452 Shares 5741 views

Kilka wskazówek, jak poświęcić mieszkanie

Konsekracja mieszkania to rytuał, mający na celu wyzwolenie Bożego błogosławieństwa wszystkim, którzy żyją w nim. Sam apartament, w przeciwieństwie do wody lub ikon, nie staje się święty, a wszystko, co się w nim dzieje, zależy wyłącznie od woli i wiary jego tymczasowych mieszkańców.


Aby wykonać obrzęd, nie musisz wiedzieć, jak poświęcić mieszkanie, wystarczy przyłożyć się do najbliższej świątyni lub parafii. Należy wstępnie przygotować: starannie czyścić mieszkanie, kupić świece, ikonę z twarzą naszego Zbawiciela, jeśli nie ma w domu, a może naklejek z krzyżem. Te ostatnie są potrzebne bardziej estetycznie (rysując krzyż ręcznie, można go wycofać nie tak pięknie, jak drukowane w drukarni) niż dla świętej strony rytu. Wszystkie te rzeczy są łatwo dostępne w każdym sklepie kościoła.

Nie myśl, że im większa jest wizerunek, tym silniejsza jest łaska, zależnie od stopnia kościoła żywych i siły ich wiary, nadziei i miłości – trzech głównych chrześcijańskich dobroczyńców – można prześledzić. Zastanawiając się, jak uświęcać mieszkanie, należy porzucić myśli o prestiżu i innych próżnych motywach. Jednakże, to nie jest grzech, jeśli ikona jest piękna.

Niektórzy ludzie boją się w sercu, że zaproszenie duchownego będzie kosztowne. Jest fałszywe, ponieważ w Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej nie ma stałych cytatów. Kwoty, nazywane, co do zasady, świecami, są orientacyjne, informacje te mają raczej na celu nie wprowadzanie parafian w niepotrzebne wydatki. Częściej pojawia się inny problem: ludzie myślą o tym, jak poświęcić mieszkanie bogatsze, aby zaakceptować zaproszonych gości.

Jeśli z drugiej strony istnieje kapłan, który nalega na określoną kwotę, wtedy informacje o takiej osobie z pewnością zainteresują Patriarchat, a nie w najbardziej korzystnym dla niego świetle.

Chrześcijanin prawosławny powinien raczej myśleć o tym, jak poświęcić mieszkanie, a nie o pieniądze w tej sprawie.

Amulety pogańskie, dzikie maski i inne atrybuty religii obcych dla naszego narodu są całkowicie niedopuszczalne w sanktryce.

Konieczne jest również przygotowanie "miejsca pracy" dla duchownego, to tylko – tylko potrzebny jest stół.

Rozmawiając z moimi krewnymi, jak uświęcać mieszkanie, na dzień przed przystąpieniem do nadchodzącej celebracji, raduj się nią i nie pozwól, aby złe myśli, nie mówiąc już o działaniach.

Będzie dobrze, jeśli mieszkańcy mieszkania zapoznają się z porządkiem uroczystości z wyprzedzeniem, tak aby w jego trakcie nie pojawiały się żadne żenujące sytuacje. Więc musisz wiedzieć, że kapłan prosi o błogosławieństwo, a także, jak to się robi, a po otrzymaniu tego trzeba pocałować jego prawą rękę, a po modlitwie jest krzyż.

Oczywiście, nie ma potrzeby nauczania wszystkich modlitw o pamięć, ale "Ojcze nasz", "Symbol wiary" i "Theotokos" wszyscy, którzy uważają się za prawosławnego powinni wiedzieć, a także, kiedy słowa powinny się krzyżować.

Naklejki lub ręcznie wykonane obrazy krzyża umieszcza się na ścianach nad wejściem iw narożach każdego z pokoi, po czym namaszczono olejem.

Cała sytuacja jest posypana święconą wodą, której nie należy spieszyć, aby natychmiast wytrzeć. Dlatego też, jeśli są przedmioty obawiające się bezpośredniego narażenia na wilgoć, powinny być lepiej usuwane, aby myśli o nich nie odwracały uwagi od świętego znaczenia modlitwy.

W otwartej prasie jest wiele wskazówek, jak poświęcić apartament ze świecą, umieszczając wiele ikon w nim. W sobie takie działania nie są grzeszne, ale nie można zastąpić poświęcenia domu.

Niech cię Bóg błogosławi!