689 Shares 9739 views

Tradycyjna medycyna: Kalanchoe z przeziębienia

Skuteczne i szybkie leczenie takich chorób jak zapalenie błony śluzowej nosa wspólnych możliwe nie tylko za pomocą nowoczesnych leków, ale również poprzez zastosowanie receptur ludowych. Na przykład, Kalanchoe jest bardzo dobra na przeziębienie.


Istnieje około dwustu różnych gatunków roślin leczniczych, z których około dziesięć rozproszonych w Kwiaciarstwa krajowym. Lecznicze właściwości są dwie odmiany tego krzewu: Degremon i pierzaste Kalanchoe. Pierwszy pochodzi z Afryki. Ma mięsiste liście są szaro-zielony kolor. Jego główną cechą jest zdolność do szybkiego mnożyć za pomocą pąków liściowych. Dla roślin pierzaste rodzaju liści charakteryzuje się obecnością jaśniejszy odcień, a nie w aktywnym pączkowania.

Użyj Kalanchoe od przeziębienia mogą być różne sposoby. Wyjątkowe właściwości tego użytecznego krzewów terapeutycznym ze względu na to, że składa się z elementów, takich jak witamina C, flawonoidów, tanin i kwasów organicznych. Posiadające wszystkie z tych pierwiastków śladowych i pozwala na szerokie wykorzystanie kalanchoe w medycynie ludowej.

Jak leczyć ból zęba, żylaki, wrzody oraz różnego rodzaju stanów zapalnych z nim, można znaleźć w licznych kolekcjach recepty. Jednak korzystanie z zimnym Kalanchoe zasługuje na szczególną uwagę, zwłaszcza podczas sezonu grypowego można go używać jako środka zapobiegawczego, gdy nie ma objawów przeziębienia. Szczególnie przydatne sok z Kalanchoe z zapaleniem błony śluzowej nosa u dzieci z zapaleniem zatok i innych chorób zapalnych wpływających nosogardzieli.

W domu, zrobić sok z buszu na dwa sposoby. W pierwszym przypadku konieczne jest, aby odciąć niektóre z najbardziej świeżych liści rośliny i wycisnąć płyn z nich do dowolnego odpowiedniego pojemnika. Następnie, za pomocą pipety należy zebrać sok i używać go do produkcji leku lub do bezpośredniego zakropleniu do nosa.

Według drugiego przepisu Cut liście Kalanchoe muszą być pakowane w gruby papier i umieść go na sześć lub siedem dni w lodówce. Po to, że trzeba szlifować i wysłać z powrotem na kolejne dwa dni, stawiając w metalowej misce. Płyn, który to wykrój płyty muszą być oddzielane od masy i miesza się z alkoholu w roztworze Fort obrócone w przybliżeniu o 20%. Mieszanina ta może być stosowana w ciągu jednego roku.

Zastosować sok z Kalanchoe z przeziębieniem powinien być bardzo ostrożny, zwłaszcza w przypadku leczenia dzieci. W wyniku zastosowania tego środka można spowodować szereg skutków ubocznych, takich jak reakcje alergiczne i oparzenia błony śluzowej. Kiedy pierwsza aplikacja, szczególnie kiedy zaszczepił Kalanchoe z przeziębieniem dla dzieci, należy rozpocząć z bulionem lub rozcieńczonego soku. Jest to konieczne, aby zapewnić, że nie alergicznej reakcji na rośliny. Ta ostatnia może przejawiać jak wysypki i trudności z oddychaniem. Nie zaleca się stosować sok z Kalanchoe w obecności pewnych objawów.