156 Shares 8110 views

Dlaczego 89-ty Division ormiański Taman nazwano

Wśród nazwisk wielu z Armii Czerwonej podczas II wojny światowej, wyróżnia się, oznaczony nazwą geograficznego obszaru, gdzie ich żołnierze wyróżnili się przez wybitnych wyczynów broni. To musiało być uzyskane.


W związku z wydarzeniami z ostatniego dziesięciolecia, dziennikarze w Północnym Kaukazie są często używane nazwy „Taman Panzer Division”. To nie jest do końca poprawne, ponieważ napędzany silnikiem podział piechoty, jednak w kompozycji ma pułk zbiornika. Są to rakiety i artyleria samobieżna, ale podział ten nie staje każdy pocisk artyleryjski lub.

Dziś jednak mało kto wie, że w czasie wojny była inna jednostka wojskowa o bardzo podobnej nazwie.

Jednym z elitarnych jednostek Rosyjskiej (dawniej Radzieckiego) wojska wkrótce doprowadzić go z powrotem pokryte chwały strasznej nazwy. Zgodnie z propozycją prezydenta Federacji Rosyjskiej, ożywi 2nd Guards Taman Division, którego status w procesie reformy wojskowej został zdegradowany do brygady. To urządzenie nie powinno być mylone z 89. dywizji ormiańskiego, różnica jest w tym samym czasie i walczyć w tym samym miejscu, w regionie Kuban na Północnym Kaukazie. O niej i będzie dalej historię.

W Czerwonej Armii okresu przedwojennego, niektóre jednostki bojowe zostały utworzone ze względów etnicznych, w szczególności w ramach sowieckich sił zbrojnych było sześć armeńskie oddziały. Ich specyfika był dobry poziom przygotowania do operacji bojowych w górach. Doktryna wojskowa z późnych lat 30. Zakłada się zdecydowanych działań ofensywnych, a dla ich skutecznego wdrożenia była wymagana do pokonania gór i przejąć złoża ropy naftowej w Rumunii. Narodowość większość personelu nie są podawane do wiadomości publicznej, ale przyszłość Wydziału Taman stał się znany nieformalnie jako 89. ormiańskiego karabinu.

Off-label wykorzystanie umiejętności górskich nie, musiał walczyć na jego terytorium, a straty były znaczne. Od 1943 roku, dowódca 89. Dywizji został mianowany Nver Gevorkovich Saforyan. Jego nazwa związana jest z heroiczną stronę kronika walki, który stał się legendą.

Sierpień 1943. Komenda Najwyższy wyraził zadanie: złamać niemieckiej obrony na górze Long. Wysokość ta stała się kluczem do opanowania półwysep Taman. Pułk dowodzony przez ppłk Yervand Karapetyan, odważnie poszedł do ataku. Sierżant Avetisyan powtórzył wyczyn Aleksandra Matrosova zamknął zagłębienie ciała. W upalne dni i zwykłej Karakhanian Arakelyan, pokazując bohaterstwo odznaczony Złotą Gwiazdą Bohatera Związku Radzieckiego. Efektem tych krwawych walk było wyzwolenie Taman. Na cześć podziału półwyspu w październiku tego samego roku otrzymał swoją straszną nazwę.

Potem były trudne mile wojny, wyzwolenie Kerczu, Krym. Na pokazanym heroizmu dwóch pułków otrzymał tytuł Sewastopolu. Jednym z pierwszych 89. Dywizji Taman poszedł do granicy radzieckiej, udał się do Polski, a następnie wpadł do kryjówki wroga w Niemczech. Tutaj, na dymiące ruiny Reichstagu, jego żołnierze, aby uczcić zwycięstwo, tańczyć kochari (ormiański taniec ludowy).

Oczywiście, podczas wojny etnicznej Struktura zmian. Ormianin Taman Dywizja poniosła straty, dostać dolewki, ponownie udał się do walki.

W latach powojennych, jednostki krajowe armii radzieckiej został zniesiony. W 1956 roku, 89. Taman Division został rozwiązany.