88 Shares 1850 views

Thallus wodorostów – co to jest? Właściwości i zastosowania. Maska kelp twarzy: Opinie

Algi – najstarsze przedstawicieli flory morskiej. Najbardziej przydatne są uważane wodorosty. Pochłaniają wszystkie minerały z wody morskiej.


Kelp – są przedstawiciele wodorosty, inna znana ich nazwa – „wodorosty”. Powszechne stosowanie tych glonów znajdują się w kosmetykach, gotowaniu, medycyny, programy odchudzania i różnych branż. SPA-salonów oferuje zabiegi z ich użyciem. Tendencja ta została nazwana thalassoterapii (od imienia jednego arkusza glonów – plechy).

Właściwości i zastosowania krasnorostów

Algi Laminaria – stanowi zestaw pierwiastków śladowych, witamin, kwasów i innych substancji niezbędnych do ludzkiego ciała. Poszczególne elementy na obecność których jest docenione to algi są kwas alginowy i mannitol sorbentu pochodzenia naturalnego. Radzą sobie dobrze z wycofaniem się toksyn z organizmu.

Zastosowanie glony żywności ma korzystny wpływ na działania tarczycy, ze względu na wysoką zawartość jodu. Niedobór jodu może prowadzić do utraty wartości, wizję i opóźniony rozwój intelektualny słuchu. Dobra akcja ma na stanie kelp układu pokarmowego, zwiększenie perystaltyki jelit.

W kosmetologii, brązowe algi wykorzystywane do stymulacji metabolizmu i odmłodzenie, jak radzić sobie z różnymi wadami skórze:

 • obrzęk;
 • cellulit;
 • rozstępy (rozstępy).

Dla tych celów, algi thallus jest stosowana jako okłady kosmetycznych. Jest bardzo wygodny w użyciu całą płytkę (liści) na gorące lub zimne okłady.

Powierzchnia płyty pokryta jest substancją galaretki który został nazwany agar. W związku z tym nie ma maksymalny kontakt z ciałem podczas owijania. Ponadto substancja ta stymuluje wchłanianie substancji leczniczych w plechy alg skóry. Zabiegi przeprowadzane są kursy. Zazwyczaj jest to 8-10 sesje.

Gorące okłady

Procedura ta uaktywnia krążenie krwi i rozszerza naczynia krwionośne. W tym przypadku składniki odżywcze wchłaniane przez skórę, twardych toksyn i odpadów. Sensation podczas sesji bardzo przyjemne, czas trwania wynosi od 25 do 40 minut.

Dla maksymalnego efektu, przed obierania prowadzi się przez owinięcie skórę. Ideałem byłoby, aby spędzić go z zielonej glinki, zwłaszcza jeśli prowadzone walki z cellulitem.

Następnie 100-200 g suchych liści Laminaria (może to być nawet rozdrabnia plechy) moczy się w ciepłej wodzie, co najmniej 30 minut. Następnie są one stosowane do ciała jako kompres i zamieni się w wodoodpornej blachy i ciepłym kocem. Żylaki gorące okłady nie są używane.

Sesje te mogą być przeprowadzane nie tylko w SPA-salonów, ale również w domu. Tylko trzeba kupić lub zamówić materiały. Kelp sprzedawany w aptece. Można go zamówić kuriera lub poczty dostawy do domu w przypadku, gdy w Twoim mieście apteki nie wodorosty.

zimne okłady

Procedury te mają pozytywny wpływ na następujące kwestie:

 • żylaków;
 • ciężar w nogach;
 • obrzęk;
 • cellulitis.

Naczynia krwionośne są zwężone w czasie procedury oraz przenikania przez skórę substancje czynne działają na nich, i wzmocnienie ścian, a także przyczynić się do nadmiaru płynu śródmiąższowego, a tym samym zmniejsza obrzęki.

Podczas zimne okłady wyschnięcia surowców do wytworzenia tej samej procedury, jak na gorąco, jednak izolacja nie jest używany. Raz wykreślono na gotowane ciała owijania Laminaria plechy, jedzenie układane na górnej wodoodpornej folii lub arkusza.

