101 Shares 2819 views

Niezwykłe krzewy: klon ginnala

Klon ginnala, zdjęcia, które znajdują się poniżej przedstawia duży krzew, który może rosnąć również w formie małych drzewek. Jeśli roślina jest multi łodygach, korona jest szeroka i shatrovidnaya, aw przypadku, gdy tylko jeden pień, ona shirokokonicheskaya. Ten krzew różni się całkiem niewielki wzrost (średnie roczne wzrostu około 30 centymetrów).

Klon ginnala zaczyna kwitnąć jak tylko strzelać liści. Ten ostatni ma trójwymiarowy kształt tarczy i osiągnąć ośmiu centymetrów długości. Jesienią, ich barwa staje się żółto-pomarańczowe i może być zmieniona aż do ognistej czerwieni. To wszystko zależy od stopnia wyjaśnienia. Pachnące kwiaty rozwijają się na wielu gęste wiechy i mają żółtawy odcień. rośliny owocowe są zielone pstra do trzech centymetrów długości, które różnią się w jasny czerwony blask w słońcu.

Klon ginnala mogą być wykorzystane w projektowaniu krajobrazu w pojedynczych lądowań, a także w grupach dekoracyjnych. Kolebką zakładu jest uważana za region Dalekiego Wschodu, gdzie stał się kulturowym w połowie XIX wieku. Średnica korony krzewu jest średnią z pięciu metrów, chociaż czasami może to dotrzeć do znaku w siedmiu metrów. Życie tego gatunku klon jest około sto lat. Istnieją przypadki, gdy niektóre okazy żyli 250 lat.

Wśród korzyści wynikających z takiej rośliny, jak klon ginnala zauważyć swoją wysoką swiatlolubny, suszy, odporność na mróz. Podczas całego okresu jego wegetacji jest dekoracyjny. Ten klon przyciąga uwagę nie tylko w kształcie korony, ale także owoców i liści. Najpiękniejsza miał jesienią.

Dla takich roślin, takich jak klon ginnala to obchodzi nie jest bardzo skomplikowane. Przez klon mało wymagająca gleby. Jest idealny do tej mieszaniny, która obejmuje humus, torf ziemię i piasku (3: 2: 1). Nie jest to konieczne, ale jest zalecane, aby do otworu do sadzenia około 150 gramów nawozów mineralnych (NPK). W przypadku, gdy ściśle rozmieszczone gruntowych, tworzyć drenaż. Odbywa się to zazwyczaj na rachunek 20-centymetrową warstwą żwiru. Zakład jest najlepiej rozwinięta w otwartych przestrzeniach.

Pomimo suszy klonu, w porze suchej musi być podlewane raz w tygodniu w ilości 20 litrów wody na roślinę. W normalnych ilości opadów, to wymaga się taką samą ilość wody, raz na miesiąc. Po posadzeniu, ściółka się grunt lub torf. Rozluźnienie muszą być regularne, ale nie głęboko. gałęzie suche i chore powinny zostać trwale usunięte.

W zimy, pod warunkiem braku pokrywy śnieżnej młodych roślin w pobliżu szyi korzeniowej jest konieczne do pokrycia. Roczne pędy muszą być usunięte, jeśli są odmrożenia. Crohna szybko odzyskać dzięki nowych pędów drzewiastych. Należy zauważyć, że Bush twardość wzrasta wraz z jego wieku. Klon ginnala można poddać choroby, takie jak czarna plamka i mączniaka. Jej głównymi wrogami są te szkodniki jak wełnowiec, mączlika i liści wołka.