314 Shares 5515 views

Wino z rokitnika w domu – przepis

Kruszyna – jagoda, z których postanowił ugotować galaretki lub dżemu. Fakt, że z niego jest możliwe, aby wspaniałe wina, nie wiadomo, do każdego. Miód ananasowy smak tego napoju jest lekki i przyjemny, smak jest miękkie i niezapomniany, a kolor jego urokami złote odcienie bursztynu. Ponadto, rokitnika wino ma korzystne właściwości lecznicze, ponieważ zawiera olej z tego owocu – magazyn substancji odżywczych. Do przygotowania wysokiej jakości napoju, należy postępować zgodnie z poniższą recepturę i zwracać uwagę na tych subtelności i niuansów. W tym przypadku, sukces jest gwarantowany.

Co powinno być zawarte składniki?

Szczególną uwagę należy zwrócić na dobór wysokiej jakości jagód. Zaleca się stosowanie wystarczająco dojrzałe rokitnika. Z jagód, że nie miałem czasu, aby dojrzeć, dobre wino nie będzie działać. A jeśli są one zbyt dojrzałe, produkt fermentacji będzie opóźnione ze względu na wysoką zawartość oleju w surowcu. Sok z rokitnika jest cennym surowcem biologiczny, który zawiera około osiem procent wolnych lipidów. Obejmują one warstwę tłuszczu wszelkiego rodzaju drożdży i znacząco spowolnić proces fermentacji. I po jego zakończeniu domowej roboty wino z rokitnika często okazuje mętny.

Powinno również być wykluczone z wejściem uszkodzonych owoców w stosunku do całkowitego ciężaru w celu uniknięcia wystąpienia zepsutego zapachu.

Jakość wody ma istotny wpływ na to jak smak będzie gotowane wino z rokitnika. Prosty przepis tego napoju jest użycie przygotowanego płynu. Dla dobrej jakości wody zaleca się stosowanie specjalnego filtra oczyścić go z niepożądanych dodatków i zanieczyszczeń. Zastosowanie wody jako cieczy może być wrzenia i pozostaw na dzień.

niezbędne składniki

Aby przygotować wino z rokitnika zwyczajnego w domu, z następujących elementów:

  • ak (owoce jagodowe), – 15 kg;
  • cukru – 5 kg;
  • woda oczyszczona.

Od liczby składników w końcu okazać się sześć do dziewięciu litrów wina domowego.

Poniżej opisano szczegółowo jak przygotować wino kruszyna w domu – przepis ze stopniowego rozpadu procesowego.

Krok pierwszy. Obróbka wstępna z jagodami

Przed bezpośrednio rozpocząć gotowanie wina z rokitnika zwyczajnego, należy starannie usunąć gałązki, liście i inne zanieczyszczenia ze zbierania jagód, uważając, aby nie uszkodzić owoców. Przemyć je nie jest konieczne, ponieważ na powierzchni owoców ułożonych dzikiego drożdży, które biorą udział w procesie fermentacji. W przypadku, gdy kruszyny brudny lub zakurzony, zaleca się, aby wytrzeć suchą szmatką.

Dalej przetworzonych owoców trzeba zmielić na gładką stanie zawiesiny w dowolnym dogodnym sposób dla Ciebie. Może to być mikser, szlifierki lub sokowirówki. pozwoliła również rozciągać kruszyna ręcznie z użyciem drewnianego tłuczka.

Krok drugi. Uzyskiwanie soku z rokitnika

W celu dalszego przygotowania domowej roboty wino z rokitnika zwyczajnego, przepis obejmuje szereg skomplikowane i czasochłonne krok – uzyskanie sok z jagód. Posiekane pospolita należy również pokonać z użyciem gęste sito lub gazę, złożony dwa razy lub trzy razy. Podczas wytwarzania soku, zaleca się dodanie wody do owocu w małych porcjach. Jest to trochę łatwiejsze wydobycie. Wyodrębnionym rokitnika sok należy pozostawić na pół godziny do rozstrzygania gruzu przed upadkiem.

Krok trzeci. Przygotowanie soku fermentować

Otrzymany sok z jagód, aby łagodnie, bez potrząsania osadu, wlać do słoików 4-5 litrów objętości. Do każdej jednej szklanki cukru i dobrze wymieszać, aż do całkowitego rozpuszczenia. Napełnić zbiornik nie potrzeba więcej niż trzy czwarte.

Po konieczności angażowania szyi każdego z banków lub innych luźnej tkaniny gazą i pozostawić na trzy dni w pomieszczeniu o temperaturze zbliżonej do temperatury pokojowej. Około trzech godzinach od dodania cukru powierzchni soku zaczynają tworzyć pomarańczową pianę. Jej stała potrzeba strzelać co najmniej dwa lub trzy razy dziennie.

