286 Shares 2246 views

światło-kochający rośliny

Być może najważniejsze wskaźniki środowiskowe dla normalnego życia roślin jest światło słoneczne, które jest używane do budowy pierwotnej materii organicznej. Dlatego prawie wszystkie flory potrzebujących słońca.

Jednak są tacy, dla których opcja pełnego pokrycia. W związku z tym wymóg zapalić rośliny są różne, co stwarza pewne trudności w ich prawidłowego umieszczenia w mieszkaniu, domu lub biura. Na tej podstawie można podzielić na światło miłości, cień-tolerancyjny i teneindifferentnye.

Lekkie kochający rośliny doniczkowe są zwykle umieszczane w oknach o orientacji południowej, cieniu tolerancyjny powinien być na północy, i tych, którzy wolą półcień – w oknach naprzeciwko okna wschód lub zachód.

Zalecenia te są ogólne, bo czasami nawet najlżejszej kochający rośliny powinny być chronione przed palącym słońcem, a do cienia, może również przyjść i południe okna, jeśli jest on zasłonięty przez blisko sąsiedniego domu lub rosnące obok drzewa.

Światło roślina ma taką samą wartość, jak w powietrzu dla ludzkiego życia. Po tym wszystkim, to właśnie dzięki nim fotosyntezy wytwarzane „budowlanych” materiały organiczne.

Podobnie jak wszystkie inne istoty żywe, rośliny mają także zdolność do adaptacji w zmieniającym się środowisku, w tym samym czasie w różnych gatunkach wyraża się w różny sposób.

Na przykład, światło-kochający rośliny dość łatwo przyzwyczajeni do nadmiernego światła, jednak są tacy, którzy czują się dobrze tylko w pewnym oświetlenia. A jeśli ktoś nie jest na tyle ich wygląd nieco zmodyfikowana: liście stają się coraz bardziej wydłużone, stracił siłę łodyga, przeciągnął międzywęźla, liście zmieniają kolor. A następnie zmniejsza się ich wzrost, to znaczy zmniejsza ilość produktów wytworzonych w procesie fotosyntezy, przestaje kwitnienia.

W skali od oświetlenia terenów zielonych można podzielić na następujące trzy grupy:

– Pierwsza grupa obejmuje lekkie kochający rośliny, dla dobrego wzrostu, który jest niezbędny od 5000 do 10000 luksów oświetlenia. Należą do nich wszystkie owoce cytrusowe, Sukulenty, Abutilon, oleander, tsiperus, passiflory, etc.

– druga grupa obejmuje Obrazkowate, Chlorophytum, bluszcz, bilberiya etc. Dla nich, potrzeba, aby zapalić do 3000 luksów.

– Paprocie, Fatsa, drimeopsis, ofiopogon etc. dobrze rosną pod oświetlenie 500 luksów w związku z tym są one uważane cieniu tolerancyjny.

Doświadczeni hodowcy mogą określić stopień jasności pomieszczenia, nawet „na oko”. Ale fani po prostu zwrócić uwagę na fakt, jak długo „gości” w sali światła słonecznego, aby wybrać odpowiedni właściwe miejsce dla niektórych gatunków flory.

Od tego, czy mają one wystarczająco dużo światła, i pożegnać się kwiaty. A jeżeli poziom oświetlenia jest niewystarczający dla nich, mają następujące objawy występują praktycznie w ciągu kilku dni: Instalacje świetlne kochający spowolnić ich wzrost, odwracają żółty lub odpadać dolne liście, zwiększając odległość między pędów, cętkowane liści malowane w ciemnym kolorze zielonym. W takich przypadkach wystarczy przesunąć pulę bliżej okna i usunąć kurz, który gromadzi się na liściach miękką ściereczką.

Oczywiście w nowoczesnych apartamentach, rośliny często cierpią z powodu braku światła niż jego nadmiar. Ale należy wiedzieć, że bezpośrednimi promieniami słońca niekorzystnych efektów w licznych terenów zielonych, co więcej, mogą palić liści. A jeśli cieniu rośliny umieszczone na słonecznej stronie, zaczynają opadać, żółkną i wysychają liści nawet gdy jest mokra ziemia, należy pamiętać, że jest to prawdziwy „palić”. Najprostszym i konieczne decyzja w tej sprawie – permutacja puli.

Kiedy wszystkie te warunki roślina jest bardziej niż podziękować Jego gospodarz bujne liście i piękne kwiaty.