693 Shares 8731 views

Tłusta skóra twarzy i trądzik: co robić? produkty do pielęgnacji ciała dla skóry problem

Nie jest tajemnicą, że skóra – wskaźnik zdrowia. Jeśli jest to problem, najczęściej dochodzi do zaburzeń hormonalnych. A także zmniejszeniem odporności, niedobór witamin, w obecności różnych chorób. Z estetycznego punktu widzenia, opryszczony twarzy – źródło cierpienia, zwłaszcza w młodym wieku. Jednak wygląd jest ważny zawsze. Gdyby zawiódł, a ty, na przykład, tłustej skóry twarzy i trądzik, co robić? Przede wszystkim, nie denerwuj się. Wszystko naprawić!

Na czym to polega?

Tak, to jest to, co się rozumie przez wyrażenie „problem skóry”? Po tym wszystkim, nie wszystkie świecić automatycznie wskazuje na to. Jak wiadomo, sebum – naturalny proces. Jej celem – aby chronić skórę przed wysuszeniem i wczesnego więdnięcia. Jednak polegać wyłącznie na naturalnych smarowania nieuzasadnione. Ten typ nie mniej niż inne potrzeby codziennej pielęgnacji.

Być może jesteś „szczęście” mieć gęstą szorstką skórę z błyszczącą powłoką. Wtedy to o wyraźnie salovydelenii przekraczające normę. W tym przypadku masz tłustą rodzaju skóry, w którym można zaobserwować rozszerzone pory z wieloma czarnymi kropkami – zaskórników. Powodem ich pojawienia się – brak twarzy.

Jedna procedura mycia i stosowanie kremu w tym przypadku nie jest wystarczająco jasno. Przynajmniej takie skóra potrzebuje regularnych łaźnie parowe i maski fermentowanych produktów mlecznych, stosowanych przed praniem (Applied o kwadrans). Ich celem – do utworzenia kwasu o bariery skórnej jako ochrona przeciwko rozprzestrzenianiu się bakterii, a na skutek trądziku.

konsekwencje

Jeśli z jakiegoś powodu tłuszcz nie jest w stanie stanąć na powierzchni, twardnieje pod skórą, przekształcając wtyczką. Te formacje – prawdziwy siedliskiem bakterii, które nie są pomocne. Do walki z nimi rzuca ciało krwinek białych przerw zapalne procesowe. W rezultacie widzimy w postaci trądziku.

Narażeni są na nich głównie młodzież. Ale, niestety, opryszczony twarzy – znak nie tylko młodzieży. Trądzik (trądzik) może wyprzedzić w każdym wieku. Głównym powodem ich wygląd jest niewydolność układu hormonalnego. Zwiększona produkcja męskich hormonów prowadzi do wzrostu salovydelenie.

Mamy diecie przyczyną może być zmieniony metabolizm. Dlatego prawidłowe odżywianie jest bardzo ważne, jeśli masz skóry tłustej i trądzikowej twarz. Co zrobić w tym przypadku? Pamiętaj, aby jeść pokarmy zawierające witaminy i cynk (warzywa, owoce, owoce morza).

Skóra jako wskaźnik zdrowia

Trądzik może również wystąpić przy odchyleniach w narządach wewnętrznych – wątroby, jelita, żołądek. Jeżeli jakiekolwiek awarie toksyny i odpady próbują wydostać się przez pory, co prowadzi do wysypki, obieranie, różne miejsca. Tłusta skóra jest podatna i stan zapalny, daje wiele kłopotów. To nie jest dobry wygląd, to wygląda gorzej niż suche lub normalne.

Najlepiej jest związana z takimi problemami skóry rozwiązać w gabinecie specjalisty. Bez niej, często jest to trudne, jeśli nie niemożliwe, aby określić przyczyny utrzymujących się problemów i pozbyć się trądziku. Doświadczony kosmetolog pomoże określić najlepszą drogę do zdrowia i urody.

Oprócz trądziku i trądziku różowatego mogą być problemem. Ta choroba jest związana z krążeniem krwi w skórze, z charakterystycznym pieczenie, swędzenie, zaczerwienienie. Zaskoczył skóry różowaty traci swoje właściwości sprężyste i elastyczne. Powodem może być zastój krwi w żyłach, dlatego należy podjąć kompleksowe działania mające na celu wzmocnienie ścian naczyń i normalizacji ciśnienia krwi.

inne przyczyny

Problemy ze skórą, a ponadto nadużywają pikantne jedzenie, palenie, stres, alkohol, narażenie na gorących promieniach słońca lub jetlag. W każdym przypadku leczenie powinno zawierać zestaw procedur, diety, i otrzymują specjalne preparaty.

Kolejna poważna choroba, typowe dla skóry – nużeńca psiego. Kiedy uderzył roztoczy skóry, zwany Zheleznitsa. Trądzik często towarzyszy zapalenie skóry, trądzik, zaskórniki i inne poważne wady. Dlatego konsultacja lekarza jest koniecznością, gdy oleiste problemy skórne.

