444 Shares 8396 views

John Lasseter: biografia, filmografia i zdjęcia

Nowoczesne animowany obraz staje się bardziej realistyczny, nie spełniają już plastelina, kukiełka, a nawet ręcznie rysowane historie. I bajki same nie zawsze są tworzone tylko dla dzieci. Wspaniała grafika komputerowa pozwala na ich niezwykle realistyczne i żywe. Jeden z założycieli „nowego” kreskówki był John Lasseter. Jego prace są znane na całym świecie, a nawet ludzie, którzy absolutnie nie są chętni na świecie postaci z kreskówek, znane wyścigi taczki McQueena, odważny Elsa z filmu „Cold Heart” i, oczywiście, Woody kowbojem i przestrzeń ranger nazwie Buzz. John Lasseter stał się twórcą wszystkich tych postaci, a także wiele innych równie znany i charakterystyczny dla kultury naszych czasów.


Narodziny wybitny animator, rodzina

Dziękuję za narodziny utalentowany reżyser, scenarzysta i producent potrzebują rodziców – Dzhuell i Paul Lasseter, chociaż początkowo przewidywali losy innego syna. I kto wie, co by wtedy było w jego biografii. John Lasseter nie wycofać się ze swojego dzieciństwa marzenia i stał się znany na całym świecie właśnie jako mnożnik. Od urodzenia mieszkał w Hollywood, ale nikt z rodziny Jana nie należą do świata kina.

Niemniej jednak, to był zawód matki, według samego Lasseter, zapoczątkowało jego karierę kreskówki. Jan był członkiem kabiny dla sprzedaży samochodów, ale moja matka nauczyła rysunek w miejscowej szkole. Ona i chłopiec otworzył świat sztuki. W młodości, udał się na Uniwersytet, gdzie studiował jego rodziców, ale, usłyszawszy o możliwościach kształcenia w Instytucie Sztuki w Kalifornii na wydziale animacji, został przeniesiony tam bez wahania.

Staje się wielkim animatorem

Tam stał się uczeń z najlepszych mistrzów swojego rzemiosła, z których wielu było członkami The Walt Disney Company, a wśród kolegów, z którymi John Lasseter ogryzionych naukę granitu, były nie mniej wybitnych osobistości – Tim Burton, Brad Bird i Henry Selik.

Jako student, John udało się stworzyć dobre imię w środowisku wydziału. W tym czasie miał już przewidział wielką przyszłość. Po ukończeniu studiów w 1979 roku, od razu rozpoczął pracę jako animator, ale kilka lat pracy pokazał mu, że świat potrzebuje czegoś nowego, a on może dać mu. Natknął się kiedyś na ramkach wideo z grafiką, John postanowił spróbować tej techniki i animacji. W ten sposób stał się przodkiem animowanych tworzonych na komputerze.

Nowa era kreskówek

W tym czasie, temat wciąż słabo poznane i popytu, ale zdając sobie sprawę, że dla przyszłości grafiki, John opuszcza „Disney” do innej firmy – Lukasfilm, która jest bardziej głęboko zaangażowanego w przetwarzaniu komputerowym. Ale trudności finansowe i nowość jego pomysły nie zawsze są podane możliwość zrobienia dla zabawy. Nieoczekiwane wsparcie otrzymuje od Steve Jobs, który kupił Lukasfilm. Z biegiem czasu firma została przemianowana teraz wiadomo, że każdy studio animacji Pixar. John Lasseter był odpowiedzialny za różne projekty jako producent w studiu, jak i w połączeniu w wytwórni filmowej „Disney”, w którym powrócił do bardziej korzystnych warunkach w 2006 r ..

uznanie

Jego pierwsza nagroda John zdobył z powrotem w 1988 roku, kiedy otrzymał nagrodę „Oscar” dla animowanego krótkim „Tin Toy”. Druga statuetka zasłużył powodu kreskówki, aby podbić świat. To był „Toy Story” oraz American Academy Film uznany w 1995 roku jej przełom, ponieważ cały rysunek został wykonany za pomocą grafiki komputerowej.

Dodatkowo, lista jego osiągnięć pojawiają się na innych nominacji i wygranych. Tak, to jest wśród dziesięciu najlepszych animacji na świecie, otrzymał nagrodę „Uinzor Makkey” i został nawet uznany za honorowego doktora Pepperdine University, gdzie rozpoczął studia. Naturalnie takie znaczącą postacią w Hollywood nie może mieć swoją własną gwiazdę na Walk of Fame, oraz, oczywiście, zostawił swój ślad w tym chwalebnym miejscu, uwiecznił jego nazwisko do tej gwiazdy Olympus.

Jeszcze raz, jeszcze raz …

Lasseter sukces dowodzi, że publiczność w każdym czasie wymagać kontynuacji swoich kreskówek. Szalonej miłości do pisania przez dzieci i dorosłych z całego świata pokazuje, że John Lasseter z „Samochody” wykonany coś naprawdę niesamowite.

Ta historia, widzowie widzieli w 2006 roku i od tego czasu wiele chłopców i dziewcząt uwielbiam oglądać kreskówki o Zygzak McQueen. Hero trudności, jego sukcesy i osiągnięcia, poznawać nowych przyjaciół – fabuła kreskówki prostolinijny, ale wysokiej jakości, zabawne momenty, jak wielka praca animatorzy spełniła swoje zadanie. „Cars 2” John Lasseter wydała pięć lat po pierwszej kreskówki, publiczność i krytycy witany obraz świata nie jest mniej korzystne niż w pierwszej części.

Ulubione postacie powrotu

W sprawie wykazu prac, które zostały pracował Dzhon Lasseter (fot Zygzak McQueen powyżej), w tym ogromną liczbę ciekawych opowieści. Najbardziej popularne wśród publiczności są:

  • „Auto” (pierwsze i drugie części).
  • „Zabawka historię” (trzy części).
  • „Życie Dawno temu w trawie”.
  • „Złomek i błędny ognik”.

„Toy Story” – jest jednym z najbardziej rozbudowanych projektów, w których Lasseter stała się reżyser, scenarzysta i producent. W 2018 r wyjście czwartej części. Oprócz reżyserowania, ogromny wkład w rozwój animacji sprawia Jona jako producent. Lista jego osiągnięć w tej dziedzinie jest po prostu niesamowite.

Wśród najbardziej znanych filmów animowanych – „Zaplątani”. John Lasseter wykonane podczas tworzenia producenta, pozostawiając proces nowych gwiazd animacji sztuki – Byron Howard i Nathan Greno.

Inne kreskówki, do którego John ma bezpośredni związek, są takie filmy jak „Braveheart”, „WALL.E”, „Dobry dinozaur”, „zimne serce” i „Ratatuj”.

Bez wątpienia, ten człowiek jeszcze nie daje ciekawą i barwną historię do swojej publiczności. Sukces jego staraniach Wynika to z ogromnej miłości do swojej pracy i po śnie. W swoim wystąpieniu powiedział do uczniów: „Nie pozwól, aby ktokolwiek kiedykolwiek niszczą swoje marzenia.”