778 Shares 9420 views

Gdzie sprzedać monety, i którzy mogą kupić

Wiele osób po remontu lub gruntownego czyszczenia, produkowany w mieszkaniu zmarłego krewnego, to „w pojemnikach» Różne stare monety już zwolniony z obiegu. Czasami można znaleźć skarby, starożytny lub nowsza, w czasach radzieckich, w którym wraz z biżuterii i pieniędzy tam. Jeśli nie jesteś numizmatyk i nigdy nie jest uzależniony, a następnie, co do zasady, chcesz sprzedać te skarby do uzupełnienia budżetu rodziny. Ponieważ koszt starych monet na rynku jest dość wysoki i przekracza kilkukrotnie cenę par.

Uważa się, że drogie cenione pieniądze wybite w czasach królów i cesarzy, i to częściowo prawda. Na potwierdzenie słuszności jego władzy królewskiej mennice wybito pełnoprawnym jednostkę wymiany metali, takich jak srebro, złoto, a nawet platyny. Ale w świecie numizmatyki i cenne mogą być groszowe miedzi – jest ważna nie tylko metalu, ale także częstość pieniędzy na świecie. W tym sensie, wartość monet sowieckich może być również dość wysokie. Chociaż w ostatnich latach rząd radziecki pieczęć ogromną liczbę centów, niektóre z nich mają wielką wartość dla kolekcjonerów. To przede wszystkim pieniądze, wydane na początku władzy radzieckiej, na przykład, 2 grosze zwolnić w 1925 roku, jak również monety o nominałach 10, 15 i 20 centów, oddanych w srebro może kosztować kilkaset dolarów w 1931 roku. Okres pieniądze od Breżniewa wartości mają specjalnego, ale w tym przedziale czasowym (1961-1991) można znaleźć tak zwane „kolekcjonowania” monety, które mogą Cię zainteresować kolekcjonerów.

Załóżmy, że zdecydujesz, że jesteś posiadania papierów wartościowych dla kręgów numizmatyków metalowych. Możemy rozwiązać tylko problem gdzie sprzedać monety. W większości dużych miast istnieją specjalne kluby i kluby, ale zanim tam, konieczne jest, aby ocenić znalezisko. W tym przypadku, jak zawsze, będzie wszechwiedzący Internet. Zarejestruj się na forum kolekcjonerów przeglądu katalogów oceny. Jeśli nie można znaleźć je w monecie, wziąć aparat cyfrowy z funkcją makro jej zdjęcie i umieścić na forum: być może razem z wyceny przykład przyjść i potencjalny nabywca.

Gdzie sprzedać monety najłatwiejsze? Oczywiście, w sklepach z antykami. Boisz się sprzedawać zbyt tanio? Następnie głosować go przez specjalne oferty systemów internetowych i przejdź do antykwariusza, uzbrojony w tę wiedzę. Możesz skontaktować się z potencjalnym kupującym za pośrednictwem forum internetowego i sprzedać ich wartość ścieżki wirtualnej. Obawia się, że będzie on wysłać towar, a pieniądze za to nie dostać? Ale wszystkie kupujących online mają rating ufności, rośnie jak zawarcia transakcji w dobrej wierze. Sprawdź ten wskaźnik, a jeśli jest to naprawdę wysoka, łatwo wysłać pieniądze – uzgodnioną cenę za to, to na pewno dostać.

Innym miejscem do sprzedania monety w ogóle możliwe, jest aukcją. Mają one jednak poważną wadę: organizatorzy takich działań będzie naliczać 40% wartości działki, a dodatkowo trzeba będzie zapłacić 13% podatku. Na rękę dostaniesz mniej niż połowę rzeczywistych kosztów. Prywatne numizmatyków, z którymi można komunikować się bezpośrednio, jest to najlepsza opcja sprzedaży takich rzeczy. Jednak aby sprostać takiej osoby, musisz być cierpliwy. Są kolekcjonerzy, którzy zbierają pieniądze serię pogody (z jednego stanu w kolejności chronologicznej) – może po prostu nie mają wystarczająco dużo monet, aby zakończyć swoją kolekcję, a oni nie są skąpi, żeby ją.

I kolejna wskazówka. Jeśli znalazłeś gdzie sprzedać monetę, to nie jest właścicielem w celu dostosowania ich do bardziej atrakcyjnego wyglądu. Często stare uszczelnianie jest czarny lub zieleni. Nie jest konieczne, aby je wyczyścić, substancje ścierne więcej – że będzie nie tylko zwiększają ich wartość rynkową, ale raczej ich amortyzacji. specjalista do czyszczenia powinny być zaangażowane. Jeśli zdecydujesz się na sklepowych monet na lepsze czasy, zrób to w miejscu suchym i rzadko dotykać rękami.