193 Shares 5586 views

Placad z twarogiem i zielenią. Placinds Moldovan: przepis na gotowanie. Placad z ziemniakami i dyni

To danie chce nauczyć się gotować przynajmniej z ciekawości. Co jest ukryte pod tak trudnym nazwiskiem? A jaki jest smak placindy? Nie wiesz? Postaramy się was oświecić, a jednocześnie zaprezentować kilka receptur na przygotowanie tego potrawy.


Co to jest plcinedia

To narodowe potrawy kuchni mołdawskiej. I to nie jest pierwszy wiek, który przygotowuje się w tym kraju. Jakie są mołdawskie plakaty? Ogólnie rzecz ujmując, to ciasto może nie być całkiem normalne ze względu na formę i sposób przygotowania. Wygląda raczej jak spłaszczone ciasto, ale dla testu potrzebne są najprostsze składniki. To woda, mąka i sól. Możesz dodać jajko. Bardzo budżetowy, prawda? Ciasto jest zwykle proste lub puchliwe. Według metody przygotowania mołdawskie placidtery podzielone są na dwa typy: smażone na patelni lub pieczone w piecu.

W odniesieniu do napełniania, najbardziej popularne w ojczyźnie są placids z twarogiem i zielenią. Czasem ser jest dodawany do sera. Na drugim miejscu platsinda z dynią. Do kategorii klasycznych wypełnień można przypisać ziemniaki, a także mięso i jaja.

To prawda, podobnie jak inne potrawy, które nasi gospodyni lubili, również poddano pewnym modyfikacjom podczas eksperymentów kulinarnych. Więcej w zakresie napełniania. Zaczęło się więc buraki, marchewki, grzyby. Szczególnie gorliwi kochankowie i na ogół nauczyli się przygotowywania słodkich placówek. W uczciwości należy powiedzieć, że w jakiejkolwiek formie ten krajowy mołdawski kołowy jest apetyczny, aby wyglądać i bardzo smaczne. Kończymy ten krótki program edukacyjny i zacznij gotować.

Zacznij od najpowszechniejszej receptury. Przygotowujemy placings z twarogiem i zielenią.

Klasyka tego gatunku

W zasadzie, nie ma nic trudnego przygotować to danie. To nie należy do kategorii wyszukanych potraw serwowanych na uroczystości. Ale, oczywiście, lepiej spróbować raz, niż usłyszeć to kilka razy. Więc nie marnować czasu, zaczynamy gotować. Dostępność:

 • Olej roślinny – 3 łyżki. Łyżki;
 • Mąka – 1 produkt;
 • Brynza – 200 g;
 • Sernik domowy – 300 g;
 • Margaryna – 150 g;
 • Kwaśna śmietana – 400 ml;
 • Jajko – 4 szt .:
 • Sól (według własnego uznania);
 • Każda zielona (według ich gustu).

Potrzebny będzie też kieliszek przegotowanej wody.

Technologia przygotowania

Aby przygotować placings z twarogiem i ziołami, najpierw musimy ugnieść ciasto. Za to, co trzeba mieszać olej roślinny, dwa jajka, sól w odpowiednim pojemniku, dodać wodę, mąkę, a następnie starannie wymieszać. Otrzymane ciasto powinno być przykryte serwetką i zapomnieć o niej przez trzydzieści minut. Wolny czas na przygotowanie napełnienia. Z zasady nie zajmie to dużo czasu. Wystarczy posiekać zielone dokładnie i wymieszać z twarogiem i serem.

Następnie z testu robimy ciastka. Placinds z serem i ziołami (jak każdy inny) może być okrągły lub kwadratowy. Ciasto powinno być podzielone na kawałki, z których każdy ostrożnie walcowany w bardzo cienką, prawie przezroczystą warstwę. Czy chcesz mieć talerz, który jest doskonale ukształtowany? W tym celu użyj "wzoru" – płyty lub kształtu kwadratu – stosując go do formowania i równomiernego odcięcia krawędzi. Po zakończeniu testu należy wziąć smarowany arkusz do pieczenia. Położyć na niej przyszłe ciasta, napełniające je napełnianiem. Algorytm jest następujący: pierwsza warstwa testu pochodzi, jest obficie smarowana margaryną. Następnie druga (również posypana margaryną). Następnie wypełnienie jest rozłożone na całej jego powierzchni. Znowu są dwa ciasta (również smarowane margaryną), a następnie wypełnienie. I tak dalej. Ostatnią warstwą powinno być ciasto.

