793 Shares 7519 views

Lek „Torvakard”. Instrukcje użytkowania

Medicine „Torvakard” instrukcje użycia odnosi się do grupy farmakologicznego leków obniżających poziom lipidów. Środek aktywny składnik – atorwastatyna.

Medycyna "Torvakard". Sposób użycia: Wskazania

Przypisany lek (w połączeniu z dietą) do leczenia pacjentów z wysokim poziomem trójglicerydów, a także pacjenci z disbetalipoproteinemiey, dieta, którzy nie mają odpowiedniego efektu.

Lek „Torvakard” Instrukcja zaleca zmniejszenia zawartości cholesterolu, LDL-C (cholesterolu LDL), apolipoproteiny B, triglicerydów. Przepisywania leku pacjentom z podwyższonym poziomem LDL HDL podstawowej, rodzinną heterozygotycznych nie rodzinnej hipercholesterolemii, hiperlipidemii, a połączone typu. W tych przypadkach sformułowanie „Torvakard” jest używany w połączeniu z dietą.

Lek jest wskazany do obniżenie całkowitego cholesterolu i lipoprotein o niskiej gęstości, u pacjentów z homozygotyczną hipercholesterolemią, w przypadku braku skuteczności terapeutycznej leczenia diety i innych niefarmakologicznych sposobów oddziaływania.

Przed rozpoczęciem leczenia „Torvakard” instrukcje dotyczące stosowania zaleca standardowego hipolipemizującej diety (z niskim poziomem cholesterolu i węglowodanów). Założona dieta musi nadal spełniać w trakcie trwania terapii.

Początkowa dawka – dziesięć miligramów. Lek jest przyjmowany o każdej porze dnia, raz na zewnątrz , w zależności od jedzenia. Dawka może wynosić od dziesięciu do osiemdziesięciu mg.

Wybór dawki jest przeprowadzane zgodnie z początkowym poziomem cholesterolu lipoprotein o niskiej gęstości, indywidualnej reakcji i leczenia.

Regulacja ilości leków otrzymanych odbywa się co dwa lub cztery tygodnie od początku leczenia i po zwiększeniu dawki oparte na kontroli lipidów w osoczu.

Hiperlipidemia i mieszana z hipercholesterolemią pierwotną, zwykle wystarczy wziąć dziesięć miligramów raz dziennie.

Skuteczność terapeutyczna zauważyć, po dwóch tygodniach, cztery tygodnie efekt jest zmaksymalizowane. Długotrwały efekt leczenia jest przechowywany.

Medycyna "Torvakard". Przeciwwskazania

Nie przepisać leki, gdy wyraża się w patologii wątroby, w przypadku nadwrażliwości, ciąża. Nie zaleca się u pacjentów w wieku poniżej osiemnastu lat ze względu na brak informacji na temat bezpieczeństwa i skuteczności w administracji.

Nie ma informacji na temat zdolności aktywny składnik leku „Torvakard” przenikają do mleka kobiet karmiących piersią. W związku z prawdopodobieństwem wystąpienia działań niepożądanych u niemowląt w okresie laktacji leczenie należy przerwać.

Podczas leczenia kobiet w wieku rozrodczym zaleca się stosować niezawodną metodę antykoncepcji.

Ze szczególną ostrożność leku przepisanym dla przewlekłego alkoholizmu, zaburzeń równowagi elektrolitowej w ciężkich chorobach wątroby, niedociśnienie tętnicze, padaczkę (niekontrolowane), choroby mięśni szkieletowych urazu, zabiegu chirurgicznego (szerokiego), a także zaburzeń metabolicznych oraz procesów endokrynologicznych.

W przypadku przedawkowania jest prawdopodobnie przejawem niedociśnienie tętnicze. W tym przypadku jest to pokazane leczenie objawowe.

Lek „Torvakard” analogi brzmienie: „Liptonorm” „” „Lipitor Atomaks” i inne.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z adnotacją, aby zbadać wszelkie możliwe działania niepożądane.