292 Shares 7556 views

wytrawiania metalu w domu. Jak umieścić zdjęcie na żelazo: krok po kroku

Trawienie czasami zastępuje metalowy odlew i grawerowanie, to sprawia, że cały proces jest o wiele prostsze. Można otrzymać w postaci wklęsłego wzoru – tłoczone i wypukły – płaskorzeźba. wytrawienie metalu w domu, mogą być chemicznie galwanicznie. Pierwsza opcja jest bardziej toksyczny przy stosowaniu w domu, więc będziemy używać, aby rozpocząć drugi, nazywany również elektrochemiczny.

sprzęt

Jest to niezbędne w celu zasilania lub transformator, może wydawać się od 4 do 7 V. Ponadto, kąpiel będzie potrzebował dielektryk należy pomieścić pożądaną pozycję i drugiego metalowego przedmiotu, który jest połączony z anodą.

Aby wykonać trawienie na wzorcu metalowym należy stosować jako roztworu elektrolitu siarczanu żelaza. Jeśli wymagany wzór na powierzchni miedzi lub mosiądzu, zastosowanie siarczanu miedzi. Można również użyć chlorku żelazowego. Najważniejszą rzeczą jest to, że woda destylowana.

Wytwarzanie części przeznaczonej do wytrawiania

Trawienie była jednolita i we właściwych miejscach, element musi być oczyszczone z brudu i tłuszczu. Dla wygodniejszego pracy, przedmiot obrabiany jest lutowane cyna drut miedziany, ponieważ jest łatwy do utrzymania obiektu. Że powierzchnia jest czyszczony obiekt powinien zostać obniżony zamienny w 10% wodorotlenku sodu, temperatura wynosi 50 ° C, a następnie 15% roztwór kwasu siarkowego i utrzymywanie go w ciągu dwóch minut, a następnie płucze się w gorącej wodzie. Gdy procedura zostanie zakończona, powierzchnia obiektu zostaną całkowicie usunięte, i oczywiście, nie można dotykać ich rękami.

Elektrochemiczne trawienie metali

Musimy chronić miejsca, które nie powinny być wyryte. Aby to zrobić, należy zastosować specjalną pastę na części powierzchni. jest wykonana z trzech części, a dwa – wosk kalafonii, ale topi się w cynie, mieszając od czasu do czasu. Wszakże włączyć do jednorodnej masy, pozostawia do ochłodzenia i rozdziela się fragmenty. Każdy z nich jest umieszczony w gazę, tak że później, gdy naciśnięty może przenikać przez to tak bardzo kit jak to konieczne. Po tym przygotowaniu, która będzie trawa, gorący. Obecnie podejmuje utworzoną mieszaninę, którą umieszcza się w gazie i pocierać powierzchnię równomiernie.

Po ochłodzeniu uszczelniająca staje się zwarty. Pokrywa górna jej jasną farbą rozpuszczalną w wodzie. To może być biały lub akwarela gwasz. Następnie powłoka musi wyschnąć. Następnie rysunek można stosować na farby będzie dobrze trzymać. To może być reprezentowany za pomocą ołówka lub transferu przez plan. Następnie, obwód musi protsarapat igłę do metalu.

Teraz wytrawiania metalu elektrolitycznego zaczyna dołączany jeden post na anodzie – pozytywne, drugi do katody – minus. Aby połączyć pierwszy element, który zostanie nałożony na obraz co druga płyta jest ze stali. Następnie, proces wytrawiania metalu, gdzie obraz został zarysowany.

Jeśli chcesz stworzyć rysunek wielopoziomowych, wszystko odbywa się w taki sam sposób, jak opisano powyżej. Tylko zarys każdej chwili sprawdzić, a gdy najmniejszy z nich został wyryty na stanowisku głębokości, szczegółowo wyjęte i zamalować ich podgrzewany kitu za pomocą pędzla. Kiedy to twardnieje, wszystko jest znowu powtarza się aż do następnej warstwy wzorca. W procesie, stopniowo tworzony obraz.

