837 Shares 3430 views

Przyczyny, objawy kliniczne i leczenie kamicy żółciowej

Kamieni żółciowych choroby – choroba, która występuje z powstawaniem kamieni w woreczku żółciowym. Ta patologia jest bardzo powszechne, głównie kobiety cierpią.

Spośród głównych mechanizmów patogennych wywołujące tej patologii, można wymienić zaburzenia metabolizmu tłuszczów, żółci, zastój i ich zakażenia. Wśród czynników strącających kamica żółciowa pojedyncze osoby starsze, otrzymywanie oddzielne środki farmakologiczne (na przykład antykoncepcja, „ceftriakson”), usuwana jest część czynników dziedzicznych, otyłość, ciąża, cukrzyca i gastrektomii, niskiego stężenia cholesterolu i dyskinezę dróg żółciowych. Rozwój tej choroby przyczyniają się również do alergicznych i autoimmunologicznych procesów, zapalenie pęcherzyka żółciowego, nieregularne diety, żywności wysokiej cholesterolu, a także surowych diet. Leczenie choroby kamieni żółciowych zależy od stadium rozwoju, etiologii i funkcji kursu.

objawy kliniczne

Dość często, to patologia jest bezobjawowy. Kiedy kamieni z woreczka żółciowego, jest atak kamieni żółciowych, co przejawia nagły ból w górnym kwadrancie, mdłości i wymioty, suchość w ustach, świąd skóry. Może żółtaczka skóry i twardówki, ciemny mocz i kał nie jest zabarwiony.

Leczenie kamicy żółciowej

aktywny tryb życia zaleca się w początkowych stadiach rozwoju tej patologii. Jest również konieczne, aby normalizacji masy ciała i eliminują czynniki etiologiczne – zaburzenia endokrynologiczne, zapalenie dróg żółciowych, choroby jelit. Wartość ma żywności dietetycznej wyłączeniem tłuszczowych i żywności wysokiej kaloryczności.

Leczenie kamicy żółciowej należy także odbieranie odpowiednie leki, w tym następujące:

• „fenobarbital” (w celu stymulowania tworzenia kwasów żółciowych);

• kwas ursodeoksycholowy – pomaga rozpuszczania kamieni;

• M peryferyjne antycholinergiki (np siarczanu atropiny) – wyeliminować zespół bólu;

• środki przeciwbólowe, co również eliminuje ból ( "Analgin", "Baralgin" w ciężkich przypadkach – "promedol");

• środki spazmolityczne myotropic (na przykład „chlorowodorek Papaweryna”);

• antybiotyki.

Przy opracowywaniu kamicy pęcherzyka żółciowego, operacja w postaci cholecystektomii często odbywają się tylko w calculous postaci z ciężką ataki kolki żółciowej. Do tej pory, obiecującą metodą leczenia chirurgicznego jest cholecystektomia laparoskopowa.

W niektórych przypadkach można zastosować leczenie uderzeniowej cholelithotrity w których duże konkrecji są podzielone na mniejsze fragmenty. Należy zauważyć, że leczenie kamicy żółciowej powinno być niepełna. Przemieszczenia modalności terapeutycznych określa jedynie lekarz biorąc pod uwagę objawy kliniczne tej choroby, jak również stopień niedrożności dróg żółciowych.