystąpić żółknięcie liści. Również nie należy zapominać, że kiedy nie powinno być dozwolone przedostawaniu się wody do środka gniazda podlewania, może powodować choroby roślin sansevieriya (zdjęcie). W trosce o nich oznacza nie tylko zrównoważone podłoża nawilżający wodę z kranu zwyczajne, ale także okresowe przecieranie pozostawia czystą wilgotną ściereczką i spray. Karmić kwiat może być nawozem dla kaktusów. Jest wykonana w okresie od marca do października, dwa razy w miesiącu.

"Pike ogon" – sansevieriya. Opieki w domu: roczne przesadzania i rozmnażania

W tym celu dla roślin ozdobnych rosły dobrze i były zdrowe, trzeba je przesadzać co roku. Procedura ta wykonywana jest na wiosnę lub latem (). Po transplantacji wybranych nowych szeroką i małą pojemność, która jest umieszczona na dolnej warstwie drenażowej. Roślina jest starannie ekstrakcji ze starych pojemnika korzenie są uwalniane z czyszczonych stare podłoże pacjentów procesów martwiczych. W razie potrzeby, instalacja składa się z kilku części. Jeśli chcesz propagować sansevieriya w domu, można to zrobić za pomocą rodzeństwa utworzonych na kłącza. Można również próbować wykorzenić sadzonek liściastych. Liście roślin wycięto w kierunku poprzecznym, tworząc małe kawałki o wielkości około 10 cm długości i umieszcza się w mieszaninie z piaskiem i torfu.