W ten sposób wytwarzać wytrawiania metalu na siebie, po czym powierzchnia przemyto z terpentyny i polerowana, co daje końcowy wygląd produktu.

trawienie chemiczne

Zastanówmy się teraz, jak stworzyć wzór na powierzchni metalu bez korzystania z urządzeń elektrycznych. W tym celu musimy chemikalia, swobodnie sprzedawane w sklepach ze sprzętem. Zacznijmy. Akwaforta, musimy:

  • "White Spirit";
  • farby, które nie rozpuszczają się w „białej ducha”;
  • aceton;
  • żywicy, która jest używana do pokrycia dachów;
  • sól;
  • bluestone.

szczegóły myjące

Aby zacząć od pozycji, na której planowane jest obraz, szlifowane z papierem ściernym i odtłuścić. Gdy powierzchnia jest gotowa, trzeba się tam, gdzie będzie rysunek, uszczelnić taśmą klejącą lub coś podobnego. Po tym, gdy reszta powierzchni, przy czym wytrawianie chemiczna nie ma wpływu na metal, farby na farbę. Może to być dowolny kolor, najważniejsze, że był odporny na „białego ducha”.

Gdy farba wyschnie, można usunąć taśmę. Pod nim czysty metal, gotowe do budowy na niej rysunek. Teraz, to „mini-canvas” jest konieczne, aby umieścić obraz. Jest to dokonywane za pomocą żywicy, która rozpuszcza się w „lakowa”, aż staje się cieczą, takiej jak farba. To z pędzlem żądany obraz. Co dobrego jest taki improwizowany farby, to fakt, że jeśli w rysunku coś nie działa, to będzie można go usunąć, wilgotnej ściereczki lub wacika w „białym ducha”. Jeśli postać ma bardzo małe szczegóły, które okazały się źle z pędzlem, mogą być korygowane za pomocą igły przez odpędzenie zbędne po wyschnięciu.

W ten sposób można wykonać trawienie klawiszy nóż na ogół metalowych przedmiotów. Teraz, gdy wzór jest gotowy, jest możliwe, aby rozpocząć trawienie.

Roztwór do trawienia

Musimy litra wody, w której rozpuszcza się 100 g siarczanu miedzi, a następnie dodano sól. Trzeba wlać dopóki nie jest już rozpuszczenia. Otrzymana mieszanina będzie mieć kolor niebieski. Jednak po to jest zanurzona w metalowym przedmiotem, kolor zaczyna się zmieniać na zielony.

Tak zanurzyć szczegół. Proces chemiczny rozpoczyna się natychmiast. W tym wszystkim, produkcja nie emituje żadnych szkodliwych substancji, więc metal jest wyryty w domu bezpiecznie.

Działania według reakcji chemicznej

W tablicy utworzonej podczas reakcji, która staje się coraz bardziej. On spowalnia cały proces, więc trzeba okresowo zmywać wodą. Nie rób tego za pomocą różnych schotochek, pędzle i inne narzędzia, ponieważ może uszkodzić lakier. Ale ona zdawała się trzymać cały obraz, a byłoby szkoda, gdyby przeprowadzenie trawienia nożem, na przykład, w oparciu o to, przypadkowo uszkodzić. Jest bardzo delikatna praca, wymagająca silnej ręki i cierpliwości.

Od czasu, podczas których metal pozostanie w roztworze zależy bezpośrednio rysunek głębię. nie istnieją dokładne kryteria, więc każdy sam artysta musi obserwować reakcję chemiczną. I tylko w ten sposób kilka razy, to będzie można powiedzieć z pewnością, czym jest czas niezbędny do manifestacji pożądanego wzorca na głębokości poczętego.

Zalety i wady elektrochemicznego i chemicznego wytrawiania

Zalety elektrochemicznego wytrawiania metalu w domu jest fakt, że stworzył rysunek bardziej jasne, jest wyraźnie widoczny, gdy patrząc na niego pod powiększeniem. Jednakże, wadą jest to, że metoda ta wymaga urządzenia elektrycznego, które mogą być daleko od siebie.

Zalety trawienia chemicznego jest fakt, że wszystko, czego potrzeba można kupić w sklepie z narzędziami. Składniki te są tanie, a co najważniejsze, nie trzeba gdzieś szukać zasilacza lub innych urządzeń zdolnych do przenoszenia między 4 a 7 B. Jednak wadą jest niedoskonały obraz krawędzi.