Tłusta skóra twarzy i trądzik: co robić?

Najważniejsze tutaj – prawo opieki. Przede wszystkim trzeba oczyścić z tłuszczu skóry tłustej akumulacji brudu, który zatyka porów. Innymi słowy, aby zapobiec zapalenie. Szczególną cechą tego typu jest to, że z powodu złogów tłuszczu na powierzchni zwykłego mycia wodą z mydłem i nieskuteczne. Gorąca woda powoduje tylko aktywność gruczołów i przewodów rozwijają, który wychodzi na powierzchnię nawet więcej tłuszczu.

Wymagane środki do skóry tłustej specjalne żele lub mydło. Stosuje się je zazwyczaj z lekkim masażem. Ważnym zadaniem opieki nad takim skóry – sprawiają, że bardziej kwasowe bariera i tłumią istotną aktywność mikroorganizmów.

Oprócz kefir lub surowicy tworzyć kwaśne środowisko na powierzchni, która octu dodaje się do wody w praniu. Ten sam efekt daje szczypty kwasu cytrynowego. Po przemyciu wycierania twarzy z lodem i ostrożnie pat miękką ściereczką.

Co do wykorzystania podczas mycia?

Każde płukanie tego rodzaju skóry towarzyszyć zastosowanie czynników mających wpływ odkażania i suszenia: żeli, pianek. Specjalne toniki i mleczka z kwasem salicylowym i tlenku cynku , aby pomóc wyciągnąć porów. Efektem ich zastosowania będzie oczyścić skórę.

Zalecane jest wytworzenie wody do mycia niezależnie zawierający nadtlenek wodoru i kwas borowy infuzyjnych ziół z mocą ściągających. Mówimy o chaber, dziurawiec, skrzyp, matka i-macocha, szałwii, jarzębina, nagietek, pokrzywa lub Aire.

Na podstawie takiej infuzji można wytwarzać w mieszaninie alkoholu (wódka zioła połączyć z łyżką) i wytrzeć twarz z nim. Jeśli używasz alkoholu razem z przewodami mydła do łuszczenia lub zaczerwienienie, konieczne jest łagodzenie. Następnie powinniśmy hydrożelu. Jej celem – nawilżają i łagodzą twarz.

profesjonalna pomoc

Walka z zaskórników, w większości przypadków wymaga głębokiej kosmetyczne oczyszczające ćwiczenie, który jest najlepszy w biurze profesjonalnej kosmetyczki. W domu, można zrobić specjalną maskę złuszczający, który może rozpuścić suche płatki naskórka i eliminowania sprzyjającego środowiska dla bakterii. Po ich użyciu, trzeba będzie jasne skóry, zdrowe i sprawne.

Jeśli twoim zamiarem jest peeling, wiesz, że to może być mechanicznie (w formie peelingu) lub chemicznych. Każdy zarośla zawiera stałe dodatki w postaci cząstek, które dosłownie ama zastygnięte płatków skóry przez działanie mechaniczne. Peeling chemiczny działanie opiera się na rozpuszczenie kwasu martwych komórek – cytrynowy, mlekowy, owoców.

Najlepiej byłoby przeprowadzić tę procedurę raz lub dwa razy w tygodniu. Jeśli robisz to częściej, można uzyskać efekt odwrotny, ponieważ gruczoły łojowe rozpocząć pracę z nową działalnością.

Maski – Nasze wszystkie

Głębokie oczyszczenie twarzy w naszych czasach jest bardzo często przy pomocy masek na bazie glinki – czerwony, niebieski, żółty lub czarny. Ta substancja – silny chłonne. Glina jest w stanie wchłonąć praktycznie każdą ilość tłuszczu z powierzchni skóry. Ponadto do maski są enzymy, kwasy, środki bakteriobójcze.

Wybrane narzędzie obficie nakłada się na skórę od środka powierzchni wokół okręgu, delikatnie masując. Łuszczenie się około 3 minuty, po czym płyn do płukania i poddano tonik twarzy. Maski – od 10 do 20 minut. pomoc spektakularny może mieć również łaźnię parową. Robi je w nocy. Para podgrzewa skórę i usuwa zaskórniki. Gotowane na parze, jest o wiele bardziej otwarci na innych środków pielęgnacji.

Nie powinniśmy zapominać, że głównym warunkiem „edukacji” problem skóry – ścisłe prawidłowość wszystkich niezbędnych procedur. Tylko konsekwencja i wytrwałość pomoże pozbyć się niezdrowych przejawach i cieszyć się zaufanie do własnych danych zewnętrznych.

trądzik

Wysypka może mieć różny charakter: w postaci plam starczych, łojotoku, zaskórników i trądziku. Kiedy rozprzestrzenianie się infekcji skóry rozpala się do powstawania czyraki. Jeśli ujawniają one, mogą pozostać blizny.

