507 Shares 9309 views

Erickson hipnoza w psychoterapii

W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku, zasłużony uznanie psychoterapeutów na całym świecie otrzymał hipnoza Erickson, stworzony przez amerykańskiego specjalisty w hipnoterapii Milton Erickson. Pozbawione otoczki mistycyzmu, jego innowacyjne podejście okazało się bardzo skuteczne w krótkoterminowej psychoterapii strategicznego. Techniki i techniki hipnozy znacznie wzrosły możliwości zawodowych taktyki medycznych, co jest szczególnie ważne, gdy mamy do czynienia z ludźmi, dla których tradycyjne metody oddziaływania okazały się nieskuteczne.


W swoich badaniach, Erickson oparła się wyłącznie na praktyce, jego podejście do pacjenta był pragmatyczny, a nie na podstawie rozważań teoretycznych. Nie istnieje swoista teoria opisująca hipnoza Erickson, ale wielu studentów terapeuta stworzył klasyfikację jego metody terapii opartej na wykładach, nagrań audio i transkrypcji, a także pracy zespołowej. książki zostały opublikowane później przez nich, napisany we współpracy z Ericson, co odzwierciedla główne pozycje w rozwoju nowego podejścia do hypnotherapeutic praktyce.

Terapeuta wziął hipnotycznego transu, jako pewnego rodzaju odmiennym stanie świadomości, wyciągania relacji między lekarzem a pacjentem na nowy poziom. W tym przypadku pacjenta podświadomość uwalnia się i zaczyna działać niezależnie od umysłu i hypnotherapist jest przystosowany do tego stanu i wykorzystuje ją do dalszego prowadzenia pacjenta. Interakcje na poziomie wewnętrznym doznań obsługuje trans przyczyniając się do lepszego postrzegania stron do siebie.

Hipnoza Erickson często oparte na metodzie zaskoczenia, który dosłownie wyciągnąć osobę ze znanym środowisku, pozwalając nieprzytomny przejawiać kreatywność i ukryte zdolności pacjentów. Sposób wprowadzenia zamieszania również jedną z najbardziej skutecznych technik zanurzania w trans, który jest wykorzystywany Erickson. Hipnoza w tym przypadku rzekomo przypadkowy interwencja w standardowej sytuacji niepewności i zmiany stereotypów. Pacjent zareagował na uderzenia, aby umożliwić niezręczną sytuację, w wyniku wpadnięcia w stan transu.

Jedną z głównych metod stosowanych psychoterapeutycznych Erickson była projekcja hipnotyczne w skutecznej przyszłości i analizę reakcji, które spowodowały ten wynik. Śledź ten post-hipnotyczna sugestia kierował pacjenta do realizacji zamierzonego celu. Depresja w ciągu ostatnich zdarzeń traumatycznych również aktywnie korzysta z hipnozy Erickson. Wolnostojący postrzeganie bolesne, gdy sytuacja pozwala na bardziej sensowne, aby ocenić jego obecny i zwalnia osobę.

Szeroko stosowane metaforyczne historie Erickson, które pozwalają na bezpośrednią interakcję z prawej półkuli mózgu, odpowiedzialnej za pracę podświadomości. Dotyka problemu pacjenta w formie utajonej, metafory dał podświadomy sposób rozwiązywać konflikt wewnętrzny.

Głównym efektem stosowania hipnozy w praktyce, oczywiście, jest pojawienie się zmian jakościowych zmierzających do rozwoju osobistego i samorealizacji pacjentów. metody Ericksona nadal się rozwijać i doskonalić, dając podstawę do tworzenia nowych technik hipnoterapii.