320 Shares 1951 views

Czy to możliwe, aby zakłócać przeciw zamarzaniu w różnych kolorach? Podnieść przeciw zamarzaniu Vehicle

Prawie wszyscy doświadczeni właściciele mogą łatwo dać rady w pojeździe. Ale mimo to pytanie, czy możliwe jest, aby zakłócać przeciw zamarzaniu w różnych kolorach, jest zawsze aktualny dla początkujących. Minęły już te czasy, gdy samochód wypełnione wodą. Dlatego też, każdy z poszanowaniem właściciela samochodowego należy rozumieć, że takie zamarzaniu, czy zmieszane ze sobą czerwonej, zielonej i niebieskiej, i które jest na ogół konieczne dla płynu.


Co to jest Antifreeze

Gdy silnik jest ogromna ilość ciepła wytworzonego w pojeździe. Dla celów chłodzenia chłodnicy wynalazł, co jest rodzajem wymiennika ciepła. Sposób chłodzenia silnika odbywa się za pomocą cieczy. W swojej roli może być czystą wodą lub specjalnych preparatów – przeciw zamarzaniu. Od nazwy tej ostatniej jest jasne, że to przeciw zamarzaniu. Jest on wytwarzany na bazie wody, z dodatkiem alkoholu przemysłowej i dodatki.

Głównym jakość za które cenią przeciw zamarzaniu – to niska temperatura krzepnięcia. Zatem, koncentrat musi być rozcieńczony wodą destylowaną. Przed zmieszaniem temperatury zamarzania wynosi osiemdziesięciu stopni Celsjusza. Na przykład, mieszanina jest przekształcana w lodzie stać się w temperaturze -40 ° C, w przypadku połączenia jeden do jednego i przeciw zamarzaniu wody koncentrat (czerwone). Cena tego ostatniego, nawiasem mówiąc, jest znacznie wyższa niż przygotowany przez rozcieńczenie czynnika chłodniczego.

Należy również zauważyć, że środki przeciw zamarzaniu do zamrożenia rozszerza mniej niż woda. To jest ogromny plus dla zapominalskich właścicieli samochodów. Na przykład, nie masz czasu, aby spuścić płyn przeciw zamarzaniu chłodnicy, a pogoda jest zadowolony bardzo silne mrozy do minus pięćdziesięciu. Woda zamarzła, spowodowałby zwiększenie objętości o dziewięć procent. Przeciwmroźnym wzrosła tylko o jeden i pół razy, zmniejszając obrażenia do minimum.

Zgodnie z tym, temperatura wrzenia w cieczy chłodzącej jest znacznie wyższy niż dla wody. Tak więc, w tej ostatniej, waha się od stu dwudziestu stopni. Koncentrat środka przeciw zamarzaniu ma temperaturę wrzenia 197 ° C (po zmieszaniu z wodą obniża). Więc nie zapomnij wypełnić go zimą i latem. Wszakże każdy kierowca widział na drodze „zagotować” samochody.

Typy przeciw zamarzaniu

Produktów motoryzacyjnych sklep uderzyła głównie przez barwność przeciw zamarzaniu. Czerwony, zielony, niebieski i żółty nawet – prawie wszystko spektrum tęczy. Która z nich jest konieczne dla ciebie – warte zbadania. Znajomość typów daje odpowiedź na pytanie, czy możliwe jest, aby zakłócać przeciw zamarzaniu w różnych kolorach.

W zależności od składu płynów są podzielone na fundusze:

  • na bazie soli (kolor niebieski, zielony);
  • z kwasem (czerwony).

Kolor zmian producenta zamarzaniu do właścicieli samochodów nie należy ich mylić. Każdy producent sprawia, że kolor na własną rękę. Jednak nie jest to klasyczna wersja koloru przeciw zamarzaniu, który jest wspólny dla większości producentów.

