111 Shares 9584 views

Jak zawieszenie przednie ramię?

Zawieszenie przednie ramię – członek przewodnik podwozie każdego nowoczesnego samochodu. Stanowi on połączenie i przekazanie całej władzy do karoserii pojazdu.


Ten element jest urządzeniem połączonym z jednej strony z kołem, a drugi – do ciała. Ze względu na to pionowy ruch dźwigni odbywa się koła, a także przenoszenie sił do ramy.

W chwili obecnej istnieje kilka rodzajów takich urządzeń:

  • Podłużne przednie ramię zawieszenia.
  • Poprzeczna.
  • Przekątnej.
  • Rod.
  • Trójkątny.

Gdzie ma siedzibę?

Typowo, ten mechanizm jest zamontowany w pojazdach z niezależnym zawieszeniem. Fakt, że system ten nie ma możliwości takiego połączenia między kołami, co w sposób zależny od (koła są połączone za pomocą belki cyny, aby poruszać się niezależnie od siebie). W takim przypadku, zawiesina zakłada istnienie różnych dźwigni, podłączane zawieszonych części pojazdu z kołami. Tak więc, wszystkie elementy są ze sobą połączone.

Nawiasem mówiąc, coraz więcej producentów odmówić korzystania z zawieszenia na utrzymaniu, ponieważ ma tak wysoki stopień niezawodności, jako drugi w dzisiejszym świecie. Dlatego ta technologia była tylko w krajowym przemyśle motoryzacyjnym.

I powrót do dźwigni. Teraz wielu inżynierów do czynienia z obwodami wielowahaczowe, zapewniając idealne kinematyki opon, stabilności i dobrego samochodu manipulacyjną. Jedno koło może być wyposażony w dwa lub nawet cztery dźwignie. Jednak im więcej elementów na jednej płycie, tym bardziej wyrafinowany i kosztowny projekt wyjdzie. Dlatego producenci samochodów starają się jednym kole miał nie więcej niż parę takich mechanizmów.

Gdy samochód potrzebuje ramię wymiana zawieszenia przedniego?

Ten element może zawieść w każdej chwili, tak że droga nie powstają problemy, należy regularnie zdiagnozować określoną pozycję na serwisowanie. Na szczęście, można nosić w celu określenia własnych. Co więcej, cała praca nie zajmie Ci więcej niż pięć minut. W celu znalezienia się wadliwy przedni wahacz, czy też nie, należy zainstalować ramię z przegubem kulowym, tak że części trzpienia do wyrównania zetknie się z końcem sworzniem. Następnie wprowadź palce montażowych w skrajnym i środkowego otworu. Jeśli odbywa się to bez wysiłku, przednie ramię zawieszenie jest w dobrym stanie. Jeśli twoje palce są częścią otworu tylko z wysiłku, wówczas element jest zdeformowany i należy je wymienić. Można iść w drugą stronę – do naprawy starego. W tym przypadku nabytych Kit ze wszystkimi niezbędnymi szczegółami i sprawił, że proces naprawy.

Ile samochodów ramię przednie zawieszenie?

Cena tego urządzenia zależy od modelu samochodu. Tak więc, zawieszenie przednie ramię VAZ „dziewiąty” i „dziesiąta” rodzina kosztuje około sześćset rubli. Importowany „Reno” jest taka sama pozycja będzie kosztować co najmniej 3000 rubli.