Dokuczliwy trądzik jest znany jako trądzik. Jak każda inna choroba, składa się z kilku odrębnych etapach i zawsze wymaga interwencji medycznej. Jej pojawienie się jest możliwe tylko wówczas, gdy skóra zawiera gruczołów łojowych. Takie obszary oprócz twarzy należy klatkę piersiową i górnej części pleców.

Jeśli to jest trądzik – dlatego, że masz tłustą skórę twarzy i trądzik, co wtedy zrobić? Często problem jest dziedziczna. Rodzice powinni uczyć dzieci jak dbać o własną skórę, szczególnie w okresie dojrzewania. Jest to konieczne, aby ograniczyć stosowanie kremów tłuszczowych i kosmetyków na bazie wazeliny i lanoliny. Pamiętaj, aby pozbyć się złego nawyku dotykać twarz w dłoniach. Musimy nauczyć się żyć bez makijażu, ponieważ może zatkać pory jeszcze bardziej.

Reguły dla tych, którzy mają problemy skórne

Używane toniki i płyny zawierające alkohol nie powinien być, kremy – tylko w postaci emulsji. Wszelkie do makijażu skóry tłustej jest wymagany do połączenia z nawilżający działania antybakteryjnego. Krem na noc jest stosowana nie później niż 2 godziny przed snem, resztki namoczyć szmatkę ostrożnie. Pościel, zwłaszcza poszewki, zmieniać tak często, jak to możliwe. Jego żelazo gorące żelazo, w ciężkich przypadkach można skorzystać z usług pralni chemicznej.

Nie dopuszczać do kontaktu ze skórą twarzy swojego zwierzaka, a także przechowywać je w łóżku. Ci, którzy noszą okulary, należy zdezynfekować części bezpośrednio dotykania twarzy. Należy zwrócić uwagę na gąbek kosmetycznych. Dla nich też wymaga starannej konserwacji. I nie zapomnij zabrać kompleksów witaminowych.

Trądzik bardzo często wywołuje stres. Spróbuj mniej nerwowy, więcej walk w powietrzu, najlepiej w parku, z dala od kurzu dróg miejskich. Jest to niezwykle ważne, za wszelką cenę, aby rzucić palenie. Unikać towarzystwa osób z uzależnieniami. Dym z papierosów cudzego nie są mniej szkodliwy wpływ na skórę.

Jak inaczej sobie pomóc?

Próbować zanegować spożycie kawy i mocnej herbaty. Pod wpływem zwiększonego ilość kortyzolu wytworzonego na drodze (hormonu stresu). Staraj się, aby Twoje ulubione napoje stał soki, zielona herbata, napar miętowy.

Nauczyć się ufać własne uczucia. Załóżmy, za radą kosmetologa zdecydowałeś na nowej skutecznej maski. Ale stawiając czułem swędzenie i pieczenie. W tym przypadku, należy natychmiast zmyć! Ta maska nie pasuje.

Nie pozwól nikomu dotykać twarzy brudnymi rękami. Wykonując procedurę czyszczenia należy upewnić się, że kosmetyczka została gumowych rękawiczkach. Jeżeli istnieje jakakolwiek zapalenie na twarzy odmówić zarośla, w przeciwnym razie ryzyko rozprzestrzeniania się infekcji.

Maska domowego do skóry tłustej

Oto kilka typowych opcji maski zaleca się robić raz w tygodniu, najlepiej po kąpieli lub na parze twarz. Kojące i doskonały efekt bakteriobójczy ma mieszanka psyllium, mniszek lekarski i mięty. Każdy składnik należy zwrócić na 2 łyżek posiekanej postaci subtelnie, jak to możliwe, aby rozciągnąć zawiesiny. Wymieszać z ciepłą przegotowaną wodą, dodać trochę miodu. Otrzymaną mieszaninę umieszcza się na powierzchni przez 20-25 minut, a następnie przemywa się ciepłą wodą.

Ewentualnie różany wodę w ilości jedną łyżeczkę, dodać glicerynę kropelki (6), dwie łyżki mąki rozcieńczyć sparowane łyżki wody, nakłada się na skórę. Ta maska jest suchy na powierzchni, a następnie usuwa się z ręcznika, wobec rozciera z lodem z zamrożonych infuzji mięty. Szczególnie ważne jest, aby zwrócić uwagę na domy klastra trądziku.

Do klarownego problemów skóry, pół szklanki długich ziaren ryżu wlać kubka wrzącej wody, na dwie godziny domagać się pod pokrywą. Wlewa się wodę, dodaje się do 100 g rozdrobnionego świeżego kapusty puree stanu, mieszanego i utrzymywanego na powierzchni przez 15 minut, płukano najpierw ciepło, a następnie – z zimną wodą.