Kolor chłodziwa:

  • TL – niebieski. On jest najbliżej podobny w składzie do środka przeciw zamarzaniu.
  • G11 – zielony, niebieski lub niebiesko-zielony.
  • G12, G12 + G12 ++ – czerwony i wszystkie jego odcienie do fioletowego.
  • G13 – żółty, fioletowy i tak dalej, warto zauważyć, że ten rodzaj farby przeciw zamarzaniu we wszystkich kolorach tęczy.

Co jest wspólne dla wszystkich przeciw zamarzaniu

Należy zacząć od faktu, że skład płynów przez około osiemdziesiąt procent to samo. Woda destylowana i alkohol przemysłowej. A na pytanie, czy możliwe jest, aby zakłócać zamarzaniu różnych kolorach, chcielibyśmy odpowiedziałeś twierdząco, ale co innego dwadzieścia procent? Dodatek ten, które określają zachowanie chłodziwa w każdej sytuacji.

Tak więc, w przypadku mieszaniny, na przykład, przeciw zamarzaniu niebieskich i zielonych, że będą równe osiemdziesięciu procent.

Co różni

Jak już wspomniano, odróżnić całego płynu chłodzącego pomiędzy dodatku. Oznacza to, że są one połączone z destylowanej wody i alkoholu izopropylowego. Dodatki przede wszystkim niezbędne w celu wyeliminowania negatywnych skutków kluczowych komponentów. Po tym wszystkim, woda i glikol etylenowy, a także są silnym niszczyciel do powierzchni metalowych.

Konwencjonalne dodatki mogą być podzielone na dwie grupy:

  • Ochronny. Te dodatki w części metalu, tworząc cienką warstewkę, która uniemożliwia następnie zwinąć. Najczęściej stosowana w G11.
  • Antykorozyjne. Proces ten działa dodatek jest bardzo interesująca. Ten przeciw zamarzaniu nie tworzy warstwę ochronną. Ale jak tylko centrum rdzy, natychmiast zablokowane dodatki, które nie pozwalają mu się rozprzestrzeniać. Używany w G12 i G12 +.

Aby być sprawiedliwym wspominając G13 dodatki hybrydowe. W zasadzie, z tytułu oczywiste jest, że ten typ jest związkiem dwóch efektów: antykorozyjne i ochrony.

A teraz, w odpowiedzi na pytanie o to, czy możliwe jest, aby zakłócać zamarzaniu różnych kolorach, wiemy już, że jego niuanse są nieistotne. Należy zwrócić uwagę na dodatek powinien być uwzględniony w składzie płynu chłodzącego.

Jak wybrać przeciw zamarzaniu Vehicle

Po wymianie zamarzaniu musi najpierw spojrzeć na specyfikację pojazdu i specyfikacji przyjęcia. Te ostatnie mają kod, który jest także określany na pojemniku z zamarzaniu. Z tego można odebrać przeciw zamarzaniu Vehicle.

Nie jest to typowe pozycje tabeli chłodziwa w zależności od roku modelowego pojazdu.

Wybór przeciw zamarzaniu daty produkcji pojazdu

11

Zwolnić do 1996 r.

12

Samochody 1996-2001 lat wydania.

12+

Wydanie 2001.

13

W sporcie i pojazdów używanych w ekstremalnych warunkach

Przypominamy, że tabela jest uzależniona, więc wybrać odpowiedni OX jest możliwe tylko zgodnie z niniejszą specyfikacją do przyjęcia.

Na jakich warunkach ma lepszą wlać płyn przeciw zamarzaniu

Wymiana chłodzenia, a także innych materiałów eksploatacyjnych płyny do samochodu, aktywność sezonowych: związane z naprawą lub odnowienia grzejnika i instalacji chłodzącej. Również polecam zmienić mechanika przeciw zamarzaniu po zakupie używanego samochodu. A przed tym przypadku pojawia się pytanie o to, co w jakich sytuacjach lepiej wypełnić przeciw zamarzaniu.

