190 Shares 6519 views

Portret Mozarta – czyste piękno

Co to za muzyka w życiu człowieka? Niektóre z nich nie jest to absolutnie konieczne. Tak, istnieją. Niektórzy nie mogą spędzić dzień bez światła rytmicznej muzyki tanecznej. Lista jest długa. Mozart uchwycić i zatrzymać nawet obojętny muzyki ludzkiej, jeśli z jakiegoś powodu zaczyna ich słuchać.


Miłość w twórczości kompozytora

Geniusz muzyczny Wolfgang Amadeus widoczne we wczesnym dzieciństwie. Był podlegają wszelkiego rodzaju muzyki. portret muzyczny Mozarta – harmonia kosmogonii, która opiera się na miłości. Radość i ból pierwszej miłości, gdy ukochany odmówiono mu się żenić, pomogły mu osiągnąć niespotykane dotąd wyżyny artystyczne. W „Weselu Figara” młody strona Cherubin całe drży pokrywających jego uczucia. On jest zakochany ze wszystkimi kobietami na raz, gorączkowo podniecony, i nie mogą kontrolować swoje zachowanie. W „Don Giovanni” Mozarta osiąga najgłębsze tragedii, pokazując to, co wieczne niekontrolowane potężny instynkt porusza go bohaterem.

Symfonia № 40 (G moll)

Składa się z czterech części. W tym czasie Mozart doświadczył śmierci dzieci a matka jest poważnie chory, jego ojciec, którego nie mógł pomóc, więc motyw śmierci brzmi w pierwszej, drugiej i czwartej części symfonii. Jest to portret Mozarta – osoba przeżywa emocjonalny tragedii.

Pierwsza część symfonii rozpoczyna się natychmiast z niepokojącą muzyką, aw niej, jak w czwartej części, jest walka ze złym losem. Druga część leniwe, kontemplacyjny, pełne światła, delikatne żebranie intonacji. Porusza się z dur nieznacznemu soli w menuetny rysunku trzeciej części, w której nie ciepła, ale poważne i ponury siły. Końcowe (IV część) jest podwójna. Jest niepodzielny uniesienie usłyszeć i gorycz, tłumione uczucia niewytłumaczalny niepokój. Praca jest twarde i gorzkie końce. Taki jest portret muzyki Mozarta w tym znanych dzieł.

Mozart – kompozytor wszechczasów

Fenomenalny dzieci zadatki na wielkiego kompozytora opracowane z niezwykłą siłą. Z natury dano mu wszystko: słuch, pamięć, rytm, muzyczna fantazja. I był niezmordowany zapał i dowiedział się prawom muzyki. Kochał pisać, robi to z wielką szybkością i polowania. Ale rekord był dla niego ciężki posiłek. Na przykład, Uwertura do opery „Don Giovanni” kompozytor napisał w nocy na kilka godzin przed egzekucją. W jego życiu były trzy okresy, kiedy zmieniła się jako osoba i kompozytor.

Pierwszy dojrzały opera „Idomeneo” został napisany, kiedy to został zniszczony miłość. Prace tworzone pomiędzy „Weselu Figara” i „Don Giovanni”, określanie drugiego okresu jego twórczości. I ostatni finał roku życia jest wskazywana przez tworzenie „Czarodziejski flet” i „Requiem”.

Ten kompozytor po prostu wydaje się lekki i przewiewny. Celem jego pracy – wprowadzenie do świata harmonii. Taka jest Mozart. Portret kompozytora składa sposobów poszukiwania duchowego zasadą całego życia, wszystkich rzeczy.

Mozart w życiu

Kreatywność był sens życia kompozytora. Bez niej, twórca nie mógłby istnieć. Ale to było wszystko tkane sprzeczności. Mozart kochał clowning i zabawy, dowcipy i humor. Arogancja nie była nieodłącznym niego. Delikatność, uczciwość, duma, niewinność i łatwowierność kompletny portret psychologiczny Mozarta.

Mozart w obrazach

Jeśli zobaczyć portrety serii Mozarta, można zauważyć, że był to silnej woli, energiczna osoba. Portret Mozarta (zdjęcia zostały zaprezentowane w artykule) pokazuje skupioną osoby. Kompozytor zawsze stał nos, więc artyści często przedstawiano go dominuje w obrazach. Według zeznań ludzi, którzy znali go dobrze, jego twarzy zmienił się stale. To wyraźnie odzwierciedla jego zmysły.

W ten sposób pojawia się największy kompozytor w pierwszym przybliżeniu. Konieczne jest, aby słuchać jego muzyki, nauki o tym i siebie.