674 Shares 2924 views

„Festal” w czasie ciąży

szeroko stosowany w leczeniu zaburzeń trawiennych i dysfunkcji otrzymał lek jako „świąteczny” We współczesnej praktyce medycznej. Ze względu na swój skład pankreatyny, on radzi sobie z takimi nieprzyjemnymi zjawiskami jak zgaga, uczucie ciężkości, wzdęcia, wzdęcia i nudności.

Objawy te występują często u kobiet w ciąży, które zaczynają „jeść dla dwojga” i, w konsekwencji, dają podwójne obciążenie już pracuje w trybie awaryjnym, ciało, które jest często słabnie. Co robić w takich przypadkach, ponieważ prawie wszystkie leki, które pozwalają poradzić sobie z powyższych objawów są przeciwwskazane u kobiet w ciąży. Jednak istnieją wyjątki. Obejmują one skuteczne i dość powszechne lek „Festal”.

Czy to możliwe, aby „świąteczny” kobiety w ciąży do podjęcia tak samo jak innych pacjentów?

Dla kobiet w ciąży, istnieje wiele specjalnych preparatów. Jednak zdarza się tak, że jest to „Festal” jest bardziej skuteczna niż inne leki. Lekarze często przepisują „Festal” podczas ciąży, jako sposób poprawy trawienia i stabilizacja procesu formułowania enzymów. Preparatu, oprócz ekstraktu żółci bydlęcej i obejmują enzymy, hemicelulazy (amylazy, proteazy, lipazy). Uważa się, że te składniki są nieszkodliwe, jednak lekarze zalecają „świąteczny” bardzo ostrożnie w czasie ciąży, tak jak podczas karmienia piersią. U dzieci „Festal” stosować ostrożnie, ponieważ w wieku trzech lat. Przepisać leki do jednej tabletki trzy razy dziennie w połączeniu z posiłkiem lub bezpośrednio po nim. Po pojawieniu jest niemożliwe do złamania lub zniszczyć kapsułę, w przeciwnym razie wszystkie użyteczne enzymy są narażone na nich żołądka po prostu tracą swoje właściwości. kapsuła ochronna, z drugiej strony, rozpuszcza się dopiero w jelitach i dostarcza jej zawartość do celu w warunkach pełnego bezpieczeństwa.

Pacjenci z chorobą nerek, pęcherzyka żółciowego lub trzustki należy zachować ostrożność „świąteczny”. Przeciwwskazania do otrzymania leku powinny być brane pod uwagę alergie i wysokiego ciśnienia krwi, osoby z rozpoznaniem „zapalenie wątroby”, tych, którzy byli niewydolność wątroby, wątroby, śpiączka, żółtaczka, jak również tych, którzy wykazały, kamica żółciowa, pęcherzyka żółciowego ropniak lub niedrożność.

Zanim zrobisz rentgenowskie lub USG, kilka dni przed badaniem należy wypić 2 tabletki trzy razy dziennie. „Festal” w okresie ciąży, gdy nieprzyjemne sensacje w żołądku wystąpić z powodu złego odżywiania, warto również kilka dni. Czas ten jest wystarczający do normalizacji funkcjonowania żołądka. W przypadku poważnej choroby, gdy pacjent potrzebuje terapii zastępczej stałej „Festal” musi być podjęta w ciągu dwóch lub trzech miesięcy, a czasem lat.

Jeśli zdecydujesz się na „świąteczny” w czasie ciąży, a ty nagle takie objawy, jak kichanie, łzawienie oczu, nudności, pojawiła częste luźne stolce, bóle brzucha – może to alergia na lek. W tym przypadku, w recepcji „Festal” lepiej przystanek. Jeśli dziecko pojawił okołoodbytnicze podrażnienia, podrażnienie jamy ustnej, więc jest duża dawka leku została przypisana.

Aby twój żołądek był zdrowy, należy zawsze pamiętać, że najważniejsze – zapobieganie. Jedz dobrze, utrzymanie zdrowego stylu życia, a jeśli masz problemy z trawieniem pomijane. I kobiety w ciąży muszą przemyśleć swoje pomysły na temat żywności, a nie ma „dla dwojga”, ale dla dwóch osób, zwracając uwagę w pierwszej kolejności, a nie na ilość, ale na jakość żywności, które dostają się do organizmu dziecka od ciała matki.