Jak już wspomniano, w zależności od stosowanych dodatków w chłodziwo, podzielenie ich na G11, G12, G13. Wybór jest niewielki, ale jest.

klasa przeciw zamarzaniu G11 uważany za najtańszy. W ich skład przedstawia minimalne ilości dodatków. Ogólnie rzecz biorąc, ciecz jest identyczny do naszego domowego środka przeciw zamarzaniu.

Antifreeze Klasa G12 – G11 całkowitym przeciwieństwie do kosztów. Są to jedne z najdroższych chłodziwa. Ta wysoka cena jest logiczne wytłumaczenie. Te środki zapobiegające zamarzaniu mają doskonałe właściwości antykorozyjne i możliwości przenoszenia ciepła.

Antifreeze G13 stanowią najbardziej przyjazny dla środowiska płyn chłodzący. To nie jest trujący, a jednocześnie łączy w sobie wszystkie pozytywne cechy dwóch poprzednich rodzajów przeciw zamarzaniu. Dlatego większość producentów naszych czasów preferują takie płyny.

Mogę mieszać przeciw zamarzaniu różnych producentów i kwiaty

Zdarza się, że trzeba udać się w długą podróż, w chłodnicy płynu chłodzącego jak kot śmiechem, a nowy nie masz czasu, aby kupić. I zbawicielem-sąsiadem w garażu może pożyczać, ale ma inny kolor. Co może być uzupełniany z przeciwzamarzaniowymi?

Wybór płynu chłodzącego określa jej składu chemicznego i obecności dodatków. W związku z powyższym, w celu dolać płynu niezamarzającego, musimy ten sam, który jest teraz w samochodzie. Kolor chłodziwa tutaj w ogóle z nim zrobić, ponieważ jest to tylko barwnik, który nie posiada zawartość środka przeciw zamarzaniu ma żadnego związku. Taka zgodność jest wymagana w celu zachowania pojazdu, ponieważ dodatki mają agresywną reakcję na siebie. Niestety, to nie pojawi się od razu, ale dopiero po pewnym czasie.

Co się dzieje, jeśli mieszać różne czynniki chłodnicze

Jeśli dolili w chłodzącego zamarzaniu systemu ma inny skład i koloru w celu dostać się do domu, a już na miejscu przybycia tej mieszaniny zostało usunięte i zastąpione z prawej strony, negatywny wpływ nie nastąpi lada. Ale operacja samochodów w ten sposób przez długi czas nie pozostają niezauważone do chłodnicy.

Obecnie producenci chłodziwa zaczęła produkować podobny przeciw zamarzaniu zawartości. Dlatego podczas wymiany lub uzupełniania w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na skład. Przyjmuje się, że zawartość dodatków chłodziwa są takie same, a kolory są różne. W tym przypadku, ten sam kolor nie daje gwarancję możliwości uzupełniając się wzajemnie z powodu różnych kompozycji.

Wskazówki

Nie zapominaj, że każdy producent ma prawo do jej dać żadnej przeciw zamarzaniu koloru, nie zwracając uwagi na jej rodzaj. W związku z tym pytanie, jaki kolor zamarzaniu mogą być mieszane, ustawia początkującym.

Nie należy wybierać kolor dla wartości i chłodziwa. Na przykład, koncentrat czerwonych zamarzaniu (cena wynosi 200 rubli lub więcej na litr) pochodzące od różnych producentów mogą mieć różne dodatki do preparatu. A to, jak wiemy, jest obarczona słabych wyników, czasami poważne uszkodzenie samochodu.

Należy pamiętać, że w sprzedaży przeciw zamarzaniu jest dostępny w postaci koncentratu i cieczy, już przygotowane do użytku. Po pierwsze, przed wlać w samochodzie, trzeba będzie być rozcieńczony wodą destylowaną, a drugi, jak już rozumieć, co mieszanka nie jest konieczne. Jak wybrać, decyduje wyłącznie do Ciebie na podstawie praktyczność.