860 Shares 2538 views

Wazony ze szklanej butelce z rękami (zdjęcie)

Kochasz, aby oryginalne prezenty? Szukać nowych wersjach, które są łatwe do wykonania? Wazony ze szklanej butelce z rękami jest bardzo prosta. Przeczytaj, co wiele prezentów i ozdób można uzyskać od niepotrzebnych opakowań wina i innych napojów.

Jak odciąć szyję w domu

Sheer miski szklanej butelce z rękami można osiągnąć na różne sposoby. Przed rozpoczęciem dekoracji, konieczne jest przeprowadzenie niezbędnych operacji – usunięcie szyjki butelki. Oczywiście, można zostawić go, a następnie w naczyniu zmieścić bardzo mało kolorów. Wybierz to, co jest najlepsze dla Ciebie.

Jeśli zdecydujesz się na cięte szyi jest łatwe, nawet bez użycia narzędzia tnącego. Potrzebne będą następujące elementy:

 • gęsty nici wełniane jest nie większa niż pół metra długości;
 • rozpuszczalnik (aceton, benzyna, alkohol, nafta);
 • zapalniczka lub zapałki;
 • zbiornik z wodą;
 • rękawice i okulary ochronne (jeśli dbają o ich bezpieczeństwo);
 • Papier ścierny (papier ścierny), dopasować pasek do ostrzenia noży.

Sekwencja działania jest następująca:

 1. Weź butelkę w ręku i zaznaczyć linię w miarę potrzeby „cut”.
 2. Dolna gwintowania rozpuszczalnika.
 3. Wiatru na butelki w podanej kolejności tak, że gwint stawał się z trzech warstw (dokładna wielkość może być określona poprzez dopasowanie wcześniej).
 4. Szybko światło gwintu. Przechowywać butelkę poziomo.
 5. Gdy włókno spalić natychmiast zmniejszyć przedmiotu w zbiorniku zimnej wody.
 6. Od szkła pęknie gwałtowny spadek temperatury w tym miejscu, w którym znajdował się gwint i jest ogrzewany.
 7. Przetwarzać ostrych krawędzi papieru ściernego lub bar. Po drugie, aby wykonać lepiej w wodzie.

Tak więc, z butelki, można zrobić szablon dla wazonie. Nawet z tych samych pojemników można łatwo uzyskać różne formy. Wystarczy, aby zmienić położenie przędzy pionowo (w górę lub w dół). Można nawet umieścić go po przekątnej, a następnie cięcie będzie odpowiednie.

Możliwe techniki i przykłady

Jak już wspomniano, wazon z butelki szklanej z rękami można zrobić na różne sposoby. Są one następujące:

 • Owijania serwetek do utworzenia teksturowanej powierzchni i wzór ażurowe lub dodatkowego wystrój kamieni, muszli, kulki.
 • Zastosowanie wstążek atłasowych i nici.
 • Decoupage.
 • Rysowanie wzorów na szybie (imitacja witraże).
 • Zastosowanie elementów wykończeniowych wzornika lub konwencjonalnej taśmy przylepnej.
 • Dekorowania powierzchni poprzez łączenie każdego materiału cząstek (piasku rzecznego, grys, kulki).

Jak widać, możliwości są zróżnicowane. Z pewne metody można łatwo obsługiwać nawet dziecko, w innych przypadkach, osoba dorosła będzie trzeba cierpliwości i wytrwałości, ale wynik jest warte czasu spędzonego.

Wazony ze szklanej butelce z rękami: warsztat (malowanie i barwione szkło technika)

Jednym z najprostszych sposobów, które dają spektakularne efekty – użycie farby. Nadaje złota, srebra lub innego. Metalizowany lub odcienie perłowe będą wyglądać bardziej imponujące.

Najprostszym sposobem zastosowania pigmentu balonu jednak możliwe stosowanie kompozycji w słoiku lub rury. Szczotkować zrobić, nie zawsze jest to wygodne, ponieważ można go uzyskać rozwody i nieprawidłowości. Lepiej jest używać gąbki lub regularny gąbki. Nadaje się do pracy akrylowe. Nakładka może mieć wiele warstw z wstępnego suszenia poprzedniego.

Jako okładzinę dotyku doskonale nadają się lakieru. To tworzy błyszczące wykończenie wodoodporne. Z każdym dodatkowym wzrostem połysku aplikacji. Lepiej jest, zastosowanie większej liczby warstw niż zwiększenia grubości każdej z nich.

Jeśli masz sposób z pędzlem i masz zestaw wielu kolorach, można zrobić wazon z ornamentami. Jeśli stosowana farba akrylowa włączyć nieprzezroczyste. Piękny efekt jest przy użyciu barwionego szkła farby. Pigmenty są na tyle jasne, po zastosowaniu utrzymania przejrzystości powierzchni, jednak kolor butelki nie zawsze działa dobrze. Warto pamiętać, że wraz z barwionego szkła farbami zwykle sprzedawanych specjalny obwód, który może być częścią okręgu odwiertów do farby nie rozprzestrzenił się poza formę.

Kształtowany za pomocą szablonu lub regularne taśmę

Efektowny wazon ze szklanej butelce z ich ręce, jeżeli są stosowane w postaci szablonów wzory. Kiedy butelka jest pokryta warstwą podstawową powinny być przymocowane do powierzchni wzornika i otwór napełniania atramentem postać innej barwy.

