365 Shares 9854 views

Peppermint lody: Przepisy w domu

W letnie upały, nic nie odświeża się tak szybko, jak chłodnym lodów. Jest to lubiany od deser dzieciństwo daje powitalny świeżości i pozostawia przyjemny posmak. Ale nie ma nic lepszego niż do jedzenia w ogniu mięty lodów: delikatne i bardzo smaczne. Przygotuj może być w domu przy użyciu obu urządzeń kuchennych, a bez niego.


Domowe lody mięta do żółtek

Nie wszystkie gospodynie są brane do przygotowania lodów w domu, na próżno wierzyć, że nie działają bez specjalnej maszynie. W rzeczywistości tak nie jest. Lody są nie tylko łatwe do przygotowania, ale okazuje się nie mniej smaczne niż te wykonane w producenta lodów.

Proces gotowania odbywa się w następującej kolejności:

 • Oddzielić liście z gałązek mięty (potrzebny mały pęczek mięty, składający się z 8-10 oddziałów).
 • Ulotki są przesyłane do miksera, dodać 150 ml mleka i pokonać zarówno składników aż do homogeniczności. Pozostawić mieszaninę w mieszalniku przez pół godziny tak, że z mleka nasączone miętowy smak.
 • Po określonym czasie filtr mleka przez drobne sito, wlać do wiadra metalu (PAN), dodawanie śmietany (350 ml), sproszkowany cukier (50 g), torbę z cukru i wanilii mieszać za pomocą mieszadła.
 • Umieścić mieszaninę mleka na ogień, ogrzewając ją powoli, ale uniknąć wrzenia. Mieszać od czasu do czasu.
 • Wyjąć łyżką z ognia i pozostawić do ostygnięcia mieszaniny mleka.
 • Przygotuj żółtka (4 szt.). Aby to zrobić, jaja muszą być dokładnie umyte z sody oczyszczonej, a następnie oddzielić białka od żółtek.
 • Od żółtka dodać 50 g sproszkowanego cukru i pokonać to wszystko z mieszadłem, aż do kremowej (aż mieszanina staje się biały).
 • Dodaj śmietanę z żółtkami do mieszaniny mleka. Mieszać za pomocą mieszadła i postawić na ogniu do ogrzania. Nie dopuścić do zagotowania, że żółtka nie są gotowane.
 • Gdy mieszaninę ogrzewa się i zaczyna gęstnieć, wyjąć z kadzi ciepła wlewać płyn krem miętowy w pojemniku do zamrożenia i pozostawić do schłodzenia do temperatury pokojowej.
 • Pojemnik z ostyvshim kremu umieścić w zamrażarce, nie zapominając, aby wymieszać zawartość co 30 minut przez cztery godziny.

Peppermint lody są gotowe.

Przygotowanie mięty lodów w samochodzie

Wszystkie zalety lody w maszynie do lodów lub specjalny ekspres jest to, że jest automatycznie gotowy w około trzy razy szybciej. I od czasu do czasu mieszać ręcznie niczego. Jeden minus – za maszynę do lodów nie ma w ogóle, a to kosztuje drogo.

 • Konieczne jest połączenie w jednym naczynia jaj, szklanki mleka, 150 g cukru, łyżeczkę od olejku z mięty pieprzowej i kilka kropli zielonego barwnika.
 • Wszystkie składniki są pokonać z mieszadłem, aż będzie gładkie.
 • Następnie dodać cztery łyżki śmietany (33-35%) i ponownie dobrze wymieszać za pomocą mieszadła.
 • Otrzymaną mieszaninę wlewa się do naczynia maszyny i zamrożenia produktu, zgodnie z instrukcjami producentów (z różnych mieć własny, gotowanie).

mięta przepis lody czekoladowe

Połączenie mięty i czekolady, wielu smakoszy rozważyć doskonały, tak dobrze razem, te dwa składniki. Dlatego, mięta czekolada lody okazuje doskonały smak.

Aby przygotować, to trzeba najpierw ogrzać śmietanki 20-35% płytkę (grubszy, smaczniejsze), a następnie pokonać 6 jajek i cukrem (100 g). Gdy produkt krem osiągnie stan wrzenia (nie wrzącą), muszą być ostrożnie wylano do mieszaniny jaj, wymieszać i powrót do płytki ponownie. Ugotować gęsty krem-like konsystencji budyniu. Nie należy przerywać mieszania i zapewnienia, że jaja w kremowej masy nie jest gotowane. Pod koniec gotowania dodać dwie łyżki syropu mięty i usunąć z wiadra ognia.

Położyć krem i masę jaj w zamrażarce. Po pewnym czasie, gdy mieszanina zaczyna zamrażania, należy wlać do niego czekolady (100 g) topi się w piecu mikrofalowym. Wszystko to odbywa się bez konieczności wyłączania urządzenia. Czekać na ostateczną zamrażania i można spróbować pysznych mięta czekolada deser.

Skim mięta lodów: przepis niskokaloryczny

Jeśli siedzisz na diecie, to nie jest powód, aby dać swój ulubiony deser miętową. Tym bardziej, że można gotować z minimalną ilością kalorii.

Aby uzyskać słodki lody, można użyć słodzika (10-15 tabletek będzie wystarczająca), zamiast cukru. Muszą być zmielone na proszek i trzepaczka do mieszania z liści mięty (belki). Następnie dodać 5 żółtek i ponownie dobrze wymieszać. Wlać 0,5 litrów mleka odtłuszczonego.

W tym czasie ubić pianę z białek 5 w malakserze aż gęstą pianę. Kombajn zbożowy w części białka z mieszaniny żółtka jaja, mieszać kilka sekund i wylewa się do pojemnika do zamrażania. Wysłać w zamrażarce przez 5 godzin, a co 20 minut, mięta lody, przepis których prezentowana jest tutaj, trzeba wymieszać. Ma to na celu zapewnienie, że nie jest rozwarstwione i nie tworzą lodu w nim. Bon appetit!