531 Shares 7825 views

Co zabrać z Kuby na pamiątkę?

Dla Rosjan, Kuba – jest ucieleśnieniem wolności i szczęścia, absolutnie egzotycznym. Przyjeżdżając tu, turysta otrzymuje uzasadnione pytanie, które mogą być wniesione z Kuby do przyjaciół i znajomych, na pamiątkę. Opowiedz o tym, co jest tradycyjnie słynny Liberty Island, lepiej jest kupić dzieci, kobiet i mężczyzn. Ponadto, słuchać rad turystów, że ma niezwykłe i praktyczne, można kupić tutaj.


Kuba podróży

Podróże z Rosji na Kubę, Rosjanie mają co najmniej pół dnia. Uczyniwszy tak długą podróż, chcę maksymalny relaks, oglądać całą zabawę. I oczywiście, pojawia się pytanie, co zabrać ze sobą na Kubę dla pamięci.

Do głównych atrakcji historycznych i kulturowych kraju są skoncentrowane w Hawanie. W historycznym centrum stolicy Kuby jest chroniony przez UNESCO na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Istnieje około tysiące wybitnych budynków i obiektów. Tutaj na pewno zobaczyć Katedrę św Krzysztofa, zbudowany w końcu 18 – początku 19 wieku w stylu barokowym. Jego wnętrze wyróżnia się dobrymi kopiami obrazów Rubensa i Murillo, a także rzeźby Bianchiniego. Cienaga obszar, na którym znajduje się katedra także zabytek architektoniczny. Innym ważnym celem jest Hawana Capitol. Jest bardzo podobna do tej samej nazwie „brat” w Stanach Zjednoczonych, pozwoliła odwiedzającym wewnątrz wnętrz budynków są bardzo interesujące.

W Hawanie, przeżył trzy ogromne fortece, najbardziej znany z nich, najstarszy jest kompleks Castillo de la Real Fuerza, założony w 16 wieku. Warto również zobaczyć Prado Boulevard, najczęściej odwiedzanym miejscem Old Havana oraz Teatru Bolszoj w kolonialnym stylu barokowym. Poza Hawanie, również interesujące dla turystów są miasta Trinidad, Santa Clara i Santiago de Cuba.

Oprócz zabytków architektonicznych i historycznych, Kuba jest bardzo atrakcyjny dla jego naturalnych atrakcji. Ten unikalny park-rezerwat „Bagna Zapata” z dużą ilością rzadkich zwierząt, ptaków i roślin. Park Narodowy Topes de Collantes, w pobliżu Trynidad i dolina Sierra de los Organos pozwalają zobaczyć wyjątkowy charakter kubańskich i egzotycznych mieszkańców. Każda atrakcja Kuba produkuje pamiątki z ich symboli .. magnesy, kubki, koszulki, breloki, itp Produkty te pomagają częściowo odpowiedzieć na pytanie, co może być wniesiona z Kuby.

Co robić i zobaczyć

Charakter każdego kraju można zrozumieć, jeśli tylko zobaczyć, jak żyją i pracują w nim ludzi, to nie jest wyjątkiem i Kuba. Co zobaczyć i przynieść z powrotem z podróży na wyspę Liberty? To pytanie pomoże razy odpowiedź na słynnych winnic w kraju.

Na przykład, aby odwiedzić fabrykę cukru widzieć Jose Smith i autentyczne produkcji dla przetwórstwa i produkcji trzciny rumu. Nie można spróbować różnych odmian napoju i kupić kilka butelek na pamiątkę. Szczególnie interesujące dla turystów jest wycieczka do fabryki cygar „Partagas”. Sam budynek jest 19 wieku zabytkowy budynek, a proces produkcji sprawia, że jest możliwe, aby zobaczyć utworzenie cygara, które również nie uległa zmianie od połowy 19 wieku. Na koniec wizyty można kupić cygara jako prezent dla przyjaciół.