Krok czwarty. Faza aktywna fermentacji

W celu przygotowania wysokiej jakości wina z rokitnika zwyczajnego w domu, przepis sugeruje, że następujące ważne kroki – fermentacji brzeczki. Aby to zrobić, po tym terminie musi być sok z wszystkich puszek pięć-litrowe scalić w jeden duży pojemnik, nie zapomnij o osadzie. On też musi być obecny w brzeczce. Gdy trzeba rozpuścić 2,5 kg cukru w trzech litrów podgrzanego wody, dodać roztwór do soku z rokitnika i dobrze wymieszać.

Poniżej znajduje umieścić na szyi z gumowych rękawiczek medycznych pojemnik, z których jeden palce muszą wykonać nakłucie igłą. Butelka z brzeczki zaleca się, aby poruszać się w ciemnym pomieszczeniu, w którym temperatura jest utrzymywana na poziomie nie niższym niż osiemnaście stopni, a nie więcej niż dwadzieścia siedem.

Pozostałą cukier powinien być podzielony na trzy równe części i umieścić ją w brzeczce w czwartym, siódmym i dziesiątym dniu fermentacji.

W celu wina z rokitnika w domu, aby uzyskać przyzwoitą jakość, zaleca się codziennie 4-5 razy dziennie, aby wstrząsnąć lub lekko wstrząsnąć pojemnik z brzeczki w ruch kołowy w celu mycia ścian jego zawartości w celu uniknięcia wygląd stref octowego zakwaszenia.

Powinien on być raz lub dwa razy dziennie, aby mieszać ciecz z długą drewnianą łyżką, tak, że wino nabiera bardziej intensywny kolor i smak. Ponadto, procedura ta umożliwia bardziej równomiernie rozłożone w obszarze objętości fermentacji.

Rękawice gumowe służy jako nadajnik sygnału dla określania okresu fermentacji. Jeżeli pozostaje wypełniona powietrzem, co oznacza, że wpływy aktywnej fazy fermentacyjnej. Gdy tylko zdmuchnął rękawicę i spadł, zaleca się, aby przejść do następnego etapu produkcji wina.

Krok piąty. Filtrowanie i spokojny etap fermentacji

Podczas fermentacji aktywna warstwa jest formowana na powierzchni brzeczki oleju rokitnika zwyczajnego, który jest wymagany do utrzymania w czystości. To jest po wina wyprodukowanego z kruszyny trzy przecedzić przez gazę, składany w kilku warstwach, aby pozbyć się osadu. Przesączoną brzeczkę należy dodać do czystej butelki szyjki blisko gumowych rękawiczek medycznych i umieszcza się w ciemnym i chłodnym miejscu, w którym temperatura utrzymywana jest w nie mniej niż dziesięć, a nie więcej niż szesnaście stopni. Idealny do tego celu odpowiedniej piwnicy. Konieczne jest, aby opuścić zbiornik przez trzy do czterech miesięcy do cichej fermentacji. W celu osiągnięcia pożądanego wyniku i uzyskania dobrego wina z rokitnika zwyczajnego, przepis wymaga okresowego brzeczkę filtracji przez zagięte w kilka warstw gazy. Proces ten powinien być przeprowadzane raz na pięć lub sześć tygodni, aby pozbyć się tzw osadów i napowietrzania napoju.

Krok szósty. Dokonywanie przejrzystość wina

Ten krok zmienia kolor wina, dzięki czemu jest przejrzyste, ale nie pojawia się na jego smak. W tym celu jedno białko jaj oddzielone od żółtek, pokazał także, że stopniowe dodawanie wody (około sto mililitrów). Otrzymaną pianę należy mieszać z jednym litrze wina i delikatnie podtrzymującego wchodzi do butelki. Ponadto zaleca się wymieszać kruszyny wino, przykryć gazą i pozostawić na dwa do trzech tygodni, aby nabyć przejrzystość.

Krok siódmy. rozlew

Po udzieleniu napojowi przejrzystego białego wina uzyskanego z rokitnika z pięknym bursztynowym kolorze. Dodaje się wlać do butelek. Proces ten powinien być wykonane starannie, bez mieszania osadów na dnie zbiornika i uderzył go w napoju. morze butelkowana kruszyny wino powinno być szczelnie zamknięto i wysłany na starzenie w chłodnym i ciemnym pomieszczeniu. Im dłużej wino będzie stać, tym bardziej wyrafinowane będzie smakować. Narażenie na nim powinna wynosić co najmniej cztery miesiące. Maksymalny okres przechowywania tego magicznego napoju z jagód rokitnika – trzy lata.

Wytwarzanie rokitnika wina, nie wymaga skomplikowanych elementów, jak opisano powyżej, zakłada istnienie owoców receptury cukru i wyeliminowania z drożdży i innych dodatków. Jednak proces ten jest dość skomplikowany, a co ważniejsze, jest trwałe. Ale wynik będzie nagradzać was w całości. Magia smaku napoju, miękkie uwodzicielski smak i złoty kolor zachwyci nawet najbardziej wymagających sommelierów.