Przeciwwskazania

 • choroby skóry (łuszczyca, skaza, czyraczność, pokrzywka, itp).
 • W czasie ciąży i laktacji.
 • Otwarte rany na powierzchni skóry różnego pochodzenia.
 • choroba psychiczna.

zalecenia ogólne

 1. Odstęp między okłady zabiegi ciała powinna wynosić co najmniej dwa dni.
 2. Kurs jest powtarzane nie częściej niż raz na sześć miesięcy.
 3. W celu wzmocnienia efektu anty-cellulit maski z wodorostów, mieszanina olejków eterycznych. Dobry efekt jest olej z pestek winogron , w połączeniu z olejku cedrowego, grejpfruta, cytryny lub petitgrain.
 4. Woda pozostająca po namoczeniu wysuszonego wodorostów algi – stanowi dobry środek do ścierania skóry po saunie lub kąpieli. Również może być używany do przygotowania masek ciała, twarzy i włosów. Oto inne zastosowanie pozostałej wody z kąpieli algi: wlać do form do zamrażania, a następnie są używane do wycierania twarzy rano.

Maska ciała kelp

W ciepłym wodnym roztworze wodorostów lub pozostałej wody z surowców na sucho rozmiękczania brunatnice, zielony gliny dodany. Wymieszać. Kompozycja powinna być konsystencji gęstej śmietany. Dodaj maskę 10-15 kropli olejku na bardziej wyrazisty efekt antycellulitowy.

Efektem będzie bardziej widoczne w przypadku maski używane w saunie lub kąpieli. Korpus maski utrzymać 10-15 minut, a następnie w kierunku, wmasować z węzłów chłonnych z dołu do góry i płukania. Ta maska napina skórę od wodorostów, nawilża, sprawia, że rozstępy mniej widoczne i wyrównuje tzw skórki pomarańczowej. Powtórzyć procedurę raz lub dwa razy w tygodniu.

cellulit

W walce z cellulitem doskonalić sam pokazał wodorosty. Sugerują, że korzystanie z plechy z brązowej algi mogą być wykonane nie tylko owija że metabolizm astimuliruyut a zatem konkurować z depozytów tłuszczowych i „skórki pomarańczowej”, ale także maski (z proszku). Te ostatnie mogą być stosowane samodzielnie w domu. Aby to zrobić, 1 łyżka. Łyżka proszek Laminaria rozcieńcza wodą, jak opisano wyżej, i dodaje się jeden element. soku z cytryny. Dokładnie wymieszać. Stosuje się do obszarów problemowych i przykryć folią spożywczą. Oczywiście, można kontynuować, aby przejść o swoich pracach domowych, ale lepiej jest się położyć i odpocząć. Po 20 minutach spłukać pod prysznicem.

Kelp twarzy

Maski tej algi mają anti-aging oraz efekt liftingu, poprawia cerę i doskonale nawilżają skórę. Kelp jest używany do frezowania czołowego. Aby przygotować maski jedną pozycję. Proszek łyżka wlać szkła ciepłej wody. To jest podstawa do maski. Lepsze wykorzystanie rozmrożonych lub bronić wodzie. Po algi topi się, dodaje się różne składniki w zależności od pożądanego efektu.

Dla efektu odmładzającego dodać jedną łyżeczkę miodu i łyżkę oleju rokitnika. Maska chwyt należy 10-15 minut, a następnie przemyto wodą.

Kelp jest dobrym środkiem ujędrnianie skóry twarzy. W tym przypadku podstawą trzeba dodać jeszcze jeden element. Łyżeczkę śmietanki lub mleka, oleju z oliwek i kruszony w blenderze świeżego korzenia imbiru. Nakładać makijażu na oczyszczoną skórę twarzy, szyi i dekoltu. Trzymając 15-20 minut i przemyto wodą.

opinie

Jak widać, jest niezbędnym produktem przedłużyć młodość i piękno jest wodorosty. Informacje zwrotne od tych, którzy próbowali jej działanie na sobie, to jest potwierdzone. Oprócz maskami na twarz i procedury ekstraktu wodorostów dodaje się do suplementów diety, które aktywują metabolizm i promowania w ten sposób utratę masy ciała. Ponadto, wodorosty pobudza układ trawienny i perystaltykę jelit. Ta wspólna i dość przystępne wodorostów pomaga utrzymać smukłą sylwetkę, atrakcyjny i młody przez długi czas.