407 Shares 8619 views

Płatny edukację w szkole. Daje ono dzieciom?


Ostatnio w prasie, Internecie, telewizji, a tylko w „ludu” jest aktywna dyskusja na temat problemu, który dotyka wielu ludzi w Rosji: płatne edukację w szkole. Co nowego ustawa przewiduje przyjęcie „wolnej edukacji”, jak to jest nazwany przez naszych obywateli?

Projekt ustawy „o zmianie niektórych aktów ustawodawczych Federacji Rosyjskiej w związku z poprawą stanu prawnego państwa (miejski) instytucje”, przyjęli urzędnicy Dumy Państwowej, całkowicie usuwa ustawy o bezpłatnej edukacji gwarantuje nam konstytucja. Zobaczmy, co innowacje czekają na nas we wrześniu 2012 roku. Jak one wpływają na nas i nasze portfele?

Po pierwsze, wszystkie instytucje edukacyjne będą podzielone na trzy duże grupy: koszty, państwowe i samowystarczalny. Opłata za usługi edukacyjne będą pobierane z rodzicami, których dzieci są zapisane w budżecie i instytucji autonomicznych. Dyrektor rodzaju instytucji, tzw kierownika, może zawrzeć umowy z instytucjami stałych i prosperującej firmy i przynieść dochody dla państwa.

To znaczy, o Education Act płatnego 2012 ma na celu przeniesienie szkoły do samowystarczalności i generować dochód. Ale od poziomu wiedzy w tym przypadku nie jest nigdzie wspomniane!

Po drugie, swobodnie być tylko trzy główne lekcje, trzy więcej – będą ponoszone częściowo przez rodziców, ale reszta płatności będą stanowić nadmiernego obciążenia na swoich barkach. Cała reszta czasu zostaną podane do zawodowego kształcenia! To oznacza, że po ukończeniu gimnazjum i szkoły średniej, państwo otrzyma młodych specjalistów już przeszkolonych w każdej specjalności.

Oczywiście, w tym przypadku – dobra praca musimy! Ale znowu, to nie jest określona, co będzie kwota wynikająca z wiedzy absolwenta. Czy faceci otrzymali wykształcenie średnie (płatne) z portfeli rodziców, aby przejść do uczelni? A może absolwenci otrzymali kształcenia zawodowego w szkole, aby zdecydować się na rynku pracy, znaleźć swoje miejsce w życiu dorosłym? Co wtedy zrobić szkół zawodowych, szkół technicznych i uniwersytetów? Po tym wszystkim, popyt na nich spadnie o kilka razy!

Jakie społeczeństwo zapłacił naukę w szkole? Tendencja rozwarstwienia między bogatymi i biednymi w naszym kraju nie jest długi czas. Ale jeśli bogaci mogą płacić bezpiecznie uczyć swoje dziecko i dać mu dobre wykształcenie, biedny będzie wyraźnie nie może sobie pozwolić. Tak więc w ich miejsce – iść i pracować. To nie ma znaczenia, może masz talent i „crazy Chamber”, ale drzwi do dalszej edukacji powoli zamyka się przed wami.

Być może, to przynajmniej nauczyciel będzie zwycięzcą? Nie, ich sytuacja finansowa przez pojęcie „płatnej edukacji w szkole” nie zależy! Wszystkie dodatkowe środki otrzymane w związku z realizacją projektu „samowystarczalny szkoły” będą kierowane tylko do potrzeb samej szkole, ale nie wpłynie na pensje nauczycieli.

Ogólnie rzecz biorąc, nasz system edukacyjny jest zaangażowany w niebezpieczny eksperyment, którego wyniki, należy wpływać na rozwój naszych dzieci. Wiele warstw ludności rosyjskiej stanie się niedostępne i niemożliwe. Jak możemy mówić o postępie, nanotechnologii i robotyki rozwoju technicznego i naukowego, jeśli nie cały lud kraju będzie tylko podstawowe umiejętności korzystania?

Oczywiście, talent wybuchnie, ale po jakie działania? Wielu naszych naukowców byli biedni, niepiśmienni rodziny, ale nawet w momencie ich wspieranych przez państwo, mogą dowiedzieć się za darmo, kiedy istniały płatne edukacji dla dzieci z bogatych rodzin. W szkole burżuazyjnej Rosji wsparcia zdolnego i utalentowanego, dając im taką samą wiedzę jak potomstwo bogatych rodzin.

A nasza nowoczesna szkoła jest po prostu jednostka gospodarcza, która zarabia pieniądze. Jeśli ona nie może zrobić, po prostu zamyka się, a dzieci będą musiały szukać nowego miejsca, gdzie można kupić wiedzy. Strata czasu, aby znaleźć nowe miejsce, nowi nauczyciele i uczniowie, Długa droga do nowej szkoły … Czy to wpływ na wiedzy naszych uczniów?

Ogólnie rzecz biorąc, nowy projekt ustawy oznacza, że szkoły będą mogli się zjednoczyć i stworzyć silną bazę dla kształcenia dzieci. Nasi absolwenci nie są bezradni na koniec treningu i będzie w stanie iść do pracy, to znaczy, bez kawałka chleba nie pójdzie. Rodzice będą mogli wpływać na działalność edukacyjną szkoły, pomóc dzieciom zdobyć dobre wykształcenie, wybierz porządny zawód. I wydaje się, że zapłacił edukacji w szkole – jest to panaceum ze wszystkich kłopotów.

Ale pytania o to dzisiaj niż odpowiedzi!