Przygotował platsindę z twarogiem w piecu, który musi być podgrzany do stu siedemdziesięciu pięciu stopni. Ale zanim wyśle ciasto do piekarnika, należy wylać mieszaninę dwóch pozostałych ostrożnie pobitych jaj i śmietany. Gotowe platsinda zajmie czterdzieści minut. Oto przepis. Placinds z twaróg przed podaniem są pocięte na porcje. W Mołdawii prawdopodobnie serwowane będą wina, ograniczymy się do kawy lub herbaty. To będzie bardzo smaczne!

Placinda z wypełnieniem dyni

Jak powiedziano wyżej, placinda z domem serowym w domu jest mniej popularny niż z serem domowym. Przygotowujemy się do:

 • Mąka (potrzebujesz 3,5 stosów);
 • Cukier (według przepisu – 0,5 kubka, ale ilość może być zmniejszona lub zwiększona);
 • Jedno jajko;
 • Siedem łyżek oleju roślinnego;
 • Słodka i dojrza dynia (czterysta gramów):
 • Sól.

Jak gotować

Spośród wszystkich składników wymienionych powyżej (z wyjątkiem dyni i cukru) i wody, przygotuj ciasto. Podobnie jak w poprzedniej recepturze, pozostaw to samo przez pół godziny. Dynia pocierać na duży tarkę i wymieszać z cukrem, nie zapominaj, że nie było świeże, trochę soli. Następnie z ciasta kręcimy jedną dużą, okrągłą warstwę, w środku której wkładamy dynie. Jeśli dynia była już bardzo soczysta, ciekła powinna być lekko wytarta. Następnie podnieś krawędzie ciasta i owiń je, przymocując do środka. Przygotowanie platsinda z dyni w piecu w temperaturze dwustu stopni. Proces gotowania trwa trzydzieści minut. Przed podaniem kawałek należy pociąć na kawałki.

Placad z ziemniakami

Do przygotowywania takich placindów przechowujemy:

 • Mąka (potrzebujesz dwóch i pół szklanki);
 • Soda – 0,5 łyżeczki;
 • Olej roślinny (dwie łyżki stołowe);
 • Ziemniaki – 1 kg.

Nadal potrzebujesz szklankę czystej wody, soli (smaku).

Gotowanie

W wodzie rozpuszczamy sód i sól, dodajemy tam olej roślinny, a następnie stopniowo dodajemy mąkę, mieszając stale. Jeśli nagle trochę przesadza się z wodą, dlaczego ciasto trzyma się w dłoniach, można dodać więcej mąki. W rezultacie wyjście jest plastycznym ciastem. Rzutujemy go w piłkę, przykryjmy serwetką i odkładamy na bok przez trzydzieści minut.

Obieram ziemniaki, mój. Nie ma potrzeby wstępnego przygotowania napełniania, więc surowe bulwy są drobno posiekane, sól (ale tuż przed rozprowadzeniem na ciasto). W razie potrzeby można lekko wymieszać. Ale to jest amator. Sdabrivaem dwa łyżki oleju roślinnego.

Całe ciasto dzieli się na małe kulki. Faktem jest, że placki z ziemniakami są tradycyjnie gotowane na patelni. Wygląda na to, że nie przypominają ciasta, ale raczej małych paszteczek. Walcujemy każdą kulę i staramy się uczynić ją tak cienką jak to możliwe (pożądane jest, aby grubość nie przekraczała pięciu, a nawet trzech milimetrów). Dla każdej warstwy układamy ziemniaki, wyłączyć w kształcie prostokątów, mocując krawędzie ciasta w środku. I natychmiast wysłano na patelnię z podgrzanym olejem. Jeśli chodzi o temperaturę, musisz podnieść jej średnią wartość. Ogólnie rzecz biorąc, nie ma tu specjalnych problemów: trzecia, a nawet druga część będzie przygotowana znacznie szybciej. W końcu, po pierwszym, natychmiast stwierdzi się, która temperatura jest najbardziej optymalna. Plamki mogą być uważane za gotowe natychmiast po ich stają się złote w kolorze.

Małe rady

Co powiem, nie wszystkie gospodynie domowe mają uczucia delikatne w procesie przygotowywania ciasta. Cóż, ten etap, w końcu, możesz i przegapić. Wystarczy kupić gotowe półfabrykaty w magazynie ( może to być zarówno ciasto dmuchane, jak i ciasto drożdżowe) i zrobić z niego placementy. Obserwując wszystkie inne kroki opisane w przepisach, otrzymasz aromatyczną i smaczną piekarnię po wyjściu.