Szablony są łatwe do wykonania samodzielnie. W konwencjonalnej taśmy przylepnej jest odpowiedni jako najprostszego wariantu. Trzymać go na butelce, na przykład, zawinięte w spiralę. Gdy przedmiot obrabiany jest barwiona i wysuszono, konieczne jest, aby usunąć taśmę. Gdzie była, powierzchnia zachowuje swój pierwotny kolor lub lewo przejrzyste. Szybko, oryginalne i imponujące.

wstążki satynowe

Opalizujący perłowy wazon ze szklanej butelce z rękami (zdjęcie poniżej) jest bardzo prosta. Wystarczy nałożyć klej do samego podłoża lub wstążką satynową i zaczynają się zawijać obrabiany przedmiot. Wazon mogą być wykonane z taśm w jednym kolorze lub mieszance i dopasować. To samo odnosi się do szerokości taśmy. Nawiasem mówiąc, po opakowaniu jest łatwo przykleić na wierzchu dodatkowego wystroju: koraliki, łuki, ozdoby KANZASHI technologia. Taśma może być nawinięta poziomo lub ukośnie. Typowo, stosuje się pierwszy przykład wykonania wynalazku.

Kolejny łatwy sposób zdobienia

odbywa się bardzo szybko wazon ze szklanej butelce z rękami z wątku. Zasada działania jest taka sama jak z wstążek atłasowych, tylko tekstury powierzchni uzyskuje się bardzo różne. Włókno może być nawinięty na całej wazon lub paski z przerwami. Piękny wygląd produktów wykonanych z różnych kolorach, na przykład w postaci tęczy rozciągającej się w dół. Wątku jest łatwe do wykonania dodatkowego wzoru lub ozdobić szczegóły szydełkowe.

Używaj serwetki i wystrój

Jak widać, zwykłe metody dekoracji pustej butelki partii. Powyżej proste opcje zostały uznane. Poniższa metoda wymaga bardziej kosztowne w czasie. Wazony ze szklanej butelce z rękami z ręczników odbywa się następująco:

 1. Nanieść klej na powierzchnię.
 2. Połóż serwetkę na szczycie. Align nie jest konieczne. Fałdy będą stanowić część wzoru i faktury powierzchni.
 3. Weź bawełniany wacik i zrobić dobrze w wilgotnych chusteczek w miejscu, gdzie można przymocować dekoracje (koraliki, cyrkonie, koraliki). Wystarczy rzucić patyk w pewnym momencie.
 4. Kiedy cała powierzchnia jest wypełniona ręczniki, pozostawić do wyschnięcia na około cztery godziny.
 5. Przyklej wystrój. Można zrobić wzór gwintu.
 6. Pokrywać całą powierzchnię farby z pojemnika, takich jak srebro lub złoto.

Okazuje się bardzo oryginalne i imponujące.

Wykonujemy pamiątkę z dziećmi

Dzieci i studenci – każdy lubi prezentów. Zapewnić dziecku z okazji. Wazon z butelek szklanych z ich rąk dla dzieci mogą być dokonywane przez praktycznie każdego sposobu przedstawionego powyżej. Przede wszystkim, trzeba przygotować wcześniej bazę do nikąd być ostre krawędzie i pozostałości pyłu szklanego.

Faceci lubią pracę z małymi materiałów sypkich. Ponadto, jest to bardzo przydatne ćwiczenia dla rozwoju umiejętności motorycznych palców. Zawartość wazon powierzchnia może być rzeka piasek, kamienie, muszle, koraliki, monety, a nawet kasza.

Najprostszą metodą – wlać kompozycji do pojemnika, do którego można upuścić butelkę lub obrabiany przedmiot. Nałożenie warstwy kleju na niego i „rolki” jako kotlet panierowany przygotowanej mieszanki. Ponadto dziecko może uporządkować, wlać kompozycję. Skręć zwykły zawód w twórczym procesie uczenia się i rozwija.

Po dekoracyjny „odkurzanie” i klej wyschnie, można pomalować wazon. To zależy od użytego materiału i jego właściwości dekoracyjnych. Kolorowe kulki lub piasek, oczywiście, nie trzeba malować, ale wart zad. Jeśli warstwa dekoracyjna jest bezbarwny i stosowane ściśle konieczne jest, aby wypełnić powierzchnię butelki przed zastosowaniem konkretnej dekoracji tonu. Tylko w ten sposób wytwarzania wazon w jego różnych odmianach jest w stanie dać wiele oryginalnych pamiątek.

Wazony ze szklanej butelce z rękami: Decoupage

To jest teraz modne technika, w rzeczywistości nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Jego znaczenie polega na tym, że powierzchnia tkaniny przyklejony do rysunków. Używany jako specjalnej i zwykłej tabeli. Najważniejsze jest to, aby zaprojektować dla Ciebie.

Kolejność dekoracji butelki w ten sposób nie będzie taki:

 1. Przykryć butelkę białego warstwy podkładowej. Można użyć farby akrylowej. Lepiej wcześniej odtłuścić powierzchnię alkoholem. Nakładać pigment łatwiejszy gąbką lub gąbką, ale można myć.
 2. Po wysuszeniu, stosuje się klej na powierzchni PVA i delikatnie wygładza dołączony serwetkę (lub jego część) od środka do krawędzi.
 3. Jeśli zarysy wyciąć lub „oskubane” rysunek rąk, delikatnie przejść nad nimi za pomocą pędzla lub gąbki z farbą.
 4. Doris wymagane wystrój.
 5. Polachte kilku warstw wyrobu.

Tak więc, nawet nie będąc w stanie wyciągnąć można tworzyć piękne pamiątki z fotorealistycznych obrazów lub stylizowanych malarskich.

Nauczyłeś się , jak zrobić wazon z butelki szklanej z rękami na wiele sposobów. Wybierz odpowiedni i spróbować swoich sił w tej ekscytującej i twórczych działań. Tworzenie pięknych prezentów dla siebie i jako prezenty dla rodziny i przyjaciół.