Wizyta na Kubie nie można sobie wyobrazić bez odniesienia do plaż, takich jak słynny Varadero plaży z białym piaskiem i łagodnym szumiących falach oceanu przyciąga tysiące turystów każdego roku. Warto odwiedzić to słynne bary „Tropicana” i „La Bodeguita del Medio”, gdzie znajdowały się Ernest Hemingway, Fidel Castro i pan Marquez. Odrębną część obiadem uczynić podróż na Kubę. Nie można po prostu spróbować specjałów takich jak żółw i mięsa krokodyla, ale także życia morskiego, takich jak miecznik i niezwykłej kuchni lokalnej.

Tradycyjne kubańskie specjały

W każdym kraju istnieją produkty i produkty, które ucieleśniają większość jego narodowy charakter. Specjalności są najczęściej i najbardziej popularne pamiątki, które turyści kupują. Zastanawiając się nad pytaniem, co doprowadzić do Kuby w pierwszej kolejności warto pamiętać o najważniejszych produktów, które są związane z danym krajem. To przede wszystkim rum i cygara. Ponadto, Kuba, a także w wielu krajach Ameryki Łacińskiej, związane z kawą. Jest to popularna pamiątka z Kuby. Co przynieść więcej wolności do wyspy do różnych ludzi, jak uniknąć błędów przy zakupie? Opiszemy szczegółowo.

cygara

Niemal każdy turysta, który przyjeżdża na wyspie Liberty, myśli przynieść cygar z Kuby. Ale on nie wie, co zrobić zakup nie będzie łatwe. Istnieje wiele odmian i dokonać wyboru nie jest łatwe. Mogą one być grube i cienkie, różnych marek i kolorów. Przy zakupie dla siebie najlepszym argumentem przy wyborze wino, we wszystkich oficjalnych sklepach mają specjalne pomieszczenie, w którym można zapalić cygaro. Jeśli zakup nie palaczem, to istnieje nadal polegać na oczy i nos. Ponieważ cygara – główny produkt wyspie, a następnie popełnił je nie tylko w fabrykach, ale także w małych sklepach i pod ziemią. Dlatego dla jakości produktów jest lepiej udać się do dobrego sklepu i w żadnym wypadku nie biorą cygaro z nim. W małych sklepów można również oszustwa, na przykład, pudełko cygar fabryce można umieścić kilka podróbek. Dlatego przy zakupie należy dokładnie sprawdzić i dotknąć każdego, że wszystkie były takie same.

Nabyć dobry produkt najłatwiejsze markowe sieci, takich jak La Casa del Habano, Habanos SA, Partagas. Oni zawsze sprzedawać produkty najwyższej jakości, oferują mu spróbować i powiedzieć o jego pochodzeniu, jeśli to konieczne. Ponadto, w niektórych sklepach można zobaczyć personel Twister cygara, który ma rację, gdy robisz kilka kawałków drobnego tytoniu. Z kraju nie może przekroczyć 50 sztuk produkcji fabrycznej i nie więcej niż 25 bez oficjalnych oznaczeń.

rum

Myśląc o tym, co może przynieść pamiątki z Kuby, oczywiście, od razu przypomniał sobie rum. Jest to prawdziwy symbol kraju, i nie jest produkowany wiele marek i odmian tego napoju alkoholowego. Aby zakupić „prawo” napoju może być prowadzony przez najbardziej popularnych marek. I to jest najbardziej znanym rum Havana Club na świecie, popularne wśród miejscowej ludności Santiago, Legendario i Paticruzado. Aby uchronić się od podróbek, a oni nie są rzadkością, trzeba iść na zakupy w miejscach publicznych, flagowych sklepach. Będzie ona również pomóc w celu uniknięcia problemów w urzędzie celnym, jak tylko można wyjąć licencjonowany produkt jest sprzedawany wyłącznie w sklepach. Średnia cena za litr rumu jest $ 10-15, więc koszt – jest również znakiem jakości produktów.

Nie ma innej opcji zakupu rum – to degustacja, duże zakłady dają wycieczki na ich produkcję i rozmawiać o każdej odmiany, niech próbują. Można również kupić produkty licencjonowanych. musi pamiętać tylko ograniczenia na kubańskich i rosyjskich celne dotyczące eksportu i importu alkoholi.

kawa

Odpowiadając na pytanie o to, co pamiątki przywrócić z Kuby, również warto pamiętać kawy. Podobnie jak wielu z Karaibów, Kuba słynie marek kawy. Dobrą rzeczą jest to, że produkcja tego pachnącego napoju jest całkowicie kontrolowana przez państwo, tak aby sprostać fałszerstwa praktycznie niemożliwe. Kawa jest sprzedawany na całym świecie, istnieje wiele marek i odmian. Jednak najbardziej znane i popularne są: Arabica Serano Umyte, Serano i Turquino Cubita. Aby wybrać najlepszą kawę do gustu, zawsze można spróbować go w kawiarni. Turyści chętnie kupić wiele różnych odmian do wyboru, z korzyścią, że nie istnieją ograniczenia dotyczące eksportu i importu. Warto pamiętać, że Kubańczycy wolą bogatego kawę, więc może się wydawać, Rosjanie krepkovatym. Smak kubańskiej kawy jest nieco inny od znanych do Brazylijczyka, ale ma wielu fanów na całym świecie.

Prezenty dla mężczyzn

Wszelkie podróż – jest nie tylko dużo wrażeń i zdjęcia, ale także pamiątki. Co zabrać na Kubę? Zdjęcia i emocje? Przyjaciele i rodzina wyraźnie nie rozumiał, bo chcą dostać prezenty i pamiątki. Liberty Island oferuje szeroki wybór produktów dla mężczyzn. Oprócz tych rumu i cygar, przedstawiciele silny połowa ludzkości będzie zadowolony brutalny nóż maczetę. Taka automatyzacja obniżyć czas trzciny cukrowej. Noże są w różnych rozmiarach i mogą być wykorzystane do celów domowych lub rybołówstwa, polowania, w kampanii. Należy pamiętać, że prowadzenie maczetę mogą tylko bagaż. człowiek będzie także miło dostać ładny kapelusz, sombrero, który jest również swego rodzaju symbolem Kuby.

Oryginalny prezent będzie T-shirty z legendarnego komendanta Chegevara w lokalnych sklepach można znaleźć wiele wersji tych produktów. Także dla mężczyzn może być dobrym obywatelem guyabera pamiątka koszula, najczęściej są one kolorowe i jasne, ale można znaleźć jednego koloru, low-key kolory.

Prezenty dla kobiet

Co zabrać na Kubę darem dla kobiet? Kwestia ta ma również wiele odpowiedzi. Pierwszą rzeczą, która powiadomiła mieszkańców – jest dekoracja z czarnych korali i wyrobów wykonanych z skorupy żółwia. Oni są naprawdę bardzo piękne i oryginalne. Lokalna uwierzyć, że takie ozdoby mają magiczne właściwości ochronne. Ale przy zakupie należy pamiętać, że z kraju może tylko licencjonowanych produktów. Dlatego, aby kupić biżuteria jest tylko w oficjalnych sklepach i mieć pewność, aby zapisać pokwitowanie. Kubańczycy również bardzo piękne ozdoby ze srebra, drewna, owoców nasion z pereł. Wiele kobiet bardzo lubię duchy produkcji lokalnej i kosmetyków opartych na naturalnych składnikach. Lokalne perfum są aromaty egzotycznych roślin, a także napoje spirytusowe otrzymane niezwykły i bardzo słonecznie. Również panie są zawsze gotowi, aby uzyskać piękny szal lub Żywe kubańską spódnicę.

Prezenty dla dzieci

Dla tych, którzy mają dzieci, pytanie, które może być wniesiona do Kuby jako dar, jest szczególnie dotkliwy. Proszę niż dzieci? Zazwyczaj dzieci naprawdę lubią marmolady lub guawy, mango, a także lokalną czekoladę. Kuba robi ciekawe lalki w strojach narodowych, które, oczywiście, jak dziewczęta. Dla chłopców można kupić drewniane kukiełki i zabawek w afrykańskim stylu narodowego. Również dzieci mogą kupić koszulki i czapki z symboli państwowych lub śmiesznych zdjęć. Lokalni rzemieślnicy wykonane z różnych materiałów improwizowana samochodów i samolotów, że będzie to dobry prezent dla chłopców i kolekcjonerów. Nawet Kuba od dawna znana żołnierzy cynowych, które dziś można kupić w Muzeum broni. Lubią również chłopców i chętnie kolektorów. Pamiątka dla dzieci może stać się lokalnym monety z symboli państwowych.

Prezenty przyjaciele i koledzy

Podróż sprawia, że myślisz o tym, co przyniesie jako dar od Kuby. Zdjęcie sklepy z pamiątkami pokazują szeroki zakres zwykłych pamiątkowe drobiazgi, które można dać do kolegów i przyjaciół. To kubki, talerze, małą butelkę rumu, piękne zdjęcie z okładki skór bizonów, portfele. Pasja dla muzycznych przyjaciół może przynieść krajowych instrumentów muzycznych: bębny, marakasy, bongosy. Są ładnie urządzone i będzie dobrym dekoracji wnętrz. Koledzy może przynieść ramki, urządzone w stylu etnicznym. Dziewczęta zapewne zadowolony z jasnym chusteczką w duchu narodowym.

Jeśli nie chcesz mieć małe rzeczy dla każdego kolegi, można po prostu ustawić stolik z kubańskimi specjalnościach: kiełbasa, ser, kawa, marmolady i butelkę likieru ziołowego lub rumu. A na posiłek podzielić się ze swymi towarzyszami swoje wrażenia z podróży.

praktyczne prezenty

Ludzie, którzy dużo podróżują, często wolą wnieść coś pożytecznego, który byłby przypominający kraju. Jakie są praktyczne upominki od Kuby, co zabrać ze sobą? Zdjęcia z rynków i sklepów pokazują, że można kupić wiele ciekawych i przydatnych rzeczy. Na przykład, ręczniki lub ubrania dla domu w stylu etnicznym.

Kuba słynie leków i dodatków biologicznych, więc podróż do drogerii pomogą połączyć przyjemne z pożytecznym. Na przykład, z chrząstki rekina preparaty stać się godnym prezent dla mężczyzn, jak i witamin w podeszłym wieku lub sportowców. Kuba – jeden z liderów na rynku farmaceutycznym można kupić wiele generycznych komfortowych cenach. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w recepty.

Miłym przypomnieniem kraju będzie ceramiczne i drewniane naczynia w stylu narodowego. Panie chętnie kupować worki tkane wykonane przez miejscowych craftswomen i kosze na stole.

Porady podróżnych

Jeśli zapytać doświadczonymi podróżnikami, które przynoszą z Kuby, oczywiście, pierwsza odpowiedź brzmi – rum i cygara. Ale potem powiedzieć, że kraj produkować również dobry alkohol Cubita, co jest dość tani, jak i wiele innych rumu. Wielu powie, że Kuba zrobić pyszne czekoladki, które można kupić w sklepach, jak również na lotnisku. Jak polecić doświadczonymi podróżnikami zwracając uwagę na lokalnych sosy i przyprawy, oni pomogą zapamiętać smak potraw kubańskich w domu. Kobiety mówią, że na Kubie można znaleźć piękne, kolorowe produkty len: Servietter, uchwyty garnka. Podróżujący powinni kupić jedzenie i cygara tylko w sklepach, a reszta – według uznania. Ale rynki muszą ostro targować, a ceną dla turystów zawsze mocno zawyżone.

Czego nie powinien nawet myśleć

Odpowiadając na pytanie, co zabrać ze sobą na Kubę, nie możemy powiedzieć, że jest to zabronione na eksport, a zakup niektórych przedmiotów nie może się zgodzić, jednak wezwał mieszkańców. Trzeba pamiętać, że kraj ten jest ograniczony do usuwania nielicencjonowanych cygar, rumu, wyrobów ze skorupy żółwia i czarnego korala. Dlatego też kupić z nim może prowadzić do smutnych rezultatów – zakup tylko skonfiskowane celnych. Również zakazała wywozu dzieł sztuki, antyki, książki starszych niż 50 lat. Ponadto, warto pamiętać o rosyjskich ograniczeń w imporcie wyrobów alkoholowych i tytoniowych, dużej